Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Gençlik Aşısı ve Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Gençlik aşıları , somon DNA lar ve birçok mezoterapi yöntemleri , cilt kalitesini arttırarak cildi daha genç göstererek  , yüz gençleştirmede kullanılır.

Yaşlı beraber ciltte kollajen kaybının ortaya çıkmasıyla birçok ince kırışıklık meydana gelir. Gerekse kırışıklıklar meydana gelmeden onları önlemek amaçlı , gerekse de meydana geldikten sonra tedavi etmek amaçlı çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemlerin isimleri farklı farklı olsa da , hepsi aslında birer mezoterapi ürünüdür.

Cilt yaşlanması nasıl önlenir?

Bilindiği üzere otuzlu yaşlar sonrası hyalüronik asit depoları boşalırken kollajen üretimi de sekteye uğramaya başlar. Bu sebepten dolayı da boşalan hyalüronik asit depolarını doldurmak gençlik aşıları ile ya da kollajen kırılmalarının direkt önüne geçmek amaçlı kollajen aşı takviyeleri ile yaşlanma bir hayli geciktirilebilir.

Erken yaşlanmanın nedenleri nelerdir ?

Kişinin genetik yapısı , yaşam koşulları , yaşadığı bölgedeki hava kirlilikleri , beslenme stili , alkol ve sigara kullanımı , bunların hepsi erken yaşlanmanın nedenlerindendir.

Yüz gençleştirme nedir?
Yüz gençleştirme hali hazırda ciltte oluşan ince kırışıklıkları açmak , sarkmaları düzeltmek , cilde daha parlak , fresh ve genç bir görünüm sağlamak için yapılan uygulamalardır.

Elif Seda Keskin

Gençlik aşısı nedir?

Gençlik aşısı içerisinde hyalüronik asit , somon DNA , kollajen aşıları ve çeşitli proteinleri içeren mezoterapi ürünleridir. İçeriği dolayısıyla kayıpları yerine koyarken elastikiyeti de arttırarak yüzde lifting etkisi oluşturur. Aynı zamanda ince kırışıklıkları açarak cilde daha fresh parlak ve genç bir görünüm kazandırır.

Gençlik aşıları kaç seans yapılır?

Gençlik aşıları ortalama olarak 2 ila 4 seans yapılır. Seans sayısı kişinin cildindeki yıpranmanın derecesine , hastanın yaşına ve seçilecek gençlik aşısına göre farklılık gösterir.

Gençlik aşıları nasıl etki etmektedir? Hangi  bölgelere uygulanır?

Gençlik aşıları genellikle hyalüronik asit ve somon DNA ların kendi molekül ağırlıklarının yaklaşık olarak 10 ila 100 katı kadar su tutması ile etki eder. Cildi nemlendirir , cilt ışıldar ve parlar , gerilen ciltte lifting etkisi ile ince kırışıklıklar açılır.

Gençlik aşıları yüz ,boyun , gerdan , el üstleri gibi birçok bölgeye uygulanabilir.

Hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit bizim vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir. Yaşla beraber hyalüronik asit depolarımız azaldığı için kollajen üretimimiz durmaktadır.

Bu sebeple de yaşlanmanın önüne geçmek için sürdürmemiz gereken kollajen üretiminin en önemli yapı taşı olan hyalüronik asitin takviye olarak cilde uygulanması gerekmektedir.

Yüz gençleştirme nasıl yapılır?

Yüz gençleştirme hyalüronik asit uygulamaları , somon DNA uygulamaları , dermapen yöntemleri , çeşitli lazer uygulamaları veya diğer mezoterapi yöntemleri kullanılarak yapılabilir.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri nelerdir?

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri çok çeşitlidir.

  • PRP uygulamaları
  • gençlik aşıları
  • pi sistem somon DNA lar
  • lazer uygulamaları
  • dermapen uygulamaları
  • Paris ışıltısı ve diğer Mezoterapi yöntemi uygulamaları
  • kollajen aşıları
  • kök hücre uygulamaları
  • fibroblast kültürü uygulamaları cilt gençleştirme yöntemlerinden bazılarıdır.

PRP cilt tedavisi nedir?

Kişinin kendi kanının alınarak özel yöntemlerle santrifüjden geçirildikten sonra plateletten zengin plazmanın ayrılıp yine özel tekniklerle enjektör yardımıyla cilt altına uygulanması PRP cilt tedavisidir.

Uygulama sonrası ortalama 1 hafta kadar ciltte parlaklık ve gerginlik gözükür , ortalama 7 ila 8 seans uygulanması önerilir. Ancak yan etki olarak yüzde damarlanma artışı da yapabileceği için hasta seçiminde son derece dikkatli olmak gerekir.

Neden yüz gençleştirme yaptırmalıyım ?

Eğer kişi yaşlanmayı ertelemek istiyorsa ya da hali hazırda yüzündeki elastikiyet kaybını hissederek sarkmaların başladığının farkındaysa , oluşmuş ince kırışıklıklardan rahatsızlık duyuyorsa , tüm bunları tedavi etmek amaçlı yüz gençleştirme yaptırılmalıdır.

Yüz germe yöntemleri nelerdir?

Klasik yüz germe cerrahisi , klasik orta yüz germe cerrahisi , iple yüz germe , çeşitli mezoterapi yöntemleri ile yüzde lifting yaratma , çeşitli dolgu uygulamaları ile yüzde lifting etkisi yaratma yüz germe yöntemleri olarak sıralanabilinir.

Uygun bir aday mıyım?

Eğer bir kişi aynaya baktığında yüzünde ince kırışıklıkların başladığını ,  gözenek açıklıklarının başladığını , lifting etkisine ihtiyaç hissettiğini görüyorsa öyleyse yüz gençleştirme için uygun bir adaydır.

İple yüz germe nedir?

Hastanın yüzündeki kırışıklıklar çeşitli mezoterapi yöntemleri ile açılmayacak dereceye gelmiş ise bir üst basamak olan cilt altı ipler kullanılarak yüz gerilebilir. Buna iple yüz germe denir.

Yüze hangi estetikler yaptırılabilinir?

Yüze gençleştirmek amaçlı birçok estetik uygulanabilir. Bunlar cerrahi prosedürler olabileceği gibi iğneler yardımıyla yapılan minimal invaziv uygulamalarda olabilir.

Cerrahi prosedürler klasik yüz germeleri içerirken minimal invaziv uygulamalar botoks , dolgu ,gençlik aşıları , mezoterapi yöntemlerini içerir. Hepsinin ortak amacı yüzde lifting sağlamak , cilt kalitesini arttırmaktır.

Ameliyatsız yüz germe nedir?

Ameliyatsız yüz germe cerrahi uygulamadan başka yöntemler kullanarak yüzde lifting etkisi yaratmaktır. Bunlardan bazıları gençlik aşısı yöntemleri , endopeel uygulamaları , iple yüz germe yöntemleri , mezoterapi yöntemleridir. Yine aynı şekilde çeşitli makinalarda  kullanılarak ameliyatsız yüz germe elde edilebilinir.

Mikro fokuslu ultrason ile yüz germe nedir?

Mikro fokuslu ultrason ile yüz germe bir makine uygulamasıdır , ultrason bazlı bu makina ile ses dalgaları ile yüz germe gerçekleştirilinir.

Dolgu ile yüz gençleştirme yapılabilir mi?

Dolgu ile yüz gençleştirme çok uzun zamandan beri kullanılan ve başarılı sonuçları olan yüzde lifting sağlayan bir yöntemdir. Elmacık kemikleri doldurularak yüz yukarıya taşınırken , nazolabial oluklar ve çin bıyıkları doldurularak yüz eski hacmine kavuşturulabilir.

Örümcek ağı ( ip ile yüz germe ) nedir ?

Çeşitli ip yöntemleri kullanılarak yüzün yukarıya askılanması ve aynı zamanda kollajen üretiminin tetiklenmesi ile yüzde germe sağlanabilir.

HIFU yüz germe nedir?

Yine bir cihaz yöntemidir , çeşitli dalga boylarından yararlanılarak yüzde lifting etkisi oluşturulması hedeflenir.

Tripolar Radyofrekans ile yüz germe nedir?

Radyo frekans dalgalarının smas adı verilen cilt altı dokunun kontrakte edilmesi ilkesi üzerine yapılmış olan makine uygulamalarıdır.

Saten yüz germe nedir?

Saten yüz germe radyofrekans ve ultrason dalgalarının beraber çalıştığı bir cihaz yardımıyla kollajenin uyarılarak lifting etkisi yaratılmasıdır.

Porselen yüz germe nedir?

Çeşitli lazer teknolojilerinin bir arada kullanılması ile yüzde lifting etkisi yaratmak aynı zamanda diskromi tedavisi sağlamak için kullanılan lazer uygulamalarıdır.

Yüz germe ameliyatları kaç saat sürer?

Klasik yüz germe ameliyatı ortalama olarak 2 ila 3 saat sürer. Ancak bu süre her hastanın ihtiyacına ve gerilecek bölgeye göre değişkenlik gösterebilir.

Botoksla doğal bir yüz görünümü elde etmek mümkün müdür?

Botoksla eğer ki doğal bir yüz görünümü elde edilmek isteniyor ise,  bu isteği botoks uygulayacak olan hekime anlatılarak rahatlıkla doğal bir botoks görünümü elde edilebilinir. Gerek botoksun dozu , gerekse de yapılacak bölgeler bu isteğe  göre seçilerek hem doğal hem parlak hem de kırışıklıkların açıldığı bir botoks uygulaması gerçekleştirilebilinir.

Dolgu ile yüz gençleştirmek mümkün müdür?

Dolgu uygulamaları ile yüz gençleştirme mümkündür. Bu çok eski zamanlardan beri uygulanan , kayıp volümün yerine konulması ilkesi ile gerçekleştirilir.

Lazerle yüz gençleştirme nasıl yapılır ?

Lazer uygulamaları ile cilt kalitesi arttırılarak , hafif lifting etkisi sağlanarak  , yüz gençleştirme yapılabilir.

Ameliyatsız yüzümü gerdirebilir miyim ?

Günümüzde çeşitli makine uygulamaları , iple askılama yöntemleri ve mezoterapi uygulamaları ile ameliyatsız yüz gerdirme mümkündür. Elbette hiçbir zaman klasik ameliyat kadar net sonuçlar elde edilemez ancak iyi tatmin edecek ve ameliyat olmadan gençleştirme sağlanacak yöntemler mümkündür.

Krem ile yüz gençleştirme mümkün müdür?

Günümüzde mevcut çeşitli kremler kullanılarak daha parlak bir cilt daha nemli bir cilt elde edilebilinir. Ancak unutulmamalıdır ki yüze uygulanan kremlerin sadece yüzde bir kadarı cilt tarafından emilir.

Diğer taraftan cildin daha aşağıdaki dokularından olan dermise yapılan mezoterapi yöntemleri , iğne ile enjeksiyon yöntemleri , uygulanan ilaçların yüzde yüzünün cilt altına ulaşmasına imkan vermektedir. Böylece  biyoyararlanım yüzde yüze ulaştırılmaktadır. Krem uygulamalarında böyle yüksek bir biyoyararlanım mümkün değildir.

Acı, ağrı olur mu?

Hangi mezoterapi uygulaması tercih edilirse edilsin öncesinde lokal anestezi ile yüz tamamen uyuşturucu için ağrı minimaldir.

İz kalır mı?

Mezoterapi yöntemleri çok çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapıldığı için bu iğnelerin delikleri ve izleri ortalama olarak 10 ila 15 dakika içerisinde tamamen ortadan kalkar.

Tekrar yaptırmam gerekir mi?

Tüm mezoterapi yöntemleri tekrar gerektirir , düzenli olarak kullanılacak maddeye bağlı olarak 3 ila 6 ayda 1 veya 2 seans tekrar gerektirmektedirler.

Yüz germe yaptırdığım anlaşılır mı?

Yüz germe eğer ameliyat olarak tercih edildi ise ilk birkaç ay kadar ödem ve şişlikler olacağı için dışarıdan bakıldığında anlaşılır. Ancak yüz germe minimal invaziv uygulamalar ile tercih edildi ise dışarıdan bakıldığında ilk 10-15 dakika kadar hafif kızarıklık ve ödem sonrası hiçbir şey kalmayacağı için dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

Sadece kişilerin yüzlerinde parlaklık ve lifting etkisi olumlu yorumlara yol açar.

İyileşme süreci ne kadar sürer?

Minimal invaziv uygulamalardan hangisi tercih edilirse edilsin ortalama olarak 1 ila 2 gün içerisinde kişinin yüzü tamamen toparlanacak ve iyileşmiş olacaktır. Genel itibariyle uygulama sonrası 15 dakikada kişi rutin hayatına geri dönebilir , dışarıdan belli olan herhangi bir sıkıntı mevcut olmaz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »