Popo (Kalça) Estetiği: Nedir? Nasıl Yapılır? Ameliyat Süreci (BBL)

popo estetiği
Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Popo estetiği gluteus kaslarını ve cildi düzenlemek amacıyla gerçekleştirilen cerrahi veya cerrahi olmayan işlemleri içeren bir estetik prosedürdür. Bu prosedür genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir ve birkaç saat sürer. 

İşlem kalçanın durumuna bağlı olarak çeşitli tekniklerle uygulanabilir. Bu estetik türü aynı zamanda Brezilya Popo Estetiği olarak da bilinen BBL kısaltmasıyla anılır.

Popo Estetiği Nedir?

Kalça bölgesinde düzenli spor eksikliği, yağlanma, yaşlanma veya hızlı kilo kaybı gibi nedenlerle şekil bozuklukları ortaya çıkabilir. Ayrıca bazen genetik faktörler de kalçanın düzensiz görünmesine neden olabilir. Özellikle yağlanma belirgin bir sarkmaya yol açabilir.

Popo estetiği iki kategoride incelenir. İlk olarak özellikle yan tarafları yağlı bir kalça veya belirgin olmayan ancak sınırları belirsiz olan bir kalça şekli durumlarında bu estetik tercih edilebilir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği operasyonları bu bölgenin daha yüksek, dolgun ve simetrik bir görünüme kavuşturmak amacıyla gerçekleştirilen plastik cerrahi prosedürleridir. Bu prosedürler genellikle anestezi altında yapılmakta olup birkaç saat sürebilir.

Popo dikleştirme işlemi popo dokusunu düzenlemek için gerçekleştirilir ve genellikle liposuction veya doku düzeltme tekniklerini içerir. Liposuction fazla yağın alınmasını ve dokunun düzenlenmesini olarak açıklanabilir. Doku düzeltme işlemi ise kalça dokusunu gererek dikleştirmeyi amaçlar.

Kalça büyütme işlemiyse poponuzu daha dolgun ve büyük göstermek için uygulanır ve genellikle doku transferi tekniğini içerir. Doku transferi başka bir vücut bölgesinden alınan yağ veya doku ile poponun dolgunluğunu ve şeklini düzenlemeyi hedefler. Bu işlem sonrasında daha dolgun ve büyük bir görünüme sahip olabilir.

Her iki yöntemde de iyileşme aşamaları birkaç hafta alabilen yapıdadır. Bu uygulamanın detaylarıyla ilgili doktorunuz size daha fazla bilgi sağlayarak işlemlerin sizin için uygun olup olmadığını değerlendirebilir.

Popo Büyütme ve Estetiği Yöntemleri

Popo estetiği yöntemi popo germe, düzeltme ve kaldırmadan oluşan cerrahi veya cerrahi olmayan uygulamalardan meydana gelir. Bu uygulamalar bireylerin vücut şekline göre çeşitli seçenekler sunar. Örneğin dikiş yöntemi bu seçeneklerden biridir. Başlangıçta popoya belirgin bir görünüm kazandırabilecek olsa da kısa sürede, özellikle 3 ay gibi bir sürede etkisini kaybetme eğilimindedir. Bu nedenle kalça estetiği açısından tercih edilen bir yöntem değildir.

Silikon yöntemi de bir seçenektir. Her iki kalçanın birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesimle her iki popo yarısında cepler oluşturulur. Söz konusu ceplere meme protezlerine kıyasla sert yapılı silikon protezler uygulanır. 

Bu nedenle ameliyat sonrasında kısa bir süre oturma ve kalkma eylemleri biraz zor olabilir. Popo estetik ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir ve operasyon süresi genellikle 2,5 – 3 saat arasındadır. 

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme esasen liposuction ile karın, bel, sırt, iç bacak veya uyluktan alınan yağların hazırlanarak popo ve basen bölgesine transfer edilmesiyle elde edilen kum saati görüntüsü ameliyatıdır. Bu işlem üç boyutlu bir şekillendirme sağlar. Hem poponun yandan bakıldığında yuvarlak bir görünüm kazanması ve projeksiyonunun artırılması, hem de basene verilen genişlik ile kum saati estetiği elde edilir.

Popo estetiği nasıl yapılır bu yöntemde göbek, bel, sırt ve uyluktan alınan yağlarla vücut oranının değiştirilmesiyle popo ve basen bölgesini şekillendirmek için kullanılacak yağ dolgusu elde edilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve hastanede bir gece kalmanız gereklidir. Yaklaşık 6 hafta boyunca ameliyat sonrasında sıkı bir korse kullanmanız önemlidir.

Ameliyat sabahı ayağa kalkarak yürümeye başlamak önemlidir. Yatış pozisyonu olarak yüzüstü veya bel ile uyluk altınızı destekleyerek poponuza düşen basıncı azaltmanız önemlidir. Liposuction gerçekleştirilen alandan birinci gün fazla olmakla birlikte iki ve üçüncü günlerde az miktarda kırmızı renkli sıvı çıkışı olabilir. Bu kan değil liposuction işlemi sırasında kullanılan serum sıvısının deşarjıdır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Dolgun bir kalça isteyen popo estetiği hastaları için iki seçenek mevcuttur. Birincisi, memede kullanılan silikon protezlerin benzeri şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu operasyon sırasında küçük bir kesi yapılır ve silikon popo bölgesine veya kasların arasına yerleştirilerek popoda çıkıntı oluşturulmaya çalışılır. Bu konuda doğru boyut ve uygun ameliyatı seçmek önemlidir.

Ameliyat sonrasında bir hafta boyunca protezin üzerine oturulmamalı ve mutlaka bir süre korse giyilerek destek sağlanmalıdır. Bu önlemler operasyonun daha başarılı ve estetik bir sonuç elde etmesine yardımcı olur. Popo bölgesindeki kasların içine veya kişinin durumuna bağlı olarak arkasına yerleştirilen bu protezler, kalçanın daha dik ve dolgun görünmesini sağlar. Kalça estetiği protezleri özel bir yapıya sahiptir; çok yumuşak veya sert değildir. Patlama veya içerideki madde sızması gibi riskleri içermez. Kişi bu protezleri hissetmez; yani herhangi bir fiziksel rahatsızlık yaratmaz.

Dolgu ile Popo Büyütme

Kalça estetiği yaptıranlar genellikle aşırı zayıf veya aşırı kilolu kişilerdir. Fazla yağ dokusuna sahip ve büyük kalçalara sahip kadınlar genellikle küçültme ameliyatı tercih ederken, düz ve çıkıntısız bir popoya sahip olan kadınlar çeşitli tekniklerle daha kavisli, dolgun ve formda bir popo elde etmek için bu tür ameliyatları yaptırabilir.

Bu hedefe ulaşmanın başka bir yolu da popodaki dolgunluğu artırmak için ameliyatsız dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu teknikle popo dolgunluğu artırılır ve daha dışa çıkık ve hacimli bir görünüm elde edilebilir. Bu yöntemin avantajı, ameliyat olma gerekliliğinin olmaması ve hemen günlük yaşama dönebilme olanağı sunmasıdır. Dezavantajı ise dolgunluğun yaklaşık 2 yıl kadar kalıcı olmasıdır.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Hızlı ve aşırı kilo alıp verme ya da yaşlanma süreci gibi sebeplerle sarkan kalça için dikleştirme ve germe operasyonu yapılabilir. İhtiyaç duyulması halinde, fazla deri çıkarılabilir ve dolgu uygulanabilir.

Popo dikleştirme ameliyatı nasıl olur genel anestezi altında gerçekleştirilir ve hastanede bir gece kalınması gerekebilir. Dikişler genellikle ikinci haftada alınır. Ameliyatın ardından 15 gün içinde normal hayata dönülebilir. Ancak ilk 45 gün boyunca ağır sporlardan kaçınılmalıdır. 30 gün sonra yürüyüş, kardiyo gibi hafif sporlara başlamak mümkündür. Popo dikleştirme ve germe ameliyatının ardından oluşan izler zamanla solup belirsizleşebilir.

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği uygulaması iki aşamadan oluşur. İlk aşama karın ve bel bölgesinin inceltilmesi ve atletik bir görünüm kazandırılmasıdır. Bu sayede hem bu bölgeler incelir hem de bu bölgelerden alınan yağ dokusu popoya enjekte edilmek üzere hazırlanır.

Eğer hastadan yeterli miktarda yağ toplanabilirse, bu yağlar popoya enjekte edilerek güzel bir kalça görünümü elde edilebilir. Yeterli yağ bulunmadığı durumlarda, Brezilya popo estetiği popoyu büyütmek amacıyla uygulanır.

Bazı hastalarda, yağ dokusu ve popo implantı kullanılarak daha belirgin ve yuvarlak kalçalar elde etmek mümkündür. Yağ miktarı yetersiz olduğunda popo protezi ve yağ enjeksiyonu bir arada kullanılarak estetik bir görünüm elde edilebilir. Genel anlamda Brezilya popo estetiği nasıl yapılır böylece özetlenebilir.

Örnek olarak bir uygulama kapsamında ilk olarak 1:100.000 epinefrinli yüzde 1 lidokain kullanılarak uyuşma sağlanmıştır.  Ardından da kalça bölgesine 14 gauge künt infiltrasyon kanülüyle şişen solüsyon damlatılmıştır. Sonrasında ise planlanan donör alanlarına şişen infltrasyon gerçekleştirilmiştir. Yağ toplama prosedürü uygulanırken salin hacminin azalması için öncelikle kalça alıcı bölgelerine enjekte edilmiştir. Orta hat kalça bölgesindeki doğum yarığında ve gluteal kıvrımlarda erişim kesileri hem şişen hem de yağ enjeksiyon kanüllerini barındıracak biçimde 14 gauge iğneyle yerleştirilmiştir.

Kalça Kaldırma Operasyonu

Sarkan, deforme olmuş, genişlemiş ve gevşek kalça dokusunun düzeltilmesi için kalça kaldırma ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon sırasında uyluk dokusu da düzeltilir. Çeşitli cerrahi askı yöntemlerinin yanı sıra kalça protezleri kullanılarak daha yuvarlak, sıkı ve vücutla uyumlu genç bir görünüm elde edilir. Kalça protezi, kalça arkasındaki vücut hatları içine yerleştirilir ve izler zamanla kaybolur.

Ameliyat sonrasında ilk 4 hafta boyunca doğrudan kalçalara oturulmamalıdır. İlk 2-3 hafta boyunca özel korseler giyilerek şişliğin azalması sağlanır. Çoğu hasta 2 hafta sonrasında normal yaşantısına dönebilir. Operasyon sonrasında kalça bölgesinin hijyenik olmayan bir ortam oluşturma potansiyeli nedeniyle, bu durum operasyonun sonuçlarını tehlikeye atabilir. 

Bu riski önlemek için kalça kaldırma operasyonu sonrasındaki ilk süreç son derece kritiktir. Hastanın kişisel hijyenine özel bir önem göstermesi önerilir. İyileşme sürecini doğru bir şekilde analiz etmek ve uygulanması ve uygulanmaması gerekenleri iyi bilmek önemlidir. Ayrıca operasyonun tam sonuçlarını elde edebilmek için bu kurallara tamamen uymak oldukça önemlidir.

Yağ Dolgusuyla Popo Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Kişinin kendi vücut yağ dokularının doğrudan veya işlenerek popo estetiği bölgelerine enjekte edilmesi yöntemiyle gerçekleştirilir. Enjekte edilen yağın bir kısmı zaman içinde emilir ve uygulamanın yaklaşık 1 yıl sonra tekrarlanması gerekebilir. Liposuction ile elde edilen yağlar depolanabilir ve sonraki ameliyatlar için kullanılabilir.

Bu yöntem oldukça doğal bir görünüm sunar. Ayrıca kişinin kendi dokularının kullanılması nedeniyle alerji riski düşük ve enfeksiyon riski azdır. Ameliyat izi olmadan uygulanabilen bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonu Liposuction istemeyenler veya vücudunda yeterince yağ bulunmayanlar için, popo estetiği için dolgu yöntemini tercih edebilir. Popoyu dikleştirmek, büyütmek ve şekil vermek için yapılan uygulamalar hiyalüronik asit dolgu işlemiyle gerçekleştirilir. Bu uygulamanın etkisi genellikle ortalama 2 yıl sürer.

Doğal ve daha çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen, yaklaşık olarak 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmının kaybedilmesi mümkündür. Ancak aynı işlem tekrarlanabilir. Son dönemde yağ enjeksiyonu üzerine yapılan çalışmalar ve geliştirilen teknikler sayesinde yağ hücrelerinin kalıcılık ihtimalleri artırılmıştır. Yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir ve süresi 1 ila 1.5 saat arasında değişmektedir. 

Yağ enjeksiyonu birçok kişiye uygulanabilir, ancak bu yöntemi tercih etmek isteyenlerin önce uzman bir estetik cerrahı ziyaret etmeleri ve durumları detaylı bir şekilde değerlendirildikten sonra harekete geçmeleri gerekmektedir. Genetik nedenlerden dolayı düşük veya sarkma sorunu yaşayan kişiler, uygun yağ dokusuna sahip oldukları sürece bu yöntemi düşünebilirler. 

İz bırakmayan operasyonlarla gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu, büyütme, dikleştirme veya şekil bozukluğu şikâyeti olanlar için ideal bir seçenektir. Bu operasyonlar sayesinde yapılan işlemin belli olmaması, kişinin estetik müdahale geçirdiğini gizleyebilir. Kişi tamamen iyileştikten sonra, popo yapısının tam oturması ortalama 6 ay sürebilir. Ancak ilk ayın ortalarından itibaren sonuçlar görülebilir. Ameliyat sonrası 10 gün boyunca doğrudan oturmak yasaktır; ancak bir ayın sonunda kişi günlük hayatına dönebilir.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça estetiği uygulamaları bireylerin özel ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir ve genel olarak üç ana türde incelenebilir. Bu türler, her biri farklı yöntem ve tekniklerle uygulandığından, hangi estetik operasyona ihtiyaç olduğu genellikle ön muayenede belirlenir. Günümüzde uygulanan kalça estetiği türleri şunlardır:

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
 • Kalça dolgulaştırma ve yeniden şekillendirme
 • Kalça dikleştirme
 • Kalça küçültme

Şu anda en popüler olan yöntem, kalçanın dolgunlaştırılması için yapılan estetik operasyonlardır. Kalça estetiği operasyonu geçiren bireyler, bir dizi avantaj elde ederler. Kalça estetiği ameliyatının getirdiği faydalar şunlardır:

 • Kişiler dolgun bir popo görünümü elde edebilir.
 • Daha dik bir popo görünümü sağlar.
 • Kişilerin şikayet ettikleri durumlar ortadan kalkar.
 • Daha kıvrımlı bir vücut şekli oluşur.
 • Kişilerin özgüveni artar.
 • Daha genç bir görünüm elde edilir.

Bu bakımdan doğru bir şekilde yapıldığında oldukça popo estetiği operasyonu avantajlıdır.

Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Estetik cerrahi ilerledikçe vücuttaki birçok bölgeyi kalçadan basenlere veya yüzden karın bölgesine kadar yeniden şekillendirme ve güzelleştirme süreci daha erişilebilir hale gelmiştir. Bu kapsamda kalça estetiği de yapılabilmektedir.

İnce bir fiziksel yapıya sahip olmanın bir sonucu olarak, popo düz bir görünüme sahip olabilir. Özellikle pantolon giyerken poponun daha belirgin olmasını isteniyorsa popo estetiği cerrahisi ideal bir seçenek olabilir. Farklı sebeplerden dolayı kalça bölgesi istenmeyen bir yapıda olabilir.

Büyük ölçüde kilo alıp verme durumunda, popo bölgesinde belirgin bir sarkma ve düzleşme meydana gelebilir. Bu durum rahatsız edici ise kalça estetiği ile güzel bir popo elde edilebilir. Bu cerrahi uygulamayı tercih edenler genellikle zayıflama sonrası memnun olmayan kişiler arasında yer almaktadır.

Bazı durumlarda genetik özellikler vücutta deformasyonlara neden olabilir. Eğer popo bel ile yaptığı açı genişse yandan bakıldığında popo belirsiz bir görünüm kazanabilir. Vücudu daha yuvarlak ve kalkık bir popoya sahip olmak için çeşitli vücut estetiği yöntemleri düşünülebilir. Kalça estetiği hangi durumlarda uygulanabilir bunların dışında farklı durumlarda da uygulanabilmektedir.

Popo Estetiği Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir kalça estetiği operasyonu için hastaların uygulama öncesi ve sonrasında bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Genel anlamda kişiler doktorlarının söyledikleri hususlara göre hareket etmelidir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Popo estetiği operasyonları öncesine nelere dikkat etmeli kapsamında, genel olarak diğer tüm ameliyatlar gibi, operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmayı, sigara ve alkol kullanımını mümkün olduğunca azaltmayı ve özellikle son günlerde hiç kullanmamayı içerir; ayrıca doktorun size söylediği hususlara da özen göstermelidir.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki popo estetiği sonrası nelere dikkat edilmeli? Bu kapsamda önlemler, uygulanan yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer protez kullanıldıysa veya liposuction yöntemiyle yağ enjeksiyonu uygulandıysa, operasyon sonrasında medikal korse giyilmesi gereklidir.

Protez kullanan hastaların yüz üstü yatmaktan kaçınmaları ve oturup kalkarken dikkatli olmaları önemlidir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Peki popo estetiği iyileşme süreci nasıl? Bu kapsamda da kişilerin dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Genel anlamda şu konuların bilinmesi gerekir:

 • Ameliyat sonrasında hastanede bir gece kalma ihtiyacı, kullanılan yönteme bağlı olarak değişebilir.
 • Ödem oluşumunu azaltmak ve en iyi sonucu elde etmek amacıyla ameliyattan sonraki 3-4 hafta boyunca özel medikal korse giyilir.
 • Operasyon sonrasında birkaç gün boyunca hareket etmekte zorluk ve hafif sızlama hissedilebilir. Bu normal bir durumdur ve basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.
 • Oturmakta herhangi bir sakınca yoktur. Sadece ameliyatın erken döneminde, oturup kalkma esnasında biraz güçlük yaşanabilir.
 • Uygulama sonrasında ödem ve hafif morluklar görülebilir. Bu belirtiler zaman içinde azalacak ve 4. hafta sonrasında tamamen kaybolacaktır.
 • İlk iki hafta içinde, yürüyüş dışındaki ağır spor faaliyetlerinden kaçınılmalıdır. İkinci hafta sonrasında ise tüm spor aktivitelerine dönülebilir.
 • Ameliyat sonrası 3. gün itibariyle banyo yapmaya başlanabilir. Korse, sadece banyo yapılırken dört hafta boyunca çıkarılır.
 • Ameliyat sonrasındaki 1. hafta, 1. ay ve 6. ayda kontroller düzenlenir. 

Ayrıca doktorunuz tarafından da gerekli bilgilendirme yapılır. Tüm bunlar popo estetiği öncesi sonrası kapsamında dikkat edilmesi önerilen konulardır.

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Popo estetiği hakkında kişiler akıllarında pek çok soru bulundurabilmektedir. Bu uygulama kişilere göre özel yapıldığı için cevaplar da özel olarak verilmektedir. Bu bakımdan doktorunuza bunları özel olarak yöneltmeniz tavsiye edilir.

Popo Estetiği Fiyatları

Popo (kalça) estetiği fiyatları uzman estetik doktorunun hastanın vücudu ve popo bölgesinde gerçekleştirdiği analizlere ve ardından belirleyip gerçekleştireceği cerrahi işlemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Çünkü hastanın istediği estetik görüntüye ulaşabilmesi için bel, bacak ve uyluk bölgelerinde de cerrahi müdahale gerekebilir.

Popo estetiği ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için ilk adım, uzman bir estetik ve plastik cerrahla görüşmektir.

Ameliyatsız Kalça Büyütme

Kalça büyütme ameliyatlı yöntemler olduğu gibi ameliyatsız yöntemler de vardır. Bunları bilmek de bu uygulamayı yaptırmak isteyenlere tavsiye edilmektedir.

Ameliyatsız Kalça Büyütme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız kalça büyütme ameliyat düşünmeyen veya yara izi olmamasını arzulayan bireyler için daha dolgun ve büyük bir popo elde etmek isteyenler için etkili bir alternatiftir. Ucu künt bir kanül aracılığıyla gerçekleştirilir ve işlem sırasında hastanın tamamen bilinci açıktır. İşlem genellikle yaklaşık 45 dakika sürer ve lokal anestezi altında yapıldığı için hasta herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez. 

Hastanın bel, popo ve karın bölgelerindeki yağ dağılımı göz önünde bulundurularak bir plan oluşturulur. İstenilen kalça şekli, duruş ve bel bölgesiyle ilişkisi değerlendirilir ve gerektiğinde liposuction yöntemiyle fazla yağ dokuları alınır. Bu alınan yağ daha sonra hastanın kalçalarında dolgunluk kazanması gereken çukur bölgelere enjekte edilir.

Aquafilling Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Aquafilling kalça estetiği de günümüzde kullanılmaktadır. Bu madde jel kıvamında yeni nesil bir vücut dolgu maddesidir. Diğer dolgular gibi Aquafilling de vücuda iğne ile enjekte edilir ve doğal bir görünüm sunar. Vücutla uyumlu olan Aquafilling herhangi bir yan etkisi veya zararı olmayan bir dolgu seçeneğidir. Ayrıca diğer dolgular gibi dokunulduğunda fark edilemez ve doğal bir görünüme sahiptir.

Aquafilling’in en önemli avantajlarından biri, yüz dolgularına göre daha uzun süreli kalıcılığa sahip olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde Aquafilling ameliyat olmadan daha büyük ve diri göğüslere veya dolgun kalçalara sahip olmayı mümkün kılar.

Ameliyatsız kalça büyütme Aquafilling, silikonla yapılan kalça estetiğine göre önemli avantajları vardır. Bu avantajlar arasında operasyon ve narkoz gerektirmemesi, kısa sürede tamamlanabilmesi, aynı gün içinde hastanın sosyal hayatına dönebilmesi, dokunulduğunda anlaşılamaması ve kanül ile yapıldığı için iz bırakmaması bulunmaktadır.

Ameliyatsız Popo Büyütme ve Şekillendirme Uygulamasının Ömrü Ne Kadardır?

Aquafilling kalıcılığı kişinin metabolizmasına bağlı olarak 5 ile 8 yıl arasında değişir ve bu süre içinde kadınlar istedikleri vücuda sahip olabilirler. Aquafilling ile iğne kullanılarak yapılan estetiği, kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra ameliyat sonrasında hastaların günlük yaşamlarına hızla dönebilmelerini sağlayan bir işlemdir. 20 ila 40 dakika arasında değişen uygulama sonrasında, hemen normal yaşantınıza dönebilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz.

Oldukça basit ve pratik bir uygulama olmasına rağmen, ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri arasında en çok tercih edilen bu yöntemde enjekte edilen dolgu maddesi vücudunuza uyum sağlar, bu da işlem sonrasında herhangi bir ağrı yaşamayacağınız anlamına gelir. Kesme işlemi yapılmadığı için iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Bu da hastaların hızlı bir şekilde normale dönmelerini sağlar.

Ameliyatsız Kalça Estetiği Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Ameliyatsız kalça büyütme yöntemleri doktor muayenesi ardından yapılmaktadır. Bu kapsamda kişiler geldikten sonra muayene yapılarak genel sağlık durumu incelenmekte ve sorular sorulmaktadır. Bu kapsamda hastalıkları, geçmişte ve günümüzde alınan ilaçlar, hasta profili gibi konular incelenmektedir.

Yapılan bu ayrıntılı muayene ardından kişilerin ne kadar uygun olduğu anlaşılmaktadır. Aquafilling kalça estetiği işlemi ise vücudundan memnun olmayan her yaş grubundaki kişiler tarafından kolayca yaptırılabilen bir işlemdir. Bozulan, düşük veya şekilsiz kalçalarda dolgu işlemi uygulanabilir. Uygulama öncesinde yapılan doktor muayenesi, vücudun orantısını belirleyerek ne kadar dolgu işlemi yapılacağına doktorla birlikte karar verilmesini sağlar.

Ameliyatsız Kalça Büyütme Uygulaması Tekrar Uygulanabilir mi?

Ameliyatsız popo büyütme uygulamasının ömrü tamamen hastanın yabancı maddelere karşı hassasiyetine ve cilt yapısına bağlıdır. Bazı hastalarda aquafilling dolgusu 7-8 sene boyunca vücutta kalabilirken, alerjik bünyeye sahip hastalarda ise 3-4 sene içinde vücut tarafından emilerek atılabilir. Dünya genelindeki verilere göre aquafilling uygulamasının ortalama ömrü 5 sene olarak bilinmektedir.

Ayrıca popo büyüklüğü normal olan ancak yuvarlak ve dolgun kalçalara sahip olmak isteyen kişiler için de ideal bir uygulamadır. Ameliyatsız kalça büyütme aquafilling dolgusu vücuttan emildikten sonra istenirse rahatlıkla tekrarlanabilen ve herhangi bir sınırı olmayan bir uygulamadır.

Aquafilling ile Ameliyatsız Popo Büyütmenin Avantajları Nelerdir?

Aquafilling ameliyatsız popo büyütme son derece kısa bir sürede tamamlanan bir işlemdir. Dolgu yapılacak bölgeye öncelikle anestezi uygulanır. Ardından dolgu maddesi iğne ile seçilen bölgeye enjekte edilir. İstenilen büyüklüğe ulaşıldığında enjeksiyon işlemi sonlandırılır ve dolgu işlemi tamamlanmış olur. Görüldüğü gibi hastaları zorlamayan bu operasyon oldukça basit ve kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Aquafilling uygulananlar, hemen günlük yaşamlarına geri dönebilir ve herhangi bir iyileşme sürecini beklemelerine gerek kalmaz. Aquafilling yöntemi, ağrısız olmasının yanı sıra kolay uygulanabilir olmasıyla da avantajlıdır. Diğer bir önemli avantajı, işlem sırasında herhangi bir kesme işlemine gerek olmaması ve işlem sonrasında vücutta kalıcı bir iz bırakmamasıdır. 

Aquafilling avantajları sebebiyle günümüzde en çok tercih edilen gelişmiş estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. İşlem sonrasında vücutta oluşan ödemler, kısa bir süre içinde atılır ve dolgu işlemi yaptıran kişiler, istedikleri kıvrımlı hatlara tamamen doğal bir görünümle sahip olmuş olur.

Ameliyatsız Kalça Büyütmenin Fiyatı Nedir?

Ameliyatsız popo büyütme ve şekillendirme fiyatı ne kadar? Bu sorunun yanıtı hastanın hedeflediği popo görünümüne ulaşmak için ihtiyaç duyulan aquafilling dolgu miktarına bağlı olarak değişir. Bu estetik uygulaması diğer estetik uygulamaları gibi hasta için özeldir. Bazı hastalar,popolarındaki küçük asimetrileri veya görüntü bozukluklarını düzeltmek isterken, diğerleri büyük ve dolgun kalçalara sahip olmak isteyebilir. Bu nedenden ötürü kalça büyütme işleminin ücreti doktor muayenesi sonrasında netlik kazanır.

KAYNAKÇA

Christopher T. Chia, M.D., Spero J. Theodorou, M.D., Erez Dayan, M.D., Georges Tabbal, M.D., Daniel Del Vecchio, M.D. “Brazilian Butt Lift” under Local Anesthesia: A Novel Technique Addressing Safety Concerns. Cosmetic. luteal Lift and Local Anesthesia. Volume 142, Number 6.

İçindekiler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir