Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Popo Estetiği

Kalçalar kadın vücudunun belki de en çekici bölümüdür. Uzun bacakların üzerine yerleşmiş, yuvarlak, dik duran, yanlara doğru taşmayan diri bir popo tüm kadın ve erkeklerin hayallerini süsler. Belirgin bel çukuru, iki küçük gamze, ince bel ve gergin bir karın bu görüntüyü destekler. Bacak uzunluğu ve kalça genişliği genetik olarak belirlenir ve değiştirilmesi olası değildir. Ancak var olanı korumak, bozulanı düzeltmek ve yumuşak dokuların şeklini değiştirmek mümkündür.

Popo Estetiği Ameliyatı

Popo hacminin yetersiz olduğu veya sarkmaların olduğu durumlarda uygulanır.

– Genel anestezi ya da sedasyon altında yapılır.

– Ameliyat ortalama 40-60 dakika sürer.

– 4-5 gün içerisinde normal hayata dönülür.

Popo estetiği adayları

Kalçada da, yüzde ve göğüste olduğu gibi zaman içinde doku kaybı oluşur ve sarkma olur. Bu tarz vakalarda 2 grup hasta vardır: Birinci grupta yeterli doku olmasına rağmen popo aşağı inmiştir. İkincide ise doku yetersizliği vardır.Her iki grupta kalça estetiği için adaydır.

Doku kaybı olan popolarda, popo büyütme için yeni yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri hazır dolgularla doku kaybını telafi etmektir. Bunlar, yüz için kullanılan organik yüz dolguların vücutta kullanılanlarıdır. Avantajları ise iğnelerle 10 dakikada enjekte edilmesi, eriyebilmesi, organik bir madde oluşu ve alerji yapmamasıdır.

Diğer bir yöntem ise, hastanın kendi dokusunu kullanmaktır. Bu yöntemde hastanın kendi dokusu alınır. Yani hastanın yağ fazlası bulunan bölgesindeki yağ dokusu lazer lipo ile alınıp, poposunun üst kısmına enjekte edilerek bu bölgede hacim sağlanır. Aynı işlem kök hücreden zenginleştirilmiş yağ doku ile de gerçekleştirilebilir. Eski tekniklerde enjekte edilen yağların yüzde 10’luk kısmı ömür boyu kalıcı olurken, kök hücreden zenginleştirme dediğimiz yöntemde yüzde 60’lık kısmı ömür boyu kalıcı olur. Eğer hastada yeterli miktarda yağ yok ise, bu durumda dışarıdan yerleştirilecek bir implant tercih edilir.

 

İmplant yerleştirilerek gerçekleştirilen popo estetiğinde, poponun anatomik yapısına uygun implantlar seçilir. Bunlar poponun boşluklarını ve kenarlarını dolduracak özel implantlardır. Deri altına değil, popo kasının altına yerleştirilirler. Bu teknik ile deri altında kenarları, köşeleri belli olan bir implant görüntüsü oluşmaz.  Bu yöntem sayesinde silikonlar istenilen yerde daha sağlam ve doğal dururlar. Uygulamada, gluteal fold yani her iki kalça kası arasındaki çizgiden girilerek yapılan 3-4 cm’lik bir kesi kullanılır.

 

Bir diğer ameliyat tekniği ise popo germedir.Özellikle aşırı kilo kaybı sonrasında tüm bacak cildi ile beraber kalçalarda aşağıya doğru sarkar. İçi boşalmış ve bollaşmış olan cilt, önde karın germe ile birlikte kuşak şeklinde çıkartılır. Bu işlemlere kuşak (belt) lipektomi adı verilir. Ameliyat sonrasında tümü çamaşır içerisinde kalan çepeçevre bir dikiş izi kalır. Bu işlem kalçaların ve bacak cildinin gerginleşmesini sağlar. Eğer bolluk kalçanın alt tarafında ise, izi kalçanın alt tarafındaki olukta kalacak şekilde bir deri çıkartılması da yapılabilir.

Ameliyat olmak istemeyen hastalar içinse alternatif bir teknik olarak dikiş askıları kullanılabilmektedir. Zayıf, ince ciltli ve poposu küçük hastalarda zamanla oluşan ufak sarkmalar dikiş askıları ile azaltılabilir. Askı için Silüet liftte kullanılan özel dikişler kullanılır ve askılama işlemi 3 ay ara ile iki seansta yapılır. İlk seansta dikişler yerleştirilir ve dokularla bütünleşmesi beklenir. İkinci seansta ise askılama işlemi yapılır. Askı işlemlerinin etkisi zayıftır ve kısa sürelidir.

Popo estetiği ameliyatı süresi

Gelişen teknikler sayesinde kalça estetiği ameliyatları ortalama 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

Popo estetiği ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Uygulanacak işleme göre süre değişkenlik gösterse de ameliyattan en geç 1 hafta sonra kişi günlük hayata rahatlıkla geri döner.

Ameliyat Öncesi…

 

Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi popo estetiği ameliyatı öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol ve sigara kullanımını mümkün oldukça azaltmak ve en ideali son günlerde hiç kullanmamak bu işlem için de tavsiye edilir.

 

Ameliyattan sonrası…

 

Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar uygulanan işleme göre değişir. Eğer implant kullanıldıysa veya liposucton yöntemi ile yağ enjeksiyonu yapıldıysa ameliyattan sonra korse giyilmesi gerekir. İmplant sonrasında hastaların yüz üstü yatmaları ve oturup kalkarken dikkatli olmaları dışında bir bakım gerekmez.  Eğer ameliyatta popo protezi kullanıldıysa, hasta kalçadan hiçbir zaman enjeksiyon yaptırmamalıdır.

 

Ameliyat sonrası iz…

 

Eğer implant ile popo estetiği gerçekleştirilirse kalça arasında insizyonun yapıldığı yerde 3-4 cm uzunluğunda bir kesi izi olur. Diğer yöntemler ile gerçekleştirilen popo estetiği işlemlerde enjeksiyon yöntemi kullanıldığı için herhangi bir iz kalmaz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »