Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Saç Aşısı

Saç kaybı zaman içerisinde tüm toplumun dönemsel olarak yaşayabileceği genel sorunlardan birisidir. Vitamin eksikliği yada bir hastalık veya stres dönemine denk gelebileceği ortada herhangi bir sebep yokken meydana gelebilir. Saç kaybı aslında 35 yaş sonrası erkek bireylerin %40ında görülebilir.

Bu problem belirmeye başladığında yani saç kaybı , dökülmesi başladığında  eğer erken dönemde önlem alınırsa bu kayıpların büyümesi ve kellik oluşmasının önüne geçirebilir veya süreç oldukça yavaşlatılabilir. Saç ekimi zaman olarak ertelenebilir.

Saç dökülmesi ilk baş gösterdiğinde bir doktor kontrolünde eğer gerekli görülür ise saç gelişimini etkileyen çeşitli vitamin minarel ve hormon testleri basit bir kan testiyle değerlendirilir. Ardında bu testlerde bir bozukluk varsa takviyesi verilir.

Aynı zamanda eğer yine gerekli görülürse saç aşısı yada mezoterapisi gibi yöntemlerle bu vitamin ve mineraller ve daha başka saç foliküllerini tetikleyerek saçın güçlenmesinde ve dökülmesinin durdurulmasında kullanılabilir.

Saç aşısı nedir? ne işe yarar?

Oto saç klonlama bazı kaynaklarda saç aşısıymış gibi değerlendirilsede aslında isim olarak farklı bir teknik ifade etmektedir.Oto saç klonlama daha cerrahi bir prosedürdür.Oto saç klonlama , donör bir sahadan alınan bir saç folikülünün özel laboratuar koşullarında gerçekten klonlandıktan sonra geri ekimini ifade eder.

 

Maalesef oto saç klonlama henüz teknolojik olarak hali hazırda yapılmamaktadır.Yani gerçekten ismi gibi oto saç klonlama , saçın klonlanması ve klon saçın ve saçların  geri ekilmesidir.

 

Oto saç klonlama bazen terim olarak saç aşısı yerinede kullanılmaktadır.Ancak burdan kastedilen saç aşısı olarak değerlendirilen oto saç klonlamada aslında kesinlikle bir klonlama yöntemi yoktur.Saç aşısı asla bir cerrahi prosedür değildir.Sadece iğneli bir mezoterapi uygulama yöntemidir, minimal invaziv bir girişimdir.

Saç aşısı ve prp farkları nelerdir?

Prp sadece kişinin kanı alınarak  hazırlanırken , saç aşısı içine onu aşı özelliğine taşıyacak farklı maddelerde ilave edilmektedir.Saç aşısında prp , ekstrasellüler matriks , vitamin minarel karışımları ve bazı ilaç ilaveleri bulunmaktadır yani PRP nin bir çok yönten zenginleştirilmiş şeklidir.

Saç aşısı kimlere yapılabilir?
Özellikle saç kaybı yeni başlamış erken dönemde yakalanan kişilere,
Saç ekimini bazen zor olduğu veya olası olmadığı seyrek saçlı kişilere,
Özellikle ekime uygun olmayan bayanlara,
Tek seansta en üst faydayı görmek isteyen bireylere
Hızlı sonuç almak isteyen bireylere yapılabilir.

Elif Seda Keskin

Saç aşısı nasıl yapılır?

Öncelikle kişiden yaklaşık 10 cc kadar alınır. Bu kan özel bir tüpte santrifüj edilir.Bu tüp aynı zamanda bazı ilaçlarıda içerir.Santrifüj sonrası hazırlanan vitamin , ekstrasellüler ve PRP  karışımı bir enjektore çekilir.Hayalet iğne adı verilen çok ince uçlu enjektörlerle saç köklerine uygulanır. Genelde lokal anestezi ile yapılabilen bir işlemdir. Yaklaşık olarak 40 ila 60 dakika arası sürer.

Saç aşısı kaç seanstır?

Buna genelde kişinin muayenesine göre karar verilir.Saç dökülme düzeyi ve süresi yanında , gerekli kan testi sonuçlarıda önemlidir.Genel olarak tek seans önerilsede kışinin değerlendirilmesi sonrası seans sayısı arttırılabilir.

Saç aşının etkisi ne zaman görülür?

Aşı etkisini azda olsa işlem sonrası yansıtmaya başlar ancak esas etkisini 6.ay sonrası gösterir.Çünkü yapıldıği yerdeki  aktiflenme süreci ve folikülün büyüme süreci işin içine girmektedir.

Saç aşısı yaptıran saç ekımıde yaptırabilir mi?

Aşı ekimin asla bir alternatifi değildir ancak büyük bir destekleyicisidir.Evet aşı yaptıran kışi saç ekimi yaptırabilir ve fayda görme olasılığınıda arttırmış olur.Ancak aşı sonrası elbette ekim gibi bir sonuç alınmaz.Aşı dökülmeyi azaltıp bebek saçları güçlendirirken , ekim yeni saç çıkımını sağlar.

Saç aşısı kımlere yapılamaz?

Hamile ve emziren bayanlara yapılmaz, aynı zamanda kan sulandırıcı veya herhangi bir ilaç kullanıyor yada bildiğiniz herhangi bir ek hastalığınız var ise mutlaka uygulama öncesi doktorunuzu bilgilendirniz.

Saç aşısı fıyatı nedır?

Saç aşısının , seans önerisine göre fiyat aralığı değişebileceği için muayene sonucunda kesin fiyat verilir. Bilgi ve randevu için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günler ☺

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »