Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Alın Dolgusu

Yaşlanma ile birlikte ciltte bazı değişiklikler meydana gelebilir bu değişiklikler özelliklede yüzümüzede yansır ve yüz bölgesinde , cilt elastikiyetini kaybeder, kollojen üretimini yavaşlatır ve eskisi gibi dolgun yüz hatlarına sahip olamayız. Bu durum mimik hareketlerinin fazlalığından dolayı özellikle alın bölgesinde meydana gelir.

Mimik hareketleri  ,güneş hassasiyeti ve yaşla birlikte alnımızda enine çizgiler oluşmaya başlar. Bu   çizgilerin oluşumuna genç yaşlarda engel olmak için botoks tedavisi önerilse de , ileriki yaşlarda artık oturmuş alın kırışıklıklarına sahip olan kadın ve erkeklerde botoks uygulamasının ardından alın dolgusu takviyesi de tavsiye edilmektedir.

Alın Dolgusu Ne İşe Yarar?

Alın dolgusu alın bölgesindeki kırışıklık izlerinin açılmasında, nem ve elastikiyet kaybının giderilmesinde, doğuştan olan asimetrilerin düzeltilmesinde, yüzün altın oranına göre alnın geride olması gibi durumlarda alının doldurulmasında kullanılır.

Neden Alın Bölgemizde Kırışıklıklar Meydana Gelir?

  • UV Işınları; genellikle açık tenli kadın ve erkeklerde uzun süre korumasız uv ışınlarına maruz kaldığında alın ve yüzde kırışıklıklar meydana gelir.
  • Mimik Hareketleri; yüzümüzde farkında olmasakta  şaşırdığımızda, kızdığımızda, güldüğümüzde en çok mimik yaptığımız bölge alnımızdır , doğal olarak bu mimiklerden dolayı yüz kaslarımız kasılır ve alın bölgesinde kırışıklıklara neden olur.
  • Sağlıksız beslenme, Sigara Ve Alkol tüketimi; sağlıksız beslenme ile birlikte sigara ve alkol tüketimi cilt yapısının bozulmasına cilt kalitesinin kötüleşmesine sebep olur ve bu bozulmalar genel olarak yüz bölgemizde kırışıklıklara neden olur.
  • Az su tüketimi; vücudumuzun ve cildimizin kurumaması ve esnekliğini kaybetmemesi için günde en az 2 litre su tüketilmesi gerekmektedir.

Alın Dolgusu Uygulaması Kimlere Yapılır?
Kişinin alın bölgesinde mimik hareketleri dışında istirahat pozisyonundayken enine kırışıklıklar görünüyor ise veya , alın bölgesi doğuştan geride ise alın dolgusu uygulaması yapılabilir.

Elif Seda Keskin

Alın Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu uygulaması yaparken önce cilt temizlenir ardından uyuşturucu krem sürülür . uyuşma etkisi gerçekleştikten sonra kanüllerin gireceği yerler belirlenir. Kanüller yardımı ile kırışıklıkların içerisine yavaş yavaş dolgu enjekte edilir ve kırışıklıkların açılması sağlanır.

Eğer alın bölgesine bombe vermek istiyor isek yine kanuller yardımıyla simetrik olacak şekilde dolgu alın bölgesine enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika kadar sürer ve günlük yaşantınıza engel olmaz.

Alın Dolgusu Uygulamasından Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Alın dolgusu yaptırmadan önce eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız hekiminize bildirmeli kan sulandırıcı, ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlar kullanıyor iseniz bu ilaçlara hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta ara vermelisiniz.

 

 Alın Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • İlk 24 saat makyaj yapmamaya özen gö
  • İlk bir hafta yüz üstü uyumamalı ve yüz masajı yaptırmamalısınız.
  • İlk bir hafta hamam, aşırı buharlı banyo , ağır egzersiz gibi faaliyetlerden uzak durmalısınız.
  • En önemlisi de uygulama sonrası ilk iki hafta hyalüronik asidin etki etmesi ve güzel görünmesi için bol bol su tüketmelisiniz.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Alın dolgusunun etkisi hemen işlem sonrasında görülür ilk iki hafta bol su tüketildiği takdirde dolgunun görünürlüğü artar, cilde nem ve parlaklık kazandırır.

Alın Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Uygulamada geçici dolgular kullanılmaktadır bu dolguların kullanım süresi ortalama 9-18 ay arası değişmektedir. Bu süre kişiden kişiye ve sigara alkol tüketimi gibi çevresel faktörlere göre de değişmektedir.

Alın Dolgusunda 2. Seansa Gerek Var Mı?

Alın dolgusu tek seanslık bir işlemdir. İşlem yapıldıktan 14 gün sonra hastalarımız kontrol randevusuna gelir eğer gerekli görülürse rötuş uygulaması yapılır.

Alın Dolgusunu Tekrar Yaptırabilir Miyim?

Dolgu uygulaması tekrarlanan bir işlemdir. Her uygulama sonrası dolguların kalıcılığı geçtikten sonra cilt altında belirli bir miktar dolgu kalır ve birkaç uygulama sonrasında alın dolgusunun kullanım ömrü uzar ve kırışıklıklarınızda gözle görülür farkta açılma ve tedavi görülür.

Alın Dolgusunun Yan Etkisi Var Mı?

Alın dolgusu işleminden sonra hassas bir cilde sahip iseniz kızarıklık ve hafif şişkinlik olabilir bu görünümde buz uygulaması yapar iseniz aynı gün kaybolur. Kızarıklık haricinde alın dolgusunda kullanılan ana madde hyalüronik asit maddesidir hyalüronik asit insan bedeninde de bulunan su tutan ,dolgunluk görünümü sağlayan bir asittir bu yüzden insan sağlığına herhangi bir yan etkisi yoktur.

Alın Dolgusunu Kimler Yaptıramaz?

Alın dolgusu hamile ve emziren annelere yapılması önerilmez.

Alın Dolgusunun Ücreti Nedir?

Alın dolgusu uygulaması uygulanacak dolgu miktarına göre değişmekte olduğu için muayene sonucunda fiyat verilir. Randevu ve bilgi almak için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »