Gençlik Aşısı ve Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Tedavileri

gençlik aşisi ve ameliyatsiz yüz gençleştirme

Gençlik aşısı nedir?

 

Jalupro aşısı olarak da bilinen gençlik tedavisi, yaşlanmanın etkileriyle mücadelede kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Gençlik tedavisi yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak amacıyla tercih edilen bir alternatif yöntemdir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu tedavi, hemen olumlu etkiler görmeye başlayabileceğiniz bir uygulamadır. Cildi sağlıklı, parlak ve genç bir görünüme kavuşturmayı hedefler. Operasyon esnasında saf hiyalüronik asit cilde nüfuz etmesiyle ciltte yenilenme ve sıkılaşma sağlanır.

Bebeklerin ciltleri malum olduğu gibi hem sağlıklı hem de canlı ve pürüzsüzdür. Bu durumun temel nedeni, bebeklerin vücutlarında bulunan hiyalüronik asit miktarının yüksek olmasıdır. Ancak yaşlanma süreciyle birlikte vücuttaki hiyalüronik asit miktarı azalır. Aynı zamanda cildin kendini onarma ve sıkılaştırma kapasitesinde de azalma gözlemlenir. Burada devreye giren Jalupro aşısı daha güzel ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesine olanak tanır

 

Gençlik Aşısı (Jalupro Aşısı) Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Jalupro ya da gençlik aşısını yaptırmak isteyen hastalar genellikle bu tarz soruları uygulamayı daha yakından tanımak için sıklıkla sormaktadır. Yüzde yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan kırışıklıklar, çizgiler, sarkma, çökme, lekelenme, kalınlaşma, nem ve elastikiyet kaybı gibi sorunları pek çok kişide gözlemlenmektedir. Bunları gidermek amacıyla geliştirilmiş olan farklı yöntemler de yer almaktadır. Gençlik aşısı da onlardan bir tanesidir.

Vücutta yer alan hiyalüronik asit, genç yaşlarda bol miktarda bulunurken; 20’li yaşlardan itibaren hızla azalmaya başlar. Hiyalüronik asidin azalmasıyla birlikte cilt kalitesi, parlaklığı, sıkılığı, nemini ve diriliği kaybolur. Hiyalüronik asit cildin nemini tutar, sıkılaşmasını destekler ve hücre yenilenmesini teşvik ederek cildin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Dışarıdan uygulanan saf hyalüronik asit aşısı cilt altındaki hücrelerle birleşerek uzun süre kalır. Bunun sonucunda da yaşlanma sürecini belirli bir süre ertelemeye yardımcı olur. Gençlik tedavisi saf hyalüronik asit ile birlikte çeşitli aminoasitler, peptidler, vitaminler ve antioksidanlar içerir. Hastalar adeta kendilerini gençlik iksiri etkisinde hissedebilmektedir.

Gençlik aşısı son dönemlerde yarattığı etki nedeniyle en çok tercih edilen cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemlerinden biridir. Anti-aging özellikleri taşırken cilt dokusunu onarma, kırışıklıkları düzeltme, canlılık ve parlaklığı geri kazandırma gibi hızlı etkiler de sunar. Adından da anlaşılacağı gibi cildi aşı etkisiyle koruma özelliği taşır. Ayrıca cildin nemini düzenleyen birçok tedavi edici ve onarıcı öğeyi içeren bir kokteyldir. Her cilt türüne ve yaşa güvenli biçimde gerçekleştirilen rahat bir işlemdir.

Gençlik Aşısı (Jalupro) ve Diğer Çeşitleri

Jalupro aşısı günümüzde farklı markalar tarafından imal edilerek sunulmaktadır. RRS Hyalift, Aquashine, Restylane 1, Bio-Expander, Volite, Profhilo, Jalupro gibi birçok marka bulunmaktadır. Bu ürünlerin hiyalüronik asit içerikleri ve içerdikleri diğer peptit ve vitaminler farklılık gösterir. Hangi ürünün cildinizin ihtiyaçlarına uygun olduğunu belirlemek için doktorunuz size rehberlik edecektir. Bunların arasından kişilere en uygun olanlar seçilmektedir.

Ancak genel anlamda Jalupro aşısı deforme olmuş, sarkmış, nemini kaybetmiş, kırışıklıkların oluştuğu, zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırır. Nem kapasitesini artırarak cildin yaşlanma sürecinde sentezleyemediği mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi yapı taşlarını dışarıdan cildin altına hazır bir şekilde sunar. Bu sayede cildin tüm gereksinimlerini karşılayarak elastik, canlı ve genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.

İpek Kollajen ve Vegan Kollajen

Gençlik aşısını farklı türlerde incelemek mümkün olup İpek Kollajen ve Vegan Kollajen bunlardan biridir. Genellikle İpek Kollajen ve Vegan Kollajen aşısı olarak adlandırılan İpek Kollajen ve Vegan Kollajen aşısı, cildin doğal olarak ürettiği kollajenin zamanla çevresel faktörler ve yaşlanma etkisiyle azalmasını hedefler.

İpek Kollajen ve Vegan Kollajen aşısı sayesinde cilt sarkmaları önlenebilir, cildin canlılığı geri kazanılır ve genç bir görünüme kavuşması desteklenir. Aşının etkisinin uzun süre devam etmesi için uzman doktorun önerileri dikkate alınmalı ve işlem genellikle 2 veya 3 seans arasında gerçekleştirilmektedir.

Somon DNA

Somon DNA uygulamasında kullanılan DNA serumu, somon balığının kan ve spermlerinden elde edilen ve gençlik iksiri olarak nitelendirilen bir karışımdır. Somon DNA aşısı uygulamasında DNA serumu, mezoterapi tekniğiyle cilt altına enjekte edilmektedir. Hasta için işlem sırasındaki konforu artırmak amacıyla uygulama öncesinde lokal anestezik krem kullanılması önerilir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar. Kırışıklıkların yanı sıra,

 • Çevresel etkenler
 • Sigara dumanı
 • Güneş ışınları
 • Stres tarzı unsurlar cildin kirlenmesine ve ölü dokuların toplanmasına neden olur. Söz konusu unsurlar cildin DNA yapısını bozmaktadır. Somon balığının yapısı, insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısı olma özelliğine sahiptir. Bu bakımdan somon DNA’sını en iyi antioksidanlardan bir tanesi yapar. 
İlginizi Çekebilir  Mini Yüz Germe (Mikrolift) Kapsamlı Rehber

Somon DNA aşısı hücre yenileyici bir aşıdır. İçindeki somon balığı ve sperminin cildin yapısındaki kolajen ve elastikiyet liflerini artırmasına yardımcı olur. Bu sayede cilt, kaybettiği elastikiyetini yeniden kazanarak daha sıkı ve canlı bir görünüm elde eder. Bu aşı türü özellikle göz çevresindeki kaz ayakları olarak bilinen kırışıklıklarda zamanla belirgin bir iyileşme sağlar.

Gençlik Aşısında Kullanılan Hiyalüronik Asit ve Diğer İçerikler

Gençlik aşısı içeriğinde yer alan hiyalüronik asit, ciltteki su tutma özelliklerini onararak cildin elastikiyetini artırır ve nem seviyesini yükseltir. Bunun yanı sıra aşının şu gibi içerikleri de yer almaktadır:

 • Pro Kollajen Peptit: Kollajenin bir büyüme faktörüdür ve mimik çizgileri ile ciltteki kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.
 • Mannitol: Ödem giderici etkisi bulunur ve anti-oksidan özellik taşır, hiyalüronik asidin cilt dokularındaki ömrünü uzatır.
 • Organik Silika: Kollajen ve elastik fibrilleri artırarak cilt tonunu düzelten bir etki sağlar.
 • Vitamin (B1-B6): B vitaminleri anti-oksidan özellik gösterir ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.
 • Amino Asitler: Ciltte hücre yenilenmesini artırır.
 • Pentapeptide-18: Kaslardaki kasılma oranını düşürerek kırışıklıkların azalmasını sağlar.
 • Dmae %3.5: Cilt altı kas dokusunu destekleyerek cildin sıkılaşmasına ve sarkmaların azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda anti-oksidan özellik taşır.

Bunun dışında hexapeptide-8 de vardır. Bu bir büyüme faktörüdür ve mimik çizgileri ile ciltteki kırışıklıkların azalmasına katkıda bulunur. Tüm bunlar yukarıdan anlamları ve ne ifade ettikleri ile beraber görülebilir.

Gençlik Aşısının Cilde Etkileri

Gençlik aşısı cildin temel yapı taşlarından olan kolajenin artışını hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Kolajen ciltteki elastikiyetten sorumlu ana protein lifleridir. İnsan cildindeki kolajenin %80’i tip I, %20’si ise tip II’dir. Bu kolajen formları, cilde gerekli olan esnekliği ve pürüzsüzlüğü sağlar. Ancak 25 yaşından sonra her yıl ciltteki kolajen miktarı azalır ve kırışıklık gibi sorunlar ortaya çıkar. 

Kolajen aşısı uygulandığında kolajen içinde bulunan fibroblastlar tarafından üretim teşvik edilir. Kullanılan maddeler herhangi bir yan etki içermez ve güvenlidir. Sonuçları hızlı bir şekilde hissedilir. Kolajen aşıları cildin durumuna bağlı olarak bir veya birden fazla seansla uygulanabilir. Bu aşılar, cildin uyarılmasını sağlayarak elastikiyet ve parlaklık kazandıran etkili bir uygulama yöntemidir. Ayrıca şu gibi yönleri de vardır:

 • Cilt altındaki kas dokusunu destekler.
 • Cilt altındaki dokuların kendini onararak yeniden şekillenmesine yardımcı olur.
 • Ciltteki lekelerin görünümünü azaltmanın yanı sıra yeni lekelerin oluşmasını engeller.
 • Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır.
 • Cildin elastikiyetini artırır.
 • Cildin nemlenmesini sağlayarak dokuların onarılmasına katkıda bulunur.
 • Cildin yaşlanma sürecini daha yavaşlatır.

Uygulama bu gibi yönleriyle oldukça avantajlıdır.

Gençlik Aşısının Uygulanma Alanları ve Amacı

Gençlik aşısı uygulaması öncesinde kişiler bunun ne gibi alanlara uygulanabildiğini de sorabilmektedir. Bu farklı yerlere yapılabildiği için geniş bir yapısı bulunmaktadır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Gençlik aşısı 20 yaş ve sonrasındaki her cilt tipine güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. Zamanla vücuttaki hiyalüronik asit miktarı azaldığından cilt nemini kaybeder. Jalupro aşısı, bu sorunları çözmeye yardımcı olur. Gençlik aşısının uygulama alanları şunlardır:

 • Yüz
 • Boyun
 • Dekolte
 • El

Bu bölgelerde profesyonel bir şekilde kullanılmaktadır. Jalupro aşısı hangi bölgelere uygulanır bu bakımdan geniş bir alan taşımaktadır.

Hangi Cilt Problemlerinde Tercih Edilir?

Gençlik aşısı farklı cilt problemleri taşıyan hastalara da uygulanmaktadır. Genel anlamda ciltte nem düşmesine bağlı şekilde kuruluk, sarkma, çökme ve kırışıklık gibi tarzı sorunları olan kişilerde hasta profili de uygunsa yapılabilmektedir.

Gençlik Aşısının Uygulama Amaçları

Gençlik aşısı neden yapılır? Bu işlem cildin nemlenmesiyle kuruluğun ortadan kaldırılmasını amaçlar. İçerdiği aminoasit ve peptidlerle ciltte yaşlanmayla azalan kollajen ve elastin üretiminin artması hedeflenir. Sonuç olarak cilt daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşur ve yaşlanma etkileri azaltılabilir.

Gençlik Aşısının Uygulanma Süreci

Gençlik aşısını yaptırmadan önce kişiler bu sürecin nasıl işlediğini de merak ederek sorabilmektedir. Genel anlamda bunun için aşağıda yer alan başlıklar incelenirse bir fikir sahibi olunabilir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı nasıl yapılır? Yirmi yaşından sonraki herkesin uygulanabilen bu işlem cildin kaybettiği hiyalüronik asiti yerine koymak amacıyla gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Enjekte edilen hiyalüronik asit, cildin nemli ve parlak kalmasını sağlarken, aynı zamanda kolajen üretimini artırarak cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına katkıda bulunur. 

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği

Yaş ve sigara kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı vücutta azalan hiyalüronik asit miktarı, bu işlem sonrasında artış gösterdiği için ciltte yenilenme meydana gelir. Hiyalüronik asidin vücudun önemli yapı taşlarından biri olması ve bağ dokusunun ana yapısını oluşturması, bu işlemin hiçbir yan etkisinin olmadığı anlamına gelmektedir.

Gençlik aşısı işlemi uygulanacak bölgeye önce lokal anestezi yapılır. Uygulama yapılacak bölgeye krem sürülerek gerçekleştirilen bu anestezi sonrasında, cildin altına ince iğneler kullanılarak özel hiyalüronik asit formüllerini içeren etken madde enjekte edilir ve tedavi tamamlanır. Bu kısa süreli işlem genellikle 15-20 dakika içinde tamamlanır. Genel anlamda Jalupro aşısı nasıl yapılır böylece özetlenebilir.

İşlem Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gençlik aşısının en iyi sonucu vermesi için hastaların uygulama öncesi ve sonrasında dikkat etmesi gereken bazı konular vardır.  Öncesinde maddeler halinde şunlar dikkate alınmalıdır:

 • Bireyin herhangi bir ilaç veya diğer bir maddeye alerjisi varsa, işleme başlamadan önce doktora bilgi verilmelidir.
 • Düzenli olarak kullanılan kan sulandırıcılar varsa, gençlik aşısı işlemi öncesinde kesilmelidir.
 • Alkol ve sigara gibi ödem oluşturabilecek maddelerin, tüketimi gençlik aşısı öncesinde ve sonrasında ara verilmelidir.
 • Yüzde makyaj bulunuyorsa, işlem öncesinde yüz temizliğine özen gösterilmelidir.

Bunların dışında gençlik aşısı sonrası kapsamında da bilinmesi gerekenler yer almaktadır. Bunlar da aşağıda olduğu gibi incelenebilir:

 • Medikal estetik prosedüründen sonra cildin tahriş olmasına yol açabilecek kese veya peeling gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.
 • Ödemi hızlı bir şekilde atabilmek için alkol, sigara gibi maddelere bir süre ara verilmelidir.
 • İşlem uygulanan bölge kesinlikle güneşten korunmalı ve güneş koruyucu kullanılmadan cildi ışınlara maruz bırakılmamalıdır.
 • Sauna, hamam gibi buhar ve sıcaklığın yoğun olduğu aktivitelerden kaçınılmalıdır.
 • Cildi daha canlı göstermek için bol su içmek önemlidir ve bu nedenle bol su içmek ihmal edilmemelidir.

Tüm bunların yanı sıra doktorun söylediği diğer hususlara özen göstermek gerektiği de unutulmamalıdır. Gençlik aşısı öncesi sonrası dikkat edilmesi gerekenlere özen gösterilirse en iyi sonuçlar alınabilir.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanmalıdır ve Etkisi Ne Zaman Görülür?

Gençlik aşısı bireyin yaşına göre değişen seanslarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. İlk uygulamadan sonra, 15 günlük aralıklarla iki ek seans önerilmektedir. Uygulama sonrasında ciltte nem, parlaklık ve ışıltının fark edilmeye başlandığı iki gün sonra etkilerini göstermeye başlayabilir. İlk üç ay içinde uygulamanın etkileri zamanla artarak devam etmektedir. Kişinin yaşı ve mevcut cilt durumuna bağlı olarak seanslar genellikle 3-6 ayda bir tekrarlanabilir. Böylece Jalupro kaç seans da yanıtlanabilir.

Enjeksiyonlar, ciltteki deformasyonların en belirgin olduğu alanlara uygulanmaktadır. Kırışıklık ve sarkmaların sıkça görüldüğü bölgeler alın, kaş ortası, göz çevresi, ağız çevresi, yüz, boyun, dekolte ve el üstü, gençlik aşısının uygulandığı bölgelerdir.

Gençlik Aşısının Faydaları ve Avantajları

Gençlik aşısı yaptırmadan önce ne gibi avantajları olduğunu bilmek, başarılı bir uygulama ardından ne gibi sonuçlar bekleyebileceğinizi anlamanıza olanak tanıyabilir. Ne kadar kalıcı olduğu da bu kapsamda ele alınmalıdır.

Gençlik Aşısının Sağladığı Avantajlar

Eğer uzman medikal ekipler tarafından yapılırsa ve hastalar da doktorların söylediklerine dikkat ederse gençlik aşısı avantajları oldukça fazladır. Bunlar genel anlamda maddeler halinde ele alınarak incelenebilir:

 • Hiyalüronik Asit’in etkinliğini sürdürerek dokudaki ömrünü uzatır.
 • Yüz hatlarınızı belirgin ve çekici hale getirir.
 • Daha parlak, ışıltılı ve aydınlık bir cilt elde edersiniz.
 • Lifting etkisi sağlar ve cildinizi yukarı doğru kaldırır.
 • Yıllar içinde azalan kollajen üretimini yeniden canlandırır.
 • Kırışıklıkların azaltılmasına katkı sağlar ve yaşlanma karşıtı koruma etkisi sunar.
 • Yıllar boyunca oluşan kırışıklıkların ve yüzdeki mimik çizgilerinin düzelmesine destek olur.
 • Derinin sıkılaşmasını ve daha gergin bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Derideki sarkmaların azalmasına ve kas dokusunun desteklenmesine yardımcı olur.
 • Biyolojik onarım sürecini hızlandırır.

Bu bakımdan doğru şekilde yapılırsa cilde pek çok faydası olan bir uygulamadır.

Gençlik Aşısının Dolgudan Farkları

Gençlik aşısı dolgu ile aynı düşünülse de aslında farkları da vardır. Hiyalüronik asit çoğunlukla estetik işlemlerde kullanılır; özellikle dolgu amacıyla yapılan uygulamalarda sıkça tercih edilir. Çünkü hiyalüronik asit, dolgu maddeleri arasında en güvenilir olanıdır. 

Gençlik aşısının dolgulardan farkı, dolguların ömrünü uzatmak için uygulanan çapraz bağların bulunmamasıdır. Bununla birlikte saf formda olduğu için dermise yayılır, kütle etkisi oluşturmaz ve su tutma özelliği sayesinde cildin canlanmasını destekler. Bu sayede daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir  Lip lift ( Dudak Kaldırma ) Ameliyatı: Nedir? Nasıl Yapılır?

Gençlik Aşısının Kalıcılığı

Farklı medikal estetik ve cilt gençleştirme tedavilerinde olduğu gibi gençlik iksiri uygulaması da belirli aralıklarla gerçekleştirilir. Cildin ihtiyaçlarına göre özelleştirilen protokolün ardından, işlemin etkisi 6 ila 12 ay arasında sürdürülebilmektedir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir ve Kimlere Uygulanmaz?

Estetik uygulamalar herkese uygulanmamakta olup öncesinde kişiler muayene edilmektedir. Bu muayene ardından doktor bireyin uygun profile sahip olup olmadığını anlamakta, buna göre operasyon planlaması özel bir şekilde yapılmaktadır.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı kimlere yapılabilir? Her yaş grubundaki bireyler için uygun olan gençlik aşısı genellikle 30 yaşın üzerindeki bireylerde tercih edilmektedir. 

Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, kollajen, Jalupro gibi maddelerin yeterli miktarda bulunmadığı durumlarda, hamilelik, lohusalık veya emzirme döneminde olan kişilerde, cilt hastalıklarının mevcut olduğu durumlarda ve otoimmun veya kanser türevleri bulunduran bireylerde sağlık koşullarını zorlaştırmamak adına işlem yapılmamaktadır.

Jalupro Aşısı Kimlere Yapılmaz?

Jalupro’nun yapıldığı kişiler olduğu gibi yapılmayanlar da vardır. Hamilelik, emzirme sürecinde olanlar ve kanser hastaları için bu işlem uygulanmaz. Ayrıca işlem yapılacak bölgede egzama, açık yara, uçuk, enfeksiyon, alerji gibi deri hastalıkları bulunan kişilere de işlem uygulanmaz. Genel anlamda Jalupro kimlere yapılmaz böylece cevaplandırılabilir

Gençlik Aşısının Yan Etkileri ve Güvenliği

Estetik uygulamaların bir takım yan etkileri de yer almakta olup bunların da bilincinde olunmalıdır. Eğer doktorunuz sizi uygulama için uygun görmüşse yan etkiler konusunda da bilgilendirme gerçekleştirilmektedir.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

Gençlik aşısı yan etkileri işlem sonrasında, uygulanan bölgede hafif kızarıklık ve hafif morarma şeklinde görülebilir. Ancak bu belirtiler genellikle gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Yaşlı bireylerde aşı tedavisi uygulandığında, hızlı bir şekilde morluklar oluşabilir. Bu durum damarların incelmiş olmasından kaynaklanır. Morluklar genellikle kapatıcı ile gizlenir. Kişiye bağlı olarak, K vitamini içeren krem veya arnika gibi ürünler de kullanılabilir.

Gençlik Aşısı Zararlı mıdır?

Aşının içeriğinde kişinin alerjik reaksiyon göstermesine yol açabilecek protein veya nükleik asit bulunmamaktadır. Aşının içeriğinde yüksek düzeyde hiyalüronik asit bulunmaktadır. Söz konusu asit de doğal bir madde olduğu için herhangi bir yan etki oluşturmaz. Bu nedenle oldukça sağlıklı ve güvenilir bir işlemdir. Geçici olarak ortaya çıkabilen yan etkiler arasında,

 • Şişlik
 • Kısa süreli kızarıklık
 • Morluk
 • Hassasiyet oluşumu vardır.

Söz konusu yan etkiler sıklıkla kısa süreli bir şekilde kendini göstermektedir.

Gençlik Aşısı Fiyatları ve Tedavi Özeti

Son yıllarda sıkça tercih edilen cilt yenileme işlemlerinden biri olan Jalupro aşısı, gençlik aşısı olarak da bilinir. Jalupro gençlik aşısı temel içeriği, cildimizde doğal olarak bulunan hiyalüronik asittir. Yaşlanmanın etkilerini geciktiren bu temel yapı taşı cildin nemini ve parlaklığını sağlamakla kalmaz; aynı zamanda kolajen sentezine katkıda bulunur. Saf hiyalüronik asit içeren gençlik aşısının içeriği bazı mineraller, vitaminler, peptidler ve antioksidanlarla zenginleştirilebilir.

Gençlik aşısı cilde nem, esneklik ve parlaklık kazandıran hiyalüronik asit içerir. Cilde enjekte edildiğinde hiyalüronik asidin cilt yapısındaki varlığını uzun süre koruma odaklıdır. Hiyalüronik asidin önemi bakım ve kozmetik açıdan adeta bir gençlik iksiri görevi görmesinden kaynaklanır. Hiyalüronik asit içeriği sayesinde bu aşı zamanın etkilerini tersine çevirir ve dış faktörlerin neden olduğu deformasyonlarla mücadele eder, ciltteki kırışıklıkları azaltır.

Gençlik aşısı fiyatları hasta profiline göre değiştiği için standart değildir. Bu bakımdan kişilerin iletişime geçerek bilgi alması gerekir.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

Cilde tazelik, nem ve elastikiyet kazandırarak dokunun onarımını gerçekleştiren hiyalüronik asit, cildin yaşlanmasını önler ve aynı zamanda dolgu, radyofrekans, altın iğne, dermapen, doublo, mezoterapi, lazer, peeling gibi diğer anti-aging uygulamalarıyla birlikte bütünleyici bir tedavi olarak kullanılabilir. 

Uygulama sonucunda cilt daha nemli hale gelir, cilt kalitesinde artış gözlemlenir, kırışıklıklar ve sarkmalar azalır, cilt lekeleri açılır. Genellikle cildin doğal yapısında bulunan bir madde olduğu için alerjik reaksiyon ve hassasiyet nadirdir. Uygulanan bölgede geçici olarak hafif ödem, şişlik, kızarıklık veya morluk görülebilir, ancak bu etkiler kalıcı değildir. Kişi sosyal yaşamına kolaylıkla dönebilir.

Ciltteki deformasyon durumu, planlanan işlem, kullanılacak aşının dozu gibi faktörler, uygulamanın maliyetini belirlemede etkilidir. Bu nedenle gençlik aşısı fiyatı ön incelemeler ve uygulanacak işlemin belirlenmesiyle ortaya çıkar.

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir