El Dolgusu

Yaşımızı ele veren bölgelerden biride ellerimiz. Ellerimiz zaman içerisinde nemsiz kalmaktan ve yaşlanmaktan dolayı yıpranırlar bununla birlikte güneş ışınlarına maruz kalarak el derisi incelir, damarlar belirginleşir ve cilt yüzeyinde lekelenmeler başlar.

Bu sorunlar kişiye özel çeşitli mezoterapi ürünleri veya dolgu uygulamaları ile giderilebilir.

Ellerimizde Sıkça Görülen Sorunlar Nelerdir?

  • Ellerde kuruluk ve kırışıklık artar.
  • El üzerindeki damarlar belirginleşir.
  • Yaşlanmaya bağlı olarak vücudun her noktasındaki deri gibi el derisiden de kollojen kırılmaları ve dolayısıyla elastikiyet kaybıyla beraber deride incelme ve dayanıksızlık ortaya çıkar.
  • Güneş ışınlarına maruz kalarak lekelenmeler ve çiller oluşur.

El Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi eller özel temizleyiciler ile temizlenir. Anestezi kremi uygulanır ve bölgenin uyuşması beklenir. Uyuşma gerçekleştikten sonra el üzerinde dolgu koyulacak yerlere karar verilir ve çizim yapılır. Daha sonra kanuller yardımı ile yağ dokusunu kaybetmiş ve sarkmış olan el derisinin altına dolgu enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede biter.

El dolgusu Uygulaması Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
Uygulama öncesi eğer düzenli bir ilaç kullanıyor iseniz hekiminize bildirmeli, kas gevşetici, ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlar kullanıyor iseniz kanın sulanmasını tetikleyebileceği için hekiminizin bilgisi dâhilinde bir hafta öncesinden ilaç kullanımına ara vermelisiniz.

Elif Seda Keskin

El Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • İlk 24 saat el üzerine nemlendirici sürmekten kaçınmalısınız.
  • Gerekli görülür ise antibiyotikli krem kullanmasınız.
  • İki hafta boyunca bol su tüketmeniz ö
  • İlk gün ellerinizi sıkmaktan kaçınmalısınız.

El Dolgusu Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülür?

İşlemi yaptırdıktan hemen sonra cilt yüzeyinde dolgunluk oluşacağı için farklılığı hemen görebilirsiniz.

El Dolgusu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Genellikle orta yaş itibari ile tercih edilen bir işlemdir el dolgusu zamanla el üzerindeki yağlar boşalır ve bu boşalmayla birlikte cilt kırışır. El yüzeyi daha kemikli ve el üzerindeki damarlar daha belirgin olur bu tarz durumlardan rahatsız olan her yaş grubundan kadın ve erkeğe el dolgusu işlemi yapılabilir.

El Dolgusu Uygulaması Ağrı Yapar Mı?

Uygulamadan önce anestezik krem uygulandığı için el yüzeyinde ağrı ve hissiyat oluşmaz.

El Dolgusu Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı ?

Uygulamada eğer hasta hassas ciltliyse ve el derisi ince ise hafif kızarıklık ve morluklar görüle bilir. Bu gibi durumlarda buz uygulaması yapılır ve bu görüntü en geç 2-3 saatte yok olur. bunun dışında el dolgusu uygulamasının insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.

El Dolgusu Kalıcı Bir İşlem Mi?

El dolgu uygulamalarında yarı kalıcı mineral içerikli dolgular uygulanabileceği aynı zamanda geçici hyalüronik asit bazlı doğal dolgularda kullanılabilir. Bu seçim hastanın beklentisi ve muayene sonrası ön görülen hasar oranına göre yapılır.

El Dolgusu Uygulamasında 2. Seansa Gerek Var mıdır?

El dolgusu uygulaması tek seanslık bir işlemdir. İşlem bitimi sonrası kişi dolgu süresi dolup yenileme vakti geldiğinde tekrar muayene ile değerlendirilme sonrası dolgu uygulamasını tekrarlatabilir.

El Dolgusunu Mezoterapi İle Birlikte Yaptırabilir Miyim?

Mezoterapi uygulamalrı doğru seçimler yapıldığı takdirde uygulandığı her noktadaki cilt kalitesini arttırır. Elde dolgu uygulamaları ile hacim ve nem arttırılırken , mezoterapi uygulmaları ile lekeleri açmak ve cildi canlandırarak gençleştirmek mümkündür.

El dolgusunu Kimler Yaptıramaz?

Hamile ve emziren kadınlar yaptıramaz.

El Dolgusu İşleminin Ücreti Nedir?

El dolgusu İşleminde kullanılacak dolgu miktarına göre değişebileceği için muayene sonrasında fiyat verilir. Randevu ve bilgi almak için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Best dating sites

Many local newspapers had online personals in the mid 1990s but were bought out by these big dating sites. From some of the comments it

Read More »

Çene ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Çene ve elmacık kemiği dolgusu genel olarak birlikte uygulanan estetik işlemlerdir. Daha keskin bir yüz hattının olması ve daha genç bir görünüm elde etmek için hem çene bölgesine hem de elmacık kemiği bölgesine dolgu uygulanabilir. Genç görünmek isteyen kişilerin kırışıklıkların giderilmesi ve daha canlı bir yüz yapısına sahip olabilmesi için elmacık kemiği dolgusu sıklıkla tercih edilir. Son yıllarda elmacık kemiği dolgusu ile birlikte yüzün farklı bölgelerine dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Read More »

El Dolgusu

El dolgusu yaşlanmaya bağlı olarak el bölgesinde oluşan kırışıklar ve deformeler için uygulanan bir işlemdir. Vücudun genelinde yaşlanmaya bağlı olarak hacim kayıpları söz konusu olur. Yaşanan bu hacim kayıpları ile birlikte kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Yüz bölgesine uygulanan dolgu malzemesi, aynı şekilde ellere de uygulanır ve böylece ellerde tekrar gençliğin canlılığı ve pürüzsüzlüğü elde edilebilir. Estetik işlemlerin gün geçtikçe yaygınlaştığı ve daha da başarılı uygulamalara yer verildiği şu dönemde, ellerin de sağlıklı ve genç görünmesi artık dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Read More »