Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Saç Mezoterapisi

Gür ve sağlıklı saçlarımızı zamanla ve genetik faktörlerden dolayı yavaş yavaş kaybedebiliyoruz. Erkeklerde daha yaygın olan bu dökülmeler aynı zamanda  kadınlarda da yaş itibari ile ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte sağlıksız diyetler, kan değerlerinin düşük olması gibi faktörlerde saçların sağlıksız ve cansız gözükmesine neden olabiliyor.

Özellikle bayanlarda hamilelik ve emzirme dönemleri sonrası saç kayıpları meydana gelebiliyor. Bu tarz sorunlarda sıklıkla uygulanan bir işlem olan saç mezoterapisi yöntemi , dökülmeyi azaltarak , geride kalan saçların daha güçlü ve daha canlı olmasını sağlayabilir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçlı derinin dermis diye adlandırılan tabakasına saç için gerekli olan vitamin, minareller ve özel karışımların enjekte edilme işlemine denir. Mevcut saçların gürleşmesine, canlanmasına, bebek saçların çıkmasına, saç dökülmelerinin önüne geçilmesini sağlar.

Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırabilir?

  • Saç dökülmesi sorunu yaşayan
  • Sağlıksız beslenmeden kaynaklı saç dökülmesi yaşayan
  • Genetik faktörlerden kaynaklı saç dökülmeleri yaşayan
  • Yaş alımı itibari ile saç dökülmeleri yaşayan
  • Emzirme sonrası saç dökülmesi yaşayan

Bu gibi sorunları olan her kadın ve erkeğe saç mezoterapisi uygulaması önerilir.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?
Mevcutta olan saçları korur ve besler.
Saç dökülmesini engeller.
İnce telli ve zayıf saçların gürleşmesine yardımcı olur.
Mat saçlara parlaklık verir.
Saça canlılık ve hacim kazandırır.
Kepek gibi sorunların önüne geç Saçın ömrünü uzatır.

Elif Seda Keskin

Saç Mezoterapisi Nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisi uygulamasından önce saçlı deriye özel dezenfektanlar yardımı ile temizlenir. Dökülme olan bölge özellikle saçın orta bölümleri belirlenir. Hastanın şikayetine özel hazırlanmış mezoterapi vitamin ve minarel karşımı 2 cm aralıklar ile saçlı deriye enjekte edilir. Ardından kafa dersine masaj yapılır. İşlem ortalama 10 dakika sürer ve gündelik yaşantınızı etkilemez.

Saç Mezoterapisi Yaptırmadan Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler?

Saç mezoterapisi yaptırmadan önce eğer düzenli kullanılan bir ilacınız varsa hekiminize bildirmeli. Kas gevşetici, kan sulandırıcı, antibiyotik gibi son zamanlarda kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçları hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden kesmelisiniz.

Saç Mezoterapisi Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç mezoterapisi uygulamasından sonra hasta ilk 24 saat saçını ıslatmamalı ve saçına herhangi bir ürün sürmemelidir.

Saç Mezoterapisi Uygulaması Kaç seans olur?

Mezoterapi düzenli aralıklarla yapılmakta  ve seans sayısı kişinin ihtiyacına göre değişmektedir. Ortalama normal bir bireyde 4-6 seans arası değişmektedir.

Saç Mezoterapisinden Sonra Yeni Saçlar Çıkar Mı?

Uygulama eğer alanında uzman hekimler tarafından kişinin ihtiyacına göre yapılırsa saç canlanıp besleneceği için yeni bebek saçların çıkmasına da yardımcı olur.

Saç Mezoterapisi Ve Prp ‘nin farkı Nedir?

Saç mezoterapisinde hastada eksik olan yada olmayan vitaminler uygulanıp saç kökleri beslenir prp işleminde ise kişinin kendi kanı cihazdan geçilerek growth faktörden zengin kısmının deri altına enjekte etme işlemidir.

Kaç Yaşından İtibaren Saç Mezoterapisi Yapılır?

Mezoterapisi işleminde bir yaş sınırı yoktur kişinin ihtiyacı var ise ergenlik sonrası her yaşta bu işlem yapılabilir. Eğer genetik olarak ailede saç dökülmeleri var ise bu işleme erkenden başlayıp saç dökülmenizin önüne geçer iseniz sizin için daha avantajlı olur.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı?

Uygulamanın insan ve cilt sağlığına bilinen bir zararı yoktur. Aksine takviye bir işlem olduğu için faydası vardır.

Saç Mezoerapisini Kimler Yaptıramaz?

Kanamaya yatkınlığı olan insanlar, hamile ve emziren anneler yaptıramaz.

Sac Mezoterapisinin  Ücreti Nedir?

Kullanılacak ürün çeşitliliği , katılacak mineral ve vitamin kombinasyonu ve de  miktarına göre fiyat aralığı değişebileceği için muayene sonucunda kesin fiyat verilir. Bilgi ve randevu için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günler ☺

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »