Boyun Mezoterapisi

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Günümüzde bilinçlenmenin ve öz bakımın artmasıyla beraber yüz estetiğine hemen hemen herkes önem vermektedir. Yüze yapılan ışıltılar , gençlik ve kollojen aşıları yada başka mezoterapi uygulamaları , yüze elastikiyet ve canlılık kazandırırken , yaşlanmayı oldukça yavaşlatmaktadır. Tüm bunları yaparken aslında unutup göz ardı ettiğimiz ancak dışarıdan bir bütün olarak bakıldığında göze çarpıp dikkat çeken bölgemiz ise boynumuzdur.

Boyun bölgesinde de aynı yüzümüzde ki gibi zamanla kırışmalar ve sarmalar meydana gelir , hatta yüzümüze oranla daha ince yapılı bir deriye sahip olduğu için bu çizgiler erken yaşlardan itibaren görülmeye başlar.

Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları tedavi etmek veya platisma adı verilen boyun kasının oluşturduğu bantları tedavi etmek amaçlı boyun mezoterapisi yapılabilir. Boyun diğer adıyla nefertiti mezoterapisi,  boyun antiageing uygulamasında başarılı sonuçlar verir.

Boyun Mezoterapisine İhtiyacım Var Mı?

Eğer boyun bölgesi ve dekolte bölgenizde ince kırışıklıklar, sarkmalar başladı ise ve bu görüntüden rahatsız oluyor iseniz boyun mezoterapi işlemine ihtiyacınız vardır. Bu görüntü zaman ve yaşla oluşabilir fakat genetik faktörlerden kaynaklı ve cilt yapısıyla alaklı gibi durumlarda bu görüntüye sebep olabilir. Boyun mezoterapisi cilt yüzeyindeki kırışıklıklar azalır , sarkmalar toparlanır ve bununla birlikte nemli parlak bir görünüme sahip bir boynunuz olur. Boyun gençleştirmede en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Boyun Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Bu işlem için öncelikle boyun bölgesi temizlenir. Ardından uyuşturucu krem ile bölge uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra kırışıklık olan bölgeler işaretlenir ve ince uçlu iğneler yardımı ile botulinum toksin cilt alına enjekte edilir. Bu işlem 15 dakika kadar kısa bir sürede biter ve gündelik yaşantınıza hemen işlem sonrası devam edebilirsiniz.

Boyun Mezoterapisi Uygulamasından Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Eğer kullandığınız bir ilaç var ise hekiminize bildirmelisiniz. Kullandığınız ilaçlardan kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar kullanıyor iseniz bu ilaçları hekiminize bildirmeli hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden gerekli ise ara vermelisiniz.

Boyun Mezoterapisinden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Boyun mezoterapisi uygulamasından sonra ortalama 3 ila 4 saat işlem bölgesine su değdirilmesi önerilmez.
  • Sauna , hamam , çok buharlı banyo gibi yüksek ısıya maruz kalmaktan 5 gün kadar  uzak durulmalıdır.
  • Boyun bölgesine bir hafta kadar masaj yapılmamalıdır.

Nefertiti İşlemi Ne Kadar Sürer?

Nefertiti mezoterapisi işlemi ortalama 15 dakika kadar kısa bir sürede biten bir işlemdir. İşlem sonrasında gündelik yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Dekolte Mezoterapisi Acılı Bir İşlem Mi?

Dekolte mezoterapisinde uygulamadan yaklaşık 30 dakika öncesinden uyuşturucu krem ile bölge uyuşturulur bunlarla birlikte acı ve ağrı seviyesini minimuma indirgemek için hayalet iğne adı verilen çok ince uçlu iğnelerle işlem gerçekleşir. Hastalarımız bu  sayede hiçbir acı ve ağrı hissetmez.

Boyun Mezoterapisinde Etki Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan mezoterapi uygulamasının etkisi hemen işlem sonrasında fark edilmez. İşlemin etkisi 3-4 gün sonra ortaya çıksa da tam etki 15. gün itibari ile görülür.

Boyun Mezoterapisi Kalıcı Mıdır?

Tüm mezoterapi uygulamaları gibi boyun uygulaması da kalıcı bir işlem değildir. Tekrar gerektirir. Ancak her tekrarlanan uygulamada kullanım süresi uzar.

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Boyun Mezoterapisi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Boyun uygulamasının etkisi normal mezoterapi gibi olup 4- 6 ay kadar sürer. Mezoterapi etkisini 4. aydan itibaren kaybetmeye başlar 6. ayda tamamen vücut tarafından eritilir. İstenilen taktirde tekrar uygulama yapılabilir.

Boyun Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Cerrahi gerektirmeyen ve kısa süren bir germe işlemidir. İşlemden sonra cildiniz gençleşir, parlar ve kırışıklıklarınız açılmış olur.  Aynı zamanda gıdıyı toparlar boyun daha ince ve uzun görülür.

Boyun Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mı?

Boyun ve dekolte mezoterapisinden sonra boyun ve dekolte bölgesi ince ve hassas olduğu için işlemden sonra hafif kızarıklık ya da morarma gibi yan etkiler görülebilir. Bunlar buz uygulaması yapılarak 1-2 saatte ortadan kaybolur. Bunların haricinde boyun ve dekolte uygulaması uzman hekimler tarafından uygulandığı sürece insan sağlığına herhangi bir yan etkisi yoktur.

Boyun Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

Boyun ve dekolte mezoterapisi tek seferde uygulanan bir işlemdir , uygulama sonrası 15. gün hastalarımız eğer gerekli ise kontrol seansına gelirler ve gerektiği takdirde rötuş uygulaması yapılır.

Boyun Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

Boyun uygulamasının hamile ve emziren kadınlara uygulanması önerilmez.

Boyun Mezoterapisi Fiyat Bilgisi Ne Kadardır?

Randevu ve boyun mezoterapisi fiyat bilgisi almak için 05528005090’ı arayabilirsiniz.

İçindekiler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir