Ameliyatsız Bölgesel İncelme – Bölgesel Zayıflama Tedavisi

estetiktedavi 14 1

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemi olarak tercih edilen pek çok yöntemle birlikte mezoterapi de gündeme gelmiştir. Mezoterapi yöntemi bölgesel olarak yağ dokularının yok edilmesi ve bölgesel sıkılaşma sağlanması için tercih edilir. Son derece etkili ve faydalı bir işlem olması, tek bir işlemle birlikte hem bölgesel yağlardan kurtulma hem de sıkılaşma sağlanır. Mezoterapi bir noktada cildin kendini onarmasını sağlayan etkili ve faydalı bir işlemdir.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Nedir?

Ameliyatsız bölgesel incelme nedir merak edenler için yöntemlerden bahsetmeden önce açıklamak istiyoruz. Aslında bölgesel incelme adından da anlaşılacağı üzere bir vücut yapısında bölgesel olarak fazla olan yağların giderilmesi için uygulanan işlemlerdir. Bölgesel yağların, aynı şekilde bölgesel olarak parçalanması ve giderilmesi için uygulanır. Sağlıklı beslenme ve egzersize rağmen bölgesel yağlardan kurtulamayan kişiler için oldukça uygun bir yöntemdir. 

 

Bölgesel incelme için sıklıkla liposuction yöntemi tercih edilirdi. Ancak son yıllarda uygulanan mezoterapi gibi yöntemler sayesinde çok daha etkili ve faydalı sonuçlar elde edilmektedir. Mezoterapi ile birlikte kişilerin vücutlarında bölgesel olarak oluşan yağların yok edilmesi sağlanırken aynı zamanda sıkılaşma ve gerginlikte sağlanır. 

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme

Mezoterapi bölgesel incelme işlemi son yıllarda en çok tercih edilen ve etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir işlemdir. Bölgesel yağlardan şikâyet eden kişiler için pek çok zorlu ve sıkıntılı tedavi yöntemi vardır. Mezoterapi tüm bunların ötesinde hem çok kolay hem de başarılı sonuçların elde edildiği bir işlemdir. Mezoterapi yönteminde, bölgesel olarak yaşanan yağlanma sorunları çok basit şekilde giderilir. 

Özel olarak elde edilen karışım, yağlanma sorunu olan bölgelere uygulanır ve sonrasında o bölgede hücrelerin bölünmesi ve parçalanması sağlanır. Tüm bu süreçle birlikte yağlar parçalanır, hücreler canlanır ve yenilenmeye başlar. Mezoterapi ile bölgesel incelme sağlamanın birçok önemli etkisi ve faydası vardır. 

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu: Nedir? Uygulama, Yan Etkiler ve Sonuçlar

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız bölgesel incelme nasıl yapılır konusunda da detaylı bilgi vermek istiyoruz. Ameliyatsız yöntemler arasında yer alan mezoterapinin uygulanma biçimi de çok kolaydır. Bu işlem için öncelikle hastanın işleme uygun olup olmadığına karar verilir. Daha sonrasında ise hasta işleme hazır hale getirilir. Mezoterapi ile bölgesel incelme işlemleri aşağıdaki gibi yapılır;

  • Öncelikle hastaya uygun olarak özel mezoterapi enjeksiyon formülü oluşturulur. 
  • Elde edilen bu formül, hangi bölgede sorun varsa o bölgelere enjekte edilir. 
  • Enjekte edilen maddeler, bölgesel olarak hücreler yenilenme sağlar. Hücreler üzerinde canlanma ve aynı zamanda onarım sağlanır. 
  • Mezoterapi yöntemi tek bir seans uygulanan bir işlem değildir. Kişilerin bölgesel problemlerine göre 4-6 seans arasında uygulama sağlanır. 

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ameliyatsız bölgesel incelme öncesi hastaların birçok önemli konuya dikkat etmesi gerekmektedir. Pek çok işlem arasında öne çıkan mezoterapi, genel olarak riskli ve sorunlu bir işlem değildir. Ancak yine de hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu noktalar;
Operasyon öncesinde iyi bir doktor bulmanız ve bu işlemi klinik ortamında yaptırmalısınız.
İşlem öncesinde hangi bölge için uygulama yapılacaksa o bölgenin tamamen temiz olması gerekir. Doktorunuz zaten sizleri bu konuda bilgilendirecektir.
İşlemden sonra normal hayatınıza geri dönebileceğiniz için herhangi başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatsız bölgesel incelme sonrası da yine hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu süreçte dikkat edilecek olan noktalar şöyledir;

  • Mezoterapi yöntemi ile bölgesel incelme yaptırdıktan sonra hastaların güneşle çok fazla temas etmemesi gerekir. 
  • Genel olarak işlerine veya da okullarına geri dönebilirler, ekstra olarak kendilerini ayarlamalarına gerek yoktur. Zaten işlemin en önemli avantajlarından biri de budur. 
  • Hastaların tedavi süresince ayrıca beslenmelerine dikkat etmeleri ve egzersiz yapmaları, sürecin daha başarılı olmasını sağlamaktadır. 
İlginizi Çekebilir  Lokal Anestezi ile Temporal Lift (Şakak Germe)

Ameliyatsız bölgesel incelme işlemlerinde belirttiğimiz noktalara dikkat etmeniz halinde son derece sorunsuz ve etkili bir süreç yaşanacağını belirtebiliriz. 

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Riskli Mi? 

Ameliyatsız bölgesel incelme riskli mi veya da herhangi bir yan etkisi var mı birçok kişi merak etmektedir. Bu işlem sırasında herhangi bir zararlı madde enjekte edilmediği için yan etki veya da risk ortaya çıkmaz. Son derece güvenli bir yöntem olması sebebiyle de herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Ameliyatsız incelme işlemleri arasında yer alan mezoterapi kısacası gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir işlemdir.

Ameliyatsız bölgesel incelme fiyatları hangi bölgeye işlem yapılacağına ve bölgesel olarak yağlanma sorununa göre belirlenir. Birçok bölgeye uygulama yapılabildiği için, fiyatlandırma ve kaç seans uygulanacağına bölgeye göre karar verilir. Bölgesel zayıflama için mezoterapi yöntemini tercih edecekseniz ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız, doktorunuzla görüşebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Bölgesel incelme mümkün mü? 

Bölgesel incelme tabi ki mümkündür. Üstelik bunun için uygulanan birçok önemli ve etkili birçok yöntem vardır. Bu yöntemler sayesinde bölgesel olarak kişilerin hem sıkılaşması hem de aslında incelmesi sağlanır. 

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri arasından hangisi tercih edilmeli? 

Ameliyatsız bölgesel incelme için cihazlarla uygulama ve lazer yöntemleri vardır. Bunlar hem uzun sürede etki eder hem de daha zorludur. Mezoterapi ise daha hızlı ve kolay sonuçlar veren etkili ve başarılı bir işlemdir. Bu yüzden tercih edilmesi çok daha uygundur. 

İlginizi Çekebilir  Leke Tedavisi: Nedir? Nasıl Yapılır? Yan Etkiler ve Sonuçlar

Ameliyatsız bölgesel incelme benim için uygun mu?

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri, herkese çok rahat uygulanabilen işlemlerdir. Bu yüzden büyük ihtimalle sizler için de uygun olacaktır. Tabi işlemin son olarak sizin için uygun olup olmadığına doktorunuz karar verecektir. 

Bölgesel incelme için kaç seans mezoterapi gerekir? 

Bölgesel incelme için kaç seans gerektiğini kişilerin bölgesel yağlanma durumları, hangi bölge için uygulama yapılacağı gibi etmenler belirler. Genel olarak 4-6 seans sonrasında belirgin bir şekilde fark ortaya çıkmaktadır. 

Bölgesel incelme işlemlerini neden tercih etmeliyim? 

Bölgesel incelme yöntemleri, diyet ve spor yapmasına rağmen istediği sonucu elde etmekte zorlanan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Birçok kişi bölgesel yağlanma sorunlarından şikayet etmektedir. Mezoterapi yöntemi ise bölgesel incelme ile birlikte sıkılaşma sağladığı için tercih edilir. 

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir