Ameliyatsız Gıdı Eritme: Nedir? Nasıl Yapılır?

estetiktedavi 12 1

Ameliyatsız gıdı eritme uygulamaları sarkık ve kötü görünen gıdının cerrahi müdahaleye gerek olmadan toparlanması için uygulanır. Gıdı olarak ifade edilen durum, çenenin hemen altındaki bölgededir. Bölgedeki yağ dokusu artar, ciltte de gevşeme olur ve sonuç olarak yer çekiminin de etkisi ile sarkan deri gıdı görünümünü oluşturur. Bazen gıdı bölgesindeki kaslardada gevşeklik ortaya çıkabilir. 

Belli başlı vakalarda ameliyat önerilirken bazı hastalarda enjeksiyon yöntemi sayesinde, gıdı bölgesinde ciddi bir toparlama sağlanabilir. 

Ameliyatsız Gıdı Eritme Nedir?

Ameliyatsız gıdı eritme nedir ve nasıl yapılır konusu her geçen gün daha fazla ilgi çekmeye başlamıştır. Birçok kişi gıdı bölgesinden rahatsız olduğu için bu bölgenin giderilmesi için yöntemler araştırmaktadır. Gıdı eritme ve ya gıdı aldırma, toparlama için cerrahi operasyonlar uzun yıllardır uygulanmaktadır. Ancak ameliyatsız yöntemler son yıllarda daha çok gündeme gelmiştir. Bu yöntemler, son derece etkili ve faydalı olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Ameliyatsız gıdı eritme, en basit ifadeyle herhangi bir kesi oluşturmadan gıdı bölgesinin toparlanması işlemidir. 

Mezoterapi ile Gıdı Eritme

Mezoterapi ile  gıdı eritme yöntemi yeni ancak şimdiden oldukça popüler olmuş bir işlemdir. Mezoterapi içerisinde bulunan lipaz enzimi yağ hücrelerini parçalarken , yine içeriğindeki kollajenaz enzimi cilt sıkılaşmasını sağlar.

Mezoterapi yöntemi  , gıdı bölgesinde yer alan yağları hedef alan ve yağ dokusunun yok edilmesi ile birlikte bölgede sıkılaşma sağlayan bir işlemdir. Yani mezoterapi yöntemi ile birlikte sadece bölgedeki yağ dokusu eritilmez aynı zamanda gençleşme ve sıkılaşma da sağlanır. Lipoliz mezoterapi olarak bilinen bu yöntem yağ hücrelerinin küçültülmesi ve parçalanması üzerinde etkilidir. 

Mezoterapi gıdı eritme işlemlerinin yanı sıra bölgesel olarak yağlanma durumlarında da tercih edilir. Kilolardan ve bölgesel olarak yağ fazlalıklarından kurtulmanın mümkün olduğunu ifade edebiliriz. 

İlginizi Çekebilir  Kaş Arası Dolgu: Uygulama, Yöntemler ve Tedavi Süreçleri

Ameliyatsız Gıdı Eritme İşleminin Avantajları
Ameliyatsız gıdı eritme estetiği birçok önemli avantaja sahip, etkili bir işlemdir. Mezoterapi yöntemi tercih edilerek yapılan, gıdı eritme işlemi ile elde edilen avantajlar şöyledir;

Mezoterapi yönteminde sadece gıdı eritme değil aynı zamanda sıkılaşma ve gerginlikte sağlanır. Yani gıdının yok edilmesi bir yana gençleşme de sağlanır.

Mezoterapi yönteminde herhangi bir acı hissi oluşmaz. Buna bağlı olarak da çok konforlu ve rahat bir süreç sizleri bekler.

Mezoterapi yöntemi diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatlıdır.

Kişilerin gıdı bölgesinde var olan probleme göre birkaç seansta veya kullanılacak maddeye göre tek seansta etkili sonuçlar elde edilir.

Ameliyatsız gıdı eritme yönteminde, özel bir zaman ayırmanıza gerek yoktur. Çünkü işlem için ortalama 15 dakika gibi bir süre yeterlidir.

Ameliyatsız mezoterapi yöntemlerini tercih ederek, sizler de yukarıda belirttiğimiz avantajlardan ve çok daha fazlasından yararlanabilirsiniz.

Ameliyatsız Gıdı Eritme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız gıdı eritme nasıl yapılır merak edilen önemli bir konu olduğu için detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle son derece etkili ve önemli bir işlem olması bir yana uygulaması da çok kolaydır. İşlem öncesinde sağlık durumunuza ve gıdınızdaki bölgesel deformasyona göre işleme uygun olup olmadığınıza karar verilir. Bunların yanı sıra size uygun olarak mezoterapi maddesi oluşturulur. İçerisinde yağ yakmak için lipaz ve kötü kollajeni yıkarak sağlıklı kollajen üretmek için kollajenazın birbirine oranlarak katıldığı bir formül oluşturulur. 

Gıdı eritme işlemi için hazırlanan hastalara, özel olarak formüle edilen madde enjekte edilir. Özel iğneler aracılığıyla uygulanan bu enjeksiyon işlemi tek seansta sonuç vermeyecektir. İşlem öncesi ayrıca bölgeye lokal etkiye sahip anestezik kremler uygulanır. Bölgede uyuşma sağlandıktan sonra enjekte işlemi uygulanır. 

Mezoterapi işleminde tam olarak sonuç elde edilmesi için 4-6 seans aralığında işlem gerekebilir. Tabi kişilerin gıdı bölgesindeki deformelere ve yağ birikintisine göre değişeceğini ifade etmemiz gerekir. 

İlginizi Çekebilir  Gummy Smile Mezoterapisi

Ameliyatsız Gıdı Eritme Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Ameliyatsız gıdı eritme öncesi hastaların dikkat etmesi gereken konular ile ilgili doktor gerekli bilgileri verecektir. Öncelikle bu tip işlemlerde kesi veya cerrahi herhangi bir işlem uygulanmadığı için yan etki riski düşüktür. Ayrıca hastalar için ekstra olarak dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir;

  • Mezoterapi yöntemi öncesinde hastaların kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar ve gıdaları tüketmemesi gerekir. 
  • Alkol ve sigara gibi alışkanlıklar, iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır. Bu yüzden işlem sonrasında bir süre için kullanımının azaltılması önerilir. 
  • Hastanın işlem öncesinde bölgeye makyaj uygulamaması ve temizlemesi gerekir. Bölgenin mutlaka temiz olması önemlidir. 

Ameliyatsız Gıdı Eritme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Ameliyatsız gıdı eritme sonrası da aynı şekilde hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Hastalara uygulanan her işlemin ardından bu durumlara dikkat etmesi önemlidir. Bu süreçte özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • İşlem sonrası özellikle dikkat edilmesi gereken nokta bolca su tükelmesidir. Tüketilen su yardımıyla parçalanan yağlar vücuttan kolayca atılabilir.
  • Ayrıca işlem sonrası spor ve minimal diyete dikkat edilmesiyle alınacak sonuçlar çok daha fazla iyiye taşınabilir.
  • İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye yapılacak lenfödem masajı da faydalanımı oldukça yükseltmektedir.

 

Ameliyatsız gıdı eritme işlemi sonrasında hastalar yukarıda belirttiğimiz durumlara dikkat ettiğinde sorunsuz ve çok daha etkili bir süreç yaşayacaktır. 

Ameliyatsız Gıdı Eritme Riskli Mi? 

Ameliyatsız gıdı eritme riskli mi konusu çok merak edilmektedir ve bu yüzden de birçok kişi endişe duymaktadır. Bu gibi durumlardan dolayı tedirgin olanlar için herhangi bir risk veya tehlikenin olmadığını ifade edebiliriz. İşlem sırasında kullanılan maddeler, tamamen sağlık için uygun ve zararsızdır. Bu yüzden ameliyatsız yüz inceltme ve gıdı eritme yöntemleri arasında yer alan mezoterapinin hiçbir yan etkisi veya da zararının olmadığını söyleyebiliriz. 

İlginizi Çekebilir  Basen Küçültme (İnceltme) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Ameliyatız Gıdı Eritme Fiyatları 

Ameliyatsız gıdı eritme fiyatları birçok etmene bağlı olarak belirlenir. Kişilerin gıdı bölgesinde var olan yağ kütlesine ve kaç seans uygulanacağına göre değişir. Hangi hastaya kaç seans uygulanması gerektiğine de gerekli incelemeler sonucunda karar verilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için doktorunuzla görüşmeniz çok daha iyi olacaktır. sizlere detaylı bilgi verilecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Ameliyatsız gıdı eritme için kaç seans gereklidir? 

Ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri arasında yer alan mezoterapi ile tam olarak etki elde etmek için genelde tek seans gereklidir. Hastadan hastaya göre değişse de mezoterapi yönteminde tek seansta güzel ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ancak kişini metabolizma hızına göre seans sayısı gerekli görülürse arttırılabilir.

Ameliyatsız gıdı eritme yöntemlerinde anestezi uygulanır mı? 

Ameliyatsız yöntemlerde genel olarak anesteziye ihtiyaç yoktur. Sadece hastaların hiç acı hissetmemesi ve konforlu bir süreç geçirmesi için anestezik etkiye sahip kremler uygulanır. 

Mezoterapi ile gıdı eritme nasıl sağlanır? 

Mezoterapi yönteminde gıdı eritme işlemi, uygulanan özel bir madde ile sağlanır. Bölgesel olarak yağlanma olan bölgelere uygulanan enjeksiyonla birlikte bölgesel olarak yağların parçalanması bol su içimi ile vücuttan atılması ve ayrıca içeriğindeki kollajenaz ile hücre onarımı , sağlanır. 

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir