Dudak Mezoterapisi

estetiktedavi 24

Yer çekimi ve yaşa bağlı olarak ciltte sarkmalar, elastikiyetini kaybetme, cilt kalitesinde düşüş gibi problemler ortaya çıkar. Özellikle aktif olarak kullandığımız ağız ve dudak çevremiz bu durumlardan etkilenip kırışmaya başlar.

Uzun süreli sigara kullanımı bu çizgilere sebep olabilirken , bazen altta yatan herhangi bir sebep olmadan genetik faktörlere bağlı olarak da dudak üzerinde ve ağız çevresinde ince kırışıklıklıkları ortaya çıkabilir. Bu kırışıklıklar uygulamalar ile tedavi edilebilirler.

Sigara çizgilerimizden nasıl kurtuluruz?

Dudak üstü çizgilerimiz özellikle sigara içen kadın ve erkeklerde daha erken yaşta ortaya çıkabilir. Erken yaştan itibaren bu çizgilerin artışını önlemek amacı ile dudak mezoterapisi işlemi uygulanır. Dudak mezoterapisi ince kırışıklıkları açarken mimik hareketlerinize engel olmaz , daha fazla kırışıklık oluşmasını engeller, daha sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlar.

Dudak çizgileri için yapılacak mezoterapi işlemine ihtiyacım var mı?

Dudak çevresinde oluşan çizgilerin birkaç farklı nedeni vardır bunlar;

  • Yaşlanmaya bağlı olan çizgiler
  • Fazla gülümseme ve mimik hareketleri.
  • Genetik özelliğe bağlı cilt yapısı.
  • Uzun yıllar sigara kullanımı.

Bu nedenlere bağlı dudak çevrenizde çizgiler oluşmuşsa ve bu çizgilerden rahatsız oluyorsanız dudak mezoterapisine ihtiyacınız vardır.

Dudak mezoterapisi nasıl uygulanır?
Dudak mezoterapisi uygulaması çok pratik bir işlemdir, öncelikle hekimlerimizin muayenesi sonucu dudak mezoterapisi işlemine karar verilir. İşlem için dudak çevresi özel temizleyiciler ile temizlenir ve anestezik krem sürülür. Uyuşma gerçekleştikten sonra çizgilerin oluştuğu yerler belirlenir ve cilt üzerinde işaretlemeler yapılır. İşaretlemelerden sonra dudak mezoterapisi cilt altına ince uçlu iğneler ile enjekte edilir. Ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede işlem biter ve hastalarımız gündelik hayatına hemen işlem sonrası dönebilirler.

Dudak mezoterapisi uygulamasından önce nelere dikkat etmeliyiz?

Dudak mezoterapisi uygulamasından önce eğer hamile yada emziriyor iseniz hekiminize bildirmelisiniz. Düzenli bir ilaç kullanıyorsanız ve bu ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar ise hekiminize bildirmeli ve bilgisi dahilinde işlemden bir hafta öncesinden gerekli ise ara verilmelidir.

İlginizi Çekebilir  Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu: Uygulama ve Sonuçlar

Dudak mezoterapisi yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Dudak mezoterapisi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır bunlar;

  • İlk 2 saat sigara içmemek
  • İlk 2 saat su ile temas ettirmemek.
  • İlk 1 saat krem yada kozmetik ürün sürmemek.
  • İlk 5 gün hamam, sauna, çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden uzak durmak gerekmektedir.

Dudak mezoterapisinin etki ne zaman görülür?

Dudak mezoterapisi uygulamasından sonra mezoterapinin etkisi 3. ve ya 4. Gün ortaya çıkar ve 15. gün net bir şekilde belli olur.

Dudak Mezoterapisinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak mezoterapisi işleminin kalıcılığı ortalama 4 aydır , 4. aydan itibaren çözülmeye başlar 6. ayda tamamen vücut tarafından eritilir.

Dudak mezoterapisini tekrar yaptırabilir miyiz?

Mezoterapi uygulamasından 3 ay sonra istenildiği takdirde tekrar uygulama yapılabilir. Önceden yapılmış uygulamanın 4. veya 6. ayında tekrar yapılan dudak mezoterapisi işlemi mezoterapisinin kullanım süresini uzatır,  bu da sizin için avantajlı bir durum olur.

Dudak mezoterapisinin dudak üzerinde ki kırışıklıklar tamamen açılır mı?

Dudak mezoterapisi işleminde dudak üzerindeki çizgiler , yeni oluşmuş ve yerleşmemiş ise , tamamen açılır. Bu çizgiler uzun zamandır var olan ve yerleşmiş çizgiler ise dudak mezoterapisi işleminden sonra o bölgelere dolgu uygulaması veya gençlik aşısı uygulamaları da yapılır. Bu şekilde kombine tedavi uygulandığında çizgiler ortadan kalkar.

Dudak mezoterapisi uygulaması gülüşümüzde sorun yaratır mı?

Dudak mezoterapisi uygulaması alanında uzman hekimler tarafından gereken miktar kadar uygulama yapıldığında gülüşünüzde her hangi bir problem yaratmaz.

İlginizi Çekebilir  Bel İnceltme Estetiği - Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak mezoterapisi ağrılı bir işlem mi?

Dudak mezoterapisi uygulamasında uygulamadan önce dudak ve dudak çevresi anestezik kremler ile uyuşturulur, uygulama esnasında buz yardımı ile bölge dondurulur ve çok ince uçlu iğneler ile işlem yapılır bu sayede hastalarımız hiçbir şekilde ağrı veya acı hissetmezler.

Dudak mezoterapisi uygulaması kimlere uygulanır?

Dudak mezoterapisi uygulaması dudak üzerinde çizgiler oluşmaya başlamış her kadın ve erkeğe uygulanabilen bir işlemdir.

Mezoterapi uygulamasından sonra yemek yememde bir sorun oluşur mu?

Dudak mezoterapisi uygulaması çiğneme kaslarına uygulanmadığı için çiğneme fonksiyonunu engellemez yani çiğneme esnasında bir sorun yaratmaz. Sadece ağız fonksiyonları etkilenebilir. Bu da doz ayarlaması ile önlebilen bir komplikasyondur.

Dudak mezoterapisi uygulamasının yan etkisi var mı?

Dudak mezoterapisi uygulamasında uygulama yapılan yer dudak ve dudak üstü olduğundan ve buradaki cilt ince olduğu için , işlemden sonra kızarıklık ve ya morarma gibi yan etkiler olabilir fakat bunlar tamamen geçicidir. Ayrıca uygun olmayan bölge veya yüksek doz uygulamalarda dudak mezoterapisinde gülüş etkilenebilir , bu tip yan etkiler tamamen geçicidir.

Dudak mezoterapisi kimlere uygulanmaz?

Dudak mezoterapisi uygulaması hamile veya emziren kadınlara önerilmez bu süreçten sonra rahatlıkla mezoterapi işlemini tercih edebilirler.

Dudak Mezoterapisi Fiyat Bilgisi?

Mezoterapi uygulaması fiyat bilgisi ve randevu almak için 05528005090 ’ı arayabilirsiniz.

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir