Fransız Askısı: Nedir? Nasıl ve Hangi Bölgelere Uygulanır?

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Fransız askısı ile yüz germe ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında en çok dikkat çeken ve en iyi sonuçları elde etmemizi sağlayan yöntemlerden biridir. Herhangi bir ameliyat izi kalmadan ortalama 10 ile 15 yaş gençleşme sağlayan kısa süreli müdahalelerden biridir.

Fransız askısı ( ip askı ile yüz germe ) nedir?

Fransız askısı yani askı ile yüz germe,  ameliyatsız bir yüz germe yöntemidir. Zaman içerisinde oluşan nazolabiyal olukları , çin bıyıklarınıı açmak için , jawline  ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek ,kaşı askılama ya da badem göz estetiği ile bella eyes oluşturmak için kullanılan bir yöntemdir.

Fransız askısının diğer askılardan farkı kalıcı iplikle yapılmasıdır. Eriyen iplik değil kalıcı iplik seçilmesiyle askılama süresi diğer yöntemlere göre daha uzun ömürlü olmaktadır.

Fransız askılama kimler için uygundur?

Fransız askısı 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler için uygundur. Gençlerde fransız askısı daha çok kaş askılama ve badem göz estetiğinde kullanılırken 30’lu yaşlardan sonra oluşmaya başlayan nazolabial olukların açılması , için bıyıklarının açılması ya da elmacık kemiği ve jawline hattının definasyonunu arttırmak amaçlı kullanılabilir. 40’lı 50’li yaşlardan sonra da boyun germe ve yüz germe amaçlı kullanılabilir.

Fransız askılama uygulamasının fiyatları nasıl belirlenir ?
Fransız askısı uygulaması fiyatları kullanılacak askı miktarına göre tedavi edilecek bölgeye göre değişmektedir.

Fransız askısı yüz germe ameliyatlarına doğal alternatif olabilir mi?

Fransız askısı özellikle yüz germe ve boyun germe ayrıca bella eyes badem göz estetiği ameliyatlarına alternatif olarak kullanılabilir.

Fransız askısı kimlere uygulanmaz?

Fransız askısının uygulanması kan sulandırıcı ilaç kullananlarda ve ara veremeyen hastalarda , hamilelerde ve emzirenlerde  tercih edilmez.

Ameliyatsız yüz germe uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe öncesinde Eğer bir kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa bilinen ek bir hastalık varsa sürekli kullanılan gıda takviyeleri varsa hekim bu konuda  mutlaka bilgilendirilmelidir. Tercih edilen anestezi yöntemine göre anestezi hazırlığı yapılması gerekebilir.

Fransız askısı nasıl uygulanır?

Fransız askısı lokal anestezi altında veya genel anestezi altında uygulanabilir.  Uygun sterilizasyon koşulları sağlandıktan sonra daha önceden çizimleri yapılarak planlanan hatlara askılar yerleştirilir , ardından askı giriş deliklerine küçük bantlar yapıştırılarak uygulama sonlandırılır .

Fransız askısı uygulama sonrasında hemen sosyal hayata dönülebilir mi?

Fransız askısı uygulaması eğerki lokal anestezi ile tercih edildi ise sosyal hayata hemen geri dönülebilir. Eğer genel anestezi ile tercih edildi ise 4 ila saat kadar bir istirahat sonrası yine sosyal hayata geri dönülebilir .

Fransız askısı yaşlanmayı geciktirir mi?

Fransız askısı askılama işlemi yapmasının yanında , cilt altında kollajen dokusunun üretimini de tetiklediği için yaşlanmayı da geciktirir.

Fransız askısı yüzün hangi bölümlerine uygulanabiliyor?

  • Fransız askısı kaş kaldırmak için
  • Badem göz oluşturmak için
  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
  • Jawline hattının definasyonu arttırmak için
  • Çene hattını düzeltmek
  • Boyun germek
  • Nazolabiyal olukları açmak
  • çin bıyıklarını açmak için kullanılabilir.

Fransız askısı zararları var mı?

Fransız askısı da aynı diğer minimal invaziv uygulamalar gibi nadir de olsa çeşitli riskler barındırmaktadır. Bunlar enfeksiyon , yüzde dimple oluşumu ve alerjik reaksiyonlar olarak özetlenebilir.

Fransız askısının dezavantajları nelerdir?

Fransız askısı nın dezavantajı  çok ağır ciltlerde yüzü taşıyamayarak  erken geri dönüşü sayılabilir.

Fransız yüz askılama uygulamasının avantajları nelerdir?

Yüz germe ameliyatına gerek kalmaksızın çok daha mikro bir operasyonla yüzde ve boyunda ciddi lifting etkisi yaratmak , postoperatif döneminin çok daha hızlı iyileşmesi , fransız askısının ameliyata göre avantajlarındandır.

Ayrıca herhangi bir iz kalmaması da yine yüz germe veya boyun germe ameliyatına göre avantajlarından sayılır.

İp askı hangi bölgelere uygulanabilir?

Ip askı kaş bölgesine , göz kenarlarına , elmacık kemiklerine , nazolabiyal oluklara , marionette çizgilerine , çene hattına ve boyuna uygulanabilir.

Ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme için uygulanabilen diğer tedaviler nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme için yani yüzde lifting etkisi yaratmak için çeşitli mezoterapi yöntemleri , endopeel uygulamaları , iple askılamalar ve çeşitli makine yöntemleri uygulanabilir. Tüm bu minimal invaziv işlemler arasında genel olarak en etkili sonuç veren Fransız askısıdır.

İp askı ile yüz germe nasıl uygulanır?

Ip askı ile yüz germe öncesinde hasta oturur vaziyetteyken nerelerde liifting etkisi yaratılacağı çizimlerle belirlenir. Ardından lokal ya da genel anestezi yapılarak çizimler doğrultusunda askılar yerleştirilir.

İp askı ile yüz germe yöntemi kimler için uygundur?

Ip askı ile yüz germe yöntemi yüzünde sarkıklıkları olan kollajen kaybı sebebiyle yüz germe ihtiyacı ortaya çıkan ortalama olarak 30 ila 70 yaş arasındaki kişiler için uygundur.

İp askısı ( fransız askısı) nasıl yapılır ?

Ip askı Fransız askısı kişinin tercihine göre lokal anestezi altında ya da genel anestezi altında yapılabilir. Genellikle bir çiftten daha fazla kullanılan askı yöntemlerinde , hastalarda saç derisinin periostuna yani daha derin plana iplerin rahatça konulabilmesi için hastanın da konforu açısından genel anestezi tam bir askılama için  tercih edilen  bir yöntemdir.

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

İpler yaşlanmayı nasıl etkileyebiliyor?

Fransız askısı uygulaması yüzde kollajen üretimini tetiklediği için yaşlanma sürecini yavaşlatır.

İplerde kullanılan silikon veya diğer maddeler zararlı mıdır?

Iplerde kullanılan silikon malzemeleri yabancı cisim reaksiyonlar çok nadir de olsa yol açabilmektedir , bu sebeple de genellikle iplerin içerisinde silikon barındırmayan malzemeler tercih edilir.

İplerin ciltte kalma süre ne kadardır?

Fransız askısında kullanılan ipler kalıcılık sürelerinin uzun olması istenmesi  sebebiyle geçici  değil kalıcı ipler kullanılarak uygulanır.

İplikler ne kadar süre kalıcıdır?

Fransız askısında kullanılan dikişler 3 ila 7 sene kadar kalıcıdır. Aslında Fransız askısında kullanılan dikişler ömür boyu kalıcıdır ancak yerçekiminin etkisini ortadan kaldıramadığımız için 3 ila 7 sene sonra kişinin yaşlanması devam edeceğinden dolayı etkisinin 3 ila 7 sene olduğu ön görülür.

İşlem sırasında ağrı ya da acı hissedilir mi?

Işlem eğer ki genel anestezi ile yapılırsa hiçbir ağrı hissedilmez. İşlem sırasında eğer ki lokal anestezi tercih edilirse lokal anestezi uygulaması esnasında ilacın etkisi olarak yanma hissedebilir. Ardından bölge uyuşturulduğu için yine herhangi bir şey hissedilmez.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci

Uygulama sonrasında hastanın bir hafta kadar yan ve sırt üstü yatmaması önerilir. İple yüz germede iyileşme süreci oldukça kısadır. 3 gün içerisinde hastanın banyo yapılmasına izin verilir. İlk 1 hafta aralarla buz uygulaması önerilir.

Eğer işlem esnasında lokal anestezi tercih edildiği ise hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Eğer ki işlem esnasında genel anestezi tercih edildiği ise 4 ila 6 saat hastane istirahatinden sonra hasta günlük hayatına geri dönebilir.

Kaç seans uygulama yapılıyor?

Fransız askısı uygulaması tek seanslık bir uygulamadır.

Kilit askı nedir ?

Kilit askı terimi , Fransız askısı ya da iple yüz germe veya ameliyatsız yüz germe gibi yüz liftinginin diğer bir isimlendirmesidir.

Tüm cilt tipleri için uygun mudur?

Fransız askısı cilt altı planda uygulanan bir prosedür. Bu sebeple de cilt tipleri ile çok bağlantılı değildir. Sadece nadiren bazı cilt tipleri çok ağırdır. Bu muayene sonrası anlaşılır. Bu tip ciltlerle etkinlik azalması  kalıcılığın daha az olması söz konusu olabilir.

Ultherapy yüz gerdirme nedir?

Ultherapy bir makina uygulamasıdır , yüz gerdirme de kullanılır cilt altında sımas adı verilen bir dokumuz bulunmaktadır. Ulterapy adı verilen bu dokunun yakılmasını sağlar.Yanan dokunun kontrakte olması ile cilt gerilmesi elde edilir.

Yan etkisi ve riskleri var mı?

Lifting için kullanılan bazı makinelerin cilt inceltmesi olasılığı olduğu için bazı durumlarda tercih edilmeyebilir .

Fransız askı yöntemi burun kaldırmada da kullanılabilir mi?

Fransız askısı yöntemi burun kaldırma da kullanılabilir. Özellikte tipplasti de burun ucunun kaldırılmasında uygulanabilecek bir yöntemdir , ancak unutulmamalıdır ki elbette bir rinoplasti uygulaması kadar kalıcı ve burun kalkıklığı elde edilemeyebilinir.

Yüzüm eskisinden daha kötü olur mu?

Fransız askısı uygulaması sonrası askının etkinlik suresi dolduktan sonra bile eskisinden daha kötü bir görünüme sahip olunmaz sadece Fransız askısı atıldıktan sonra yaşlanma süreci devam edeceği için normal bir yer çekimi etkisi yüz üzerinde gözlenir.

Estetik yaptırdığım anlaşılır mı?

İp askı uygulaması sonrası ilk 1 hafta kadar ödem ve morluklar görülebilir Bu sebeple ameliyat yaptırıldığı anlaşılabilir ancak bir hafta sonrasında ödem ve morluklar kendiliğinden geçeceği için estetik yaptırdığı çok fazla anlaşılmaz.

Diğer estetik işlemlerle kombin şekilde uygulanabilir mi?

Ip askı uygulaması , özellikle alt ve üst göz kapağı estetiği  ile veya rinoplasti yada bişektomi gibi veya gıdı liposuction gibi özellikle yüz estetiği ile rahatlıkla kombine edilebilir.

Yüz felci geçiren hastalar içinde uygulanabilir mi?

Ip askılama yöntemi tek taraflı yüz felci geçiren hastalar için simetri sağlamak amaçlı kullanılan oldukça faydalı yöntemlerden bir tanesidir.

Yüz mimiklerimde sorun olur mu?

Fransız askısı ile yapılan operasyonlar sonrasında ilk 1 hafta mimik kullanımının kısıtlanması istenir ancak kişi eğer isterse rahatlıkla bütün mimiklerini yapabilir , yani yüz mimiklerinde askılama sonrasında herhangi bir sorun gözükmez.

İçindekiler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir