Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi herkesin başvurduğu ve gerçekleştirmek istediği tedavi seçeneklerinden biridir. Portakal kabuğu görüntüsü olarak bilinen ve birçok kişinin rahatsız olduğu selülit için etkili tedavi seçenekleri geliştirilmeye devam ediliyor. Selülit gibi cilt problemlerinin giderilmesi için son yıllarda özellikle enjeksiyon ve mezoterapi gibi yöntemler tercih edilmektedir. Bu yöntemlerin en önemli faydası ve etkisi, cerrahi müdahale gerektirmemesi ve buna karşın güzel sonuçlar elde edilmesidir. 

Selülit Mezoterapisi Nedir?

Selülit mezoterapisi nedir ve tam olarak nasıl etki eder konusu, çok önemlidir. Birçok kişi selülit görünümünden rahatsız olduğu ve şikayet ettiği için buna yönelik tedavi seçeneklerini araştırır. Selülit görünümünün tedavi edilmesi için kullanılan iğneli lipoliz mezoterapisi vücutta yağların parçalanması, kollajen üretilmesi gibi etkilere sahip bir tür enjeksiyon yöntemidir. Cilt altına enjekte edilen özel bir karışım sayesinde bölgedeki yağlar parçalanır, kollajen üretimi desteklenir ve sonuç olarak da daha sıkı ve selülit görünümünün giderildiği bir görünüm sağlanır. 

Selülit pek çok kişinin varlığından rahatsız olduğu önemli bir cilt problemidir. Bu problemi yaşayan hastalar, günümüzde mezoterapi gibi yöntemler sayesinde hem doğal olarak hem de herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmadan tedavi olabilmektedir. Mezoterapi hem selülit görünümünü ortadan kaldırmakta hem de bölgenin daha gergin ve sıkı olmasını sağlamaktadır. 

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Selülit tedavisi mezoterapi yöntemi genel olarak güvenli ve sorunsuz bir işlemdir. İşlem sırasında hastaların problemli bölgesine tamamen güvenli ve sağlığa hiçbir zararı olmayan özel bir karışım enjekte edilir. Bu yüzden de 20 yaşın üzerinde olan her hasta rahatlıkla bu tedaviyi tercih edebilir. Bu noktada tabi dikkat edilen bazı özel durumlar da vardır. Hastaların tedavi için uygun olup olmadığına karar verilmesi için doktor ile görüşme yapılması gerekir. 

Selülit Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?
Selülit mezoterapisi oldukça faydalı ve etkili bir işlemdir. İşlem sırasında öncelikle hiçbir kesi oluşturma, anestezi verme gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca uzun aylar etki etmesini beklemenize de gerek yoktur. Özel olarak elde edilen karışım, cilt altına enjekte edilir ve ortalama 4-6 seans ile birlikte etkili sonuçları görürsünüz. Genel olarak mezoterapi yöntemi;

*Kan dolaşımını hızlandırır.
*Kan dolaşımını düzenler ve buna bağlı olarak da yağların parçalanmasını sağlar.
*Lipaz sayesinde yağ hücrelerinin çeperleri yıkılır.
*Dokularda ödem oluşumunu engeller.
*Yağların parçalanması ile vücuttan daha kolay ve hızlı atılmasını sağlar.
*Kollajenaz enzimi sayesinde bozuk oluşmuş kollajen yıkılır yerine sağlam kollajen sentezlenir böylece selülit tedavi edilmiş olur.

Elif Seda Keskin

Selülit Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Selülit mezoterapisi nasıl yapılır sorusunun cevabı sizleri çok mutlu edecek çünkü işlem son derece kolaydır. İşlem sırasında içerisinde aminoasit, doğal özler, vitamin ve mineraller barındıran maddeler bir araya getirilir ve özel bir formül oluşturulur. Daha sonra elde edilen bu özel formül, deri altına enjekte edilir. Enjekte edilen çözelti, hücrelerin canlanması ve daha aktif hale gelmesi üzerinde çalışır. Böylece cilt altında daha fazla elastin ve kollajen üretilir. 

 

Mezoterapi enjekte edildikten sonra bölgede yer alan yağ hücrelerinde parçalanma sağlanır. Bu işlem vücutta yağ dokularının ve selülitlerin yoğun olduğu bölgelere uygulanır. 

Selülit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selülit tedavisi sonrası hastalar bazı önemli noktalara dikkat etmelidir. İyileşme sürecinde ne kadar dikkatli olunursa, sonuç o kadar başarılı olacaktır. Bu süreçte genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir;

 • Yağlar idrar aracılığıyla atıldığı için hastanın iyileşme sürecinde bol su içmesi gerekir. 
 • İyileşme ve tedavi sontası ilk 1 hafta solaryum ve güneş banyosu gibi aktivitelerden kaçınılması gerekir. 
 • Lipoliz mezoterapisi işlemi süresince hastalar ne kadar egzersiz yapar ve sağlıklı beslenirse o kadar etkili sonuçlar elde edebilirler. 

Enjeksiyon Selülit Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Enjeksiyon selülit tedavisi vücutta selülit görünümünden şikâyet edilen her bölgeye uygulanabilir. Vücutta yağ depolarının yer aldığı her bölgede aslında selülit görünümü oluşur. Ancak bacaklarda daha yoğun oluştuğu için bizler yalnızca bacak bölgesinde oluşuyor gibi düşünebiliriz. Ancak karın bölgesi, iç uyluk ve dizler, sutyen şişliği, kalçalar ve üst kollar gibi alanlarda da selülit oluşur. Enjeksiyon yöntemi de tüm bu bölümlere güvenle uygulanabilir.

Selülit Mezoterapisi Ağrılı Mı? 

Selülit mezoterapi sırasında hastalara lokal anestezi uygulamayı gerektirecek bir ağrı hissedilmez. Çünkü yapılan işlem sırasında hastaların hissettiği yoğun ve dayanılmayacak bir ağrı hissi yoktur. Bunun yanında ayrıca hastaların rahat etmesi için anestezik etkiye sahip kremler uygulanır. Böylece hastalar işlem sırasında en ufak bir rahatsızlık ya da acı hissi ile uğraşmak zorunda kalmaz. 

Selülit Mezoterapisinin Yan Etkileri Var Mı? 

Selülit mezoterapisi zararlı mı veya yan etkileri olan bir işlem mi merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. selülit tedavisi için tercih edilen lipoliz mezoterapisi, çok nadir olarak yan etkiler görülen bir işlemdir. Nadir olarak görülen ve geçici olan bu yan etkiler şöyledir;

 • Hafif kanama
 • Kızarıklar 
 • Morarma 
 • Şişlik 

Yukarıda saydığımız yan etkiler tamamen geçici ve hastanın günlük hayatını olumsuz etkilemeyecek yan etkilerdir. Tedavi sırasında içerisinde allerjik etki yaratacak herhangi bir madde bulunmayan içerikler enjekte edildiği için herhangi bir yan etki veya da risk görülmez. 

Selülit Tedavisi Fiyatları 

Selülit mezoterapisi fiyatları kişinin bacak bölgesindeki selülit oranına göre değişir. Bazı hastalarda hafif selülit olurken bazı hastalarda ise çok daha yaygın bir görünüm vardır. Bunların tedavi süreci ve tedavi süresince kaç seans uygulanması gerektiği ayrıca kullanılacak ampul sayısına göre değişir. Bu yüzden de bu konuda net fiyat bilgisi alınması için öncelikle hastanın muayene edilmesi gerekir. Selülit tedavisi fiyatları ise genel olarak tercih edilen yöntemlere ve yine kişilerin cildindeki deformasyona göre değişir. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Selülit tedavi edilebilir mi?

Selülit tedavisi zor ancak imkânsız olan bir durum değildir. Zayıf veya kilolu olmak bir yana birçok kişide görülebilir. Egzersiz ve sağlıklı beslenme ile birlikte uygulanan mezoterapi yöntemleri ile selülit tedavi edilebilir. 

Selülit tedavisinde en uygun yöntem nedir? 

Selülit tedavisi için cihazlar, kremler vesaire kullanılsa da bunlardan etki görebilmeniz için çok uzun yıllar sabır göstermeniz gerekir. Lipoliz mezoterapi yöntemi ise çok daha kısa sürede ve gerçekten etkili sonuçlar elde edebileceğiniz bir yöntemdir. 

Mezoterapi ile kaç seansta selülit tedavi edilebilir? 

Mezoterapi yöntemi genel olarak 20 yaş ve üzeri hastalara uygulanan ve en etkili sonuçlar için 1 veya 2 seans uygulama gerektiren bir yöntemdir. Her seans aralığının da ortalama 2 ya da 3 ay  olması yeterli olacaktır. Tedavi süresince düzenli yürüyüş, diyet yapmanız daha kısa sürede etki almanızı sağlar.

Selülit mezoterapisi kimlere uygulanamaz? 

Selülit mezoterapi yöntemi her ne kadar olumsuz etkileri olan bir işlem olmasa da bazı hastalar için uygun değildir. Bu kişiler;

 • Kalp yetmezliğine sahip kişiler 
 • Obezite hastaları 
 • Diyabet hastaları 
 • Böbrek ve karaciğer hastalığı olanlar 
 • Hamileler ve emziren anneler 
Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Best dating sites

Many local newspapers had online personals in the mid 1990s but were bought out by these big dating sites. From some of the comments it

Read More »

Çene ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Çene ve elmacık kemiği dolgusu genel olarak birlikte uygulanan estetik işlemlerdir. Daha keskin bir yüz hattının olması ve daha genç bir görünüm elde etmek için hem çene bölgesine hem de elmacık kemiği bölgesine dolgu uygulanabilir. Genç görünmek isteyen kişilerin kırışıklıkların giderilmesi ve daha canlı bir yüz yapısına sahip olabilmesi için elmacık kemiği dolgusu sıklıkla tercih edilir. Son yıllarda elmacık kemiği dolgusu ile birlikte yüzün farklı bölgelerine dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Read More »

El Dolgusu

El dolgusu yaşlanmaya bağlı olarak el bölgesinde oluşan kırışıklar ve deformeler için uygulanan bir işlemdir. Vücudun genelinde yaşlanmaya bağlı olarak hacim kayıpları söz konusu olur. Yaşanan bu hacim kayıpları ile birlikte kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Yüz bölgesine uygulanan dolgu malzemesi, aynı şekilde ellere de uygulanır ve böylece ellerde tekrar gençliğin canlılığı ve pürüzsüzlüğü elde edilebilir. Estetik işlemlerin gün geçtikçe yaygınlaştığı ve daha da başarılı uygulamalara yer verildiği şu dönemde, ellerin de sağlıklı ve genç görünmesi artık dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Read More »