Gummy Smile Mezoterapisi

estetiktedavi 20

Gülümserken ya da ağız dolusu içten bir kahkaha atarken , bazılarımızın bu gülüşü endişeyle kesilebilir. Bunun sebebi bazen ağız sağlığımızken çoğunlukla ise diş eti gülümsemesidir.

Diş eti gülümsemesi , kişinin gülüşü esnasında dişlerinin üzerinde diş etlerini de görünmesidir. Bu dışarıdan bakıldığında ağız yapısının büyük gözükmesi yanında aynı zamanda gözükmemesi gereken diş etlerinin renklerini de ortaya koyarak , rahatsızlık verici bir görünüm oluşturur.

Diş eti gülümsemesi olarak adlandırılan bu durum gummy smile adı verilen mezoterapi uygulamasi ile engellenebilir. Böylece daha kendinden emin ve özgüvenli gülüşlere kavuşulur.

Gummy Smile Nasıl Tedavi Edilir?

Gülerken diş etlerinin gözükmesi genellikle fazla çalışan hiperaktif kaslar sebepleridir. Bu kaslar üst dudağı gereğinden fazla yukarı kaldırır. Fazla çalışan bu kaslar basit bir mezoterapi uygulaması ile bloklanabilir. Böylece hiperaktivite ortadan kaldırılarak gülerken üst dudağın aşırı hareketleri engellenmiş olur.

Gummy Smile Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Gummy smile mezoterapisi, burun alar kanatlarının (burun deliklerinin) yan taraflarına uygulanan bir işlemdir. Bu bölgeye uygulama öncesi lokal anestezik krem sürülerek bekletilir. Ardından sterilizasyon yapılırarak uygulama işlemine geçilir.

Genellikle 2 adet enjeksiyon noktası yeterli olur. Çok ince uçlu hayalet iğne uçları kullanılacağı için ağrı minimal seviyededir.

Gummy Smile Mezoterapisi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Gummy smile mezoterapisi yaptırmadan önce eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız, hamilelik riskiniz varsa, herhangi bir hastalığınız varsa bunu hekimlerinize bildirmelisiniz.

Eğer kullandığınız ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar ise bu ilaçlara hekiminizin bilgisi dahilinde eğer gerekli ise işlemden 1 hafta öncesi itibari ile ara vermelisiniz.

Gummy Smile Mezoterapi Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Gummy smile uygulamasından sonra ilk 1-2 saat uygulama alanına su değmemeli.
  • İlk 1-2 saat uygulama alanına kozmetik ürün sürmemelisiniz.
  • İlk 5 gün mezoterapi uygulaması yapılan bölgeye masaj yapılmamalı.
  • İlk 5 gün hamam, sauna, çok buharlı banyo, ağır egzersiz gibi faaliyetlerden uzak durmalısınız.
İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme Ameliyatı: Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Gummy Smile Mezoterapisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulama sonrası dolgu uygulamaları gibi ,  işlemin etkisi hemen görülmez. Botulinum toksinin kas içerisinde çalışması  3 veya 4 günü bulur. Tam etki ise 15. gün ortaya çıkar.

Gummy Smile Mezoterapisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapinin etkisi 4 ay devam eder , 4. ay itibari ile botulinum toksin bozulmaya başlar ve 6. ay vücudumuz botulinum toksini tamamen eritir.

Gummy Smile Mezoterapisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Uygulama öncesi burun kanadı kenarlarına lokal anestezi amacıyla uyuşturucu kremler uygulanır. İşlem esnasında buz uygulaması yapılarak bölge soğutulur ve çok ince uçlu iğneler kullanılır , bu sayede ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Gummy Smile Mezoterapisi Tekrar Yaptırabilir Miyim?

Mezoterapiyi tekrar yaptırmakta herhangi bir sakınca yoktur hatta tekrar eden uygulamalarda gummy smile mezoterapi kullanım süresi uzar ve sizin için avantaja dönüşür.

Gummy Smile Mezoterapisi Kimler Yaptırabilir?

Diş eti gülümsemesi mezoterapi uygulamasını diş eti gülümsemesine sahip olan 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek tarafından yaptırabilir.

Gummy Smile Mezoterapisi Gülmemde Sorun Yaratır Mı?

Tüm estetik uygulamaları gibi mezoterapi uygulamalarınında plastik cerrah , dermatolog veya medikal estetik hekimleri tarafından uygulanması gerekir.

Eğer işinde tecrübeli bir hekim tarafından uygulama yapılırsa gülmede bir problem olmadığı gibi aksine gülüş düzelir ve işlemden sonra özgürce gülümseyebilirsiniz.

Gummy Smile Mezoterapisi Yemek Yememde Sorun Yaratır Mı?

Gummy smile mezoterapi uygulaması sonrası eğerki çok yüksek dozlar kullanıldıysa dudak hareketleri etkilenebilir. Ancak genellikle uzman kişilerce uygulandığında diş eti gülümsemesi mezoterapisinde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

İlginizi Çekebilir  Masseter ile Diş Sıkma (Bruksizm) Tedavisi

Gummy Smile Mezoterapisi İfademi Değiştirir Mi?

Mezoterapi uygulaması gülüşünüzü olumlu bir şekilde değiştirir. Yüz kasları hedef alınmadığı için yüzün diğer bölgelerinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Gummy Smile Mezoterapisinin Yan Etkisi Var Mı?

Mezoterapi uygulamasından sonra enjeksiyon yapılan bölgelerde hassas bir cilde sahipseniz kızarma veya şişlik gibi görüntüye sebep olabilir bu tarz bir sorunda 1-2 saatlik buz uygulaması sonucunda ortadan kaybolur.

Gummy smile mezoterapisinin bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur.

Gummy Smile Mezoterapisini Kimler Yaptıramaz?

Mezoterapi hamile ve emziren kadınların hormonları düzensiz olduğu için bu süreçte yapılması uygun değildir. Bu süreçten sonra gönül rahatlığıyla gummy smile mezoterapisi işlemini yaptırabilirler.

Gummy Smile Mezoterapisi Fiyat Bilgisi?

Gummy smile mezoterapisi fiyat bilgisi ve randevu için 05528005090 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir