Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kişinin ihtiyacına göre belirlenecek olan yöntemler ikiye ayrılır. Ameliyat veya cerrahi işlem gerektirmeyen iki prosedürün de avantaj ve dezavantajları bulunur. Ameliyatsız yöntemler; botoks ve dolgu yöntemleridir. Ameliyatlı yöntemler ise kaş askısı, endoskopik kaş kaldırma , temporal lifting , badem göz estetiği şeklinde sayılabilir.

Botoksla Kaş Kaldırma

Öncelikle kişinin yüz yapısına uygun bir kaş şekli tasarlanır. Bu sayede nihai olarak hedeflenen görüntünün kişideki etkisi görülmüş olur. Kaş ,  yüzde olması gereken pozisyona getirilerek yüz ile uyumlu hale getirilir. Bu sayede surat ifadesinde yer alan yorgun, sağlıksız ve gergin görüntü yerini dinç ve sağlıklı bir görüntüye bırakır. Botoks operasyonu ile kaş kaldırma işlemi estetik cerrahlar , dermatologlar ve medikal estetik hekimler tarafından yapılmalıdır. 

Operasyon süresi ortalama 10 dakika sürmektedir. Uygulanacak botoks küçük dozlar halinde kişinin kaş hareketini doğal şekilde yapabilmesini de  hedefleyecek şekilde uygulanır. Ameliyatsız işlem bu sayede çok kısa sürmektedir. Botoks ile yapılan kaş kaldırma işlemi etkisini , birkaç gün içerisinde çok daha net olarak görebilirsiniz.

Bu yöntemle yapılan kaş kaldırma işleminin avantajı, operasyon sonrası yüzde hiçbir iz oluşmamasıdır. Bu yöntemle yapılan kaş kaldırma işleminin ortalama 5 ayda bir, yılda 2 kez tekrarlanması önerilir.

Cerrahi işlemlerden çekinen hastalarımız için botoks ile kaş kaldırma işlemi oldukça çözümcül bir yöntemdir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı
Birçok yöntemle uygulanan kaş kaldırma operasyonu, günümüzde en sık ve popüler yöntem olan endoskop ile yüzde kesi yapılmadan, iz bırakılmadan küçük ve ince kameralar yardımı ile yapılan işlemlerdir. Anestezi tercihi genel ya da sedasyon olarak belirlenip , operasyon uygulanabilmektedir. Endoskopik kaş kaldırma yöntemi, saçlı derinin iç kısımlarında birkaç farklı noktada küçük kesiler açarak gerçekleştirilir. Bu yöntemin diğer ameliyatlı yöntemlere göre en belirgin farkı yüzde belirgin bir yara izi oluşumunu engellemesidir. Yara izi tamamen saçlı deri içerisinde kalmaktadır.Aynı zamanda ameliyat sonrası daha az şişlik oluşması ve iyileşme döneminin kısa sürmesi de tercih sebepleri arasındadır. Dikişler ortalama olarak 10 gün sonra alınmaktadır. Botoks ile arasındaki fark, endoskopik operasyonuyla yapılan kaş askılama işlemi daha kalıcıdır. 5 ayda bir tekrarlanması gerekmez.

Elif Seda Keskin

Kaş Askısı Yöntemi

Kaş askısı yöntemi, operasyon esnasında lokal anestezi kullanılarak uygulanmaktadır. Saç bölgesinde küçük bir delik içinden geçirilen dikiş ile kaş istenilen pozisyona getirilebilir. Diğer yöntemlere göre dezavantajı olarak kalıcılığı uzun süre olmayıp, kaşların bir süre sonra eski yerine inmesidir. Kalıcılığın uzun sürmesi için özel ipler kullanılasa da, kişinin mimik hareketleri ile kaşları ortalama 1 – 2 yıl arasında eski haline dönebilmektedir. Bu da yöntemin tekrarlanma aralığı ve süresini belirlemektedir. Kişinin operasyon için bu yöntemi seçmesi durumunda hekim ile istişare ederek değerlendirilmelidir.

Kesi ile Kaş Kaldırma Yöntemi (Direkt Kaş Kaldırma Yöntemi)

Kesi ile kaş kaldırma yönteminde kaşın üzerinde çok ince bir kesi yapılarak kaş uçlardan yukarı doğru asılır. Kaş kaldırmada en kalıcı yöntemdir. Ancak kaş üzerinde kalan skar izi dezavantajıdır.

İdeal Kaş

Her yüz şekline göre belirlenen kaş modeli farklıdır. Genel olarak ideal kaş kavramından bahsetmek mümkündür. Çoğu yüze uygun olan, iç kısmın yukarı doğru ve dış kısmın aşağı doğru olmasıdır. Oval ve yuvarlak yüzlü kişilerin farklı modelde kaş tercih etmeleri mümkündür. Kare veya köşeli yüzlü kişilerinde yay şeklinde kaşlara sahip olmaları önerilir. Kaş tipinin kaşın uzunluğu ile ilgili olduğuda unutulmamalıdır.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Landing Page Final

Ameliyatsız Operasyon ile; Konforlu | Acısız | Hızlı KonforluAcısızHızlı Yüz Gençleştirme Bölgesel Zayıflama Dolgu & Botoks

Read More »

Elmacık Kemiği Dolgusu

Zaman içerisinde yaş alma ile beraber cilt elastikiyetinin azalması kollojen üretiminin çok az olması sebebiyle ciltte sarkmalar başlarken , aynı zamanda yüz kemiklerinin aşınmaya başlaması ve kemikten kayıpla beraber , deri kemik üzerinden de akıp giderek sarkmaları daha belirgin hale getirir.

Read More »

Jawline Dolgu ( Çene Dolgusu )

Son zamanlarda daha güzel ve daha çekici kabul edilen tüm yüz şekillerinin belirgin ortak noktaları dikkat çekmektedir. V shape yüz ya da ters üçgen yüz diye de tanımlanan tüm çekici ve seksi kabul edilen yüzlerde , asıl dikkat çeken yerler , belirgin ve daha keskin yüz hatlarıdır.

Bu yüz hatlarından en ön plana çıkan ise , bazen masseter botokslarıyla desteklediğimiz , bazen yanak inceltme estetiğiyle daha da ön plana çıkardığımız ama esasen de jawline dolgu uygulaması ile oluşturduğumuz , çene kontür hattıdır.

Read More »