Uyluk (Üst Bacak) Germe Ameliyatı: Nedir? Yan Etkiler ve Sonuçlar

uyluk germe ameliyati

Birden kilo veren kişilerde üst bacağın iç kısımlarında sarkma oluşabilir. Bu sarkmalar genellikle uyluk iç tarafında ortaya çıkar. Bazen uyluğun tamamı da sarkmış olabilir. Bunun için ise uyluk germe dediğimiz bir ameliyat uygulanır. 

Fazla ve sarkmış deri kesilip çıkarılır, fazla yağ dokusu varsa bunlar da alınır. Kesi yerleri yan yana getirilip dikilir. Bu ameliyat fazla kolay bir ameliyat değildir, ancak elde edilen sonuç kişiyi tatmin eder.

Uyluk Germe Estetiği

Ameliyatın izleri yapılacak ameliyat çeşidine göre farklılık gösterir.Daha az cilt sarkması olanlarda medial uyluk germe tercih edilirken , daha fazla cilt sarkıklığı olan hastalarda lateral uyluk germe tercih edilir.Medial uyluk germede izler kilotun tam kenarında kalırken lateral uyluk germede bu izler aşağı doğru bir miktar daha görünürdü.

Alttaki deri bolluğunu almak için bacağın arka kısmında kalan bir çizgiyi mecburen kabul etmek durumunda kalırız. Bu çizgi önden görülmez. Sadece bacaklar açılınca görebilir. Eğer yağ fazlalığı kalmamışsa, sadece deri bolluğu varsa, sadece deri alımı yaparız.

Ameliyat Süresi
Yaklaşık 2-3 saat sürer. 1 gece yatış gerektirir. Ertesi gün hasta rahatlıkla hastaneden çıkabilir. Ancak en önemli noktalar, tuvalet temizliğine dikkat edilmesi ve içerde havasız kalan bölgenin temizliği ve pansumanıdır. Böyle bir ameliyat için serin mevsimler tercih edilir. Ciddi kilo verenlerde istenen spor yapılsa da bu sorun çözülmez. Bu sarkmaların tek çözümü uyluk germe ameliyatıdır.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir  PRP Saç Tedavisi: Uygulama, Faydaları, Yan Etkileri ve Sonuçlar
İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir