Ameliyatsız Popo Dolgusu

estetiktedavi 17 1

Ameliyatsız Popo Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız popo dolgusu, poponun daha dolgun ve çekici hale getirilmesi amacıyla kullanılan bir kozmetik prosedürdür. Bu işlemde popo bölgesine özel dolgu maddeleri enjekte edilir.

 

Kimler İçin Uygundur?

Ameliyatsız popo dolgusu işlemi, poposunu kaldırmak ve şekillendirmek isteyenler için uygun bir seçenektir. İşlem, genellikle poposu sarkmış kişinin poposunun toparlanması veya hacim kaybetmiş kişilere önerilir. Sonucu görerek planlı bir şekilde ilerlemek isteyen hastalarda çok sık kullanılan bilen bir yöntemdir.

 

Faydaları Nelerdir?

Ameliyatsız popo dolgusu işleminin faydaları arasında hızlı sonuçlar, minimal iyileşme süreci ve doğal görünüm vardır. Ayrıca işlem sonrası doku iyileşmesi de sağlanır. Kişinin normal yaşantısına engel bir durum yoktur, aynı gün normal yaşantıya devam edebilir. Ancak dolgu uygulaması sonrası 15-20 gün boyunca poponun hacim kazanmasını sağlamak için bol su tüketimi gerekmektedir.

 

Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız popo dolgusu işlemi, popo bölgesine seçilen dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Diğer estetik ameliyatlarından farkı anestezi almaya gerek kalmadan sadece uygulama yapılacak bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulmasıdır. İşlem sırasında steril bir ortamda özel enjeksiyonlar kullanılır.

 

Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası, popo bölgesinde şişlik ve hafif morarma görülebilir. Bu nedenle, dinlenme ve aktivite sınırlamalarına dikkat etmek önemlidir. İşlem sonrası dönemde belirli pozisyonlara dikkat edilmesi gerekebilir. Cerrahi bir işlem olmadığı için ortaya çıkan komplikasyon riski de azdır. İşlem sonucu anlık görünebilir.

 

Ağrılı Mı?

Ameliyatsız popo dolgusu işlemi genellikle ağrısızdır. Ancak enjeksiyon sırasında hafif bir rahatsızlık hissedilebilir. Anestezi veya topikal ağrı kesiciler kullanılabilir.

 

Yan Etkileri Var Mı?

İşlem sonrası hafif şişlik, morarma veya geçici hassasiyet görülebilir. Ancak ciddi yan etkiler nadirdir. Cerrahi işlem olmadığından kaynaklı komplikasyon çok görülmez. Enjeksiyonları gerçekleştiren deneyimli bir sağlık profesyoneli, bu tür sorunları minimize etmeye yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir  Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Ameliyatsız Popo Dolgusu Fiyatları

Ameliyatsız popo dolgusu işleminin fiyatı, kullanılan dolgu maddelerine, uygulama alanına ve bölgelere bağlı olarak değişebilir. İşlem öncesinde bir danışma görüşmesi yaparak fiyat hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir