Göz Altı Morlukları Neden Olur? Tedavisi Nedir? İyileşme Süreci

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Göz altları toplumsal açıdan bireye karşıdan bakıldığında yüzde ilk dikkat çeken yerlerden biri olması sebebiyle çok önemli bir yere sahip olan bir bölgedir , göz altları kişinin bakışlarına direkt bir anlam katar.

Bu sebeple de göz altında oluşabilecek morluk veya çukurluklar kişi uykusuz olmadığı halde kişiyi yorgun bitkin veya morali bozuk gösterebilir , bu da hastada  çevresinden aldığı tepkiler sonucu , psikolojik rahatsızlığa sebep olabilir.

Gözaltı morlukları neden olur?

Göz altı morlukları genel itibariyle genetik sebeple olmakla beraber uzun süren uykusuzluklar , çeşitli ilaç kullanımları , yorgunluk , bazı vitamin ve mineral eksiklikleri , bazı bağırsak hastalıkları ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilir.

Göz altı morlukları için risk faktörleri nelerdir?

  • Genetik risk faktörleri ,
  • çeşitli bağırsak hastalıkları
  • yine çeşitli bağırsak hastalıklarına bağlı olarak vücudun mineral ve vitamin eksikliği ,
  • uzun gece vardiyaları ,
  • çeşitli ilaç kullanımları ,
  • böbrek rahatsızlıkları

Tedavi öncesi nelere dikkat etmek gerekir?
Göz altı morlukları tedavi öncesi önemli olan altta yatan herhangi bir sebebin fizyolojik kaynağın olup olmadığının araştırılmasıdır.

Göz altı morlukları tedavisi nasıl yapılır?

Gözaltı morluğunun altta yatan sebebine ve yaygınlığına göre ışık dolgusu veya göz altı morluğu için hazırlanan leke açıcıların yoğun olduğu çeşitli özel gözaltı için hazırlanan mezoterapi ürünleri ile göz altı morluğu tedavisi planlanabilir.

Tedavi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Göz altı morluğu tedavisinde ister gözaltı ışık dolgusu tercih edilsin ister göz altı morluğu için paris ışıltısı gibi mezoterapi yöntemleri tercih edilsin , tedavi sonrası hemen günlük hayata geri dönülebilinir. Tedavi öncesi uyuşturulan bölgeye tedavi bittikten sonra ortalama olarak 5 dakika buz uygulaması yapılır. İşlem sonrası 15-20 dakika içinde hasta rutin hayata geri dönebilir.

Göz altı morluk tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir? Hangi yöntem en iyisi?

Göz altı morluk tedavisinde göz altı ışık dolguları veya göz altı mezoterapileri tercih edilebilir. Eğer ki göz altındaki sorunda morluk daha ön planda göze çarpıyor ise öncelikle gözaltı mezoterapileriyle diskromiyi eşitlemek daha akıllıcadır.

Eğer ki yine gözaltında renkten ziyade çukurluk ve boşluk daha ön planda ise o zaman ışık dolgusu yöntemleri daha ön planda düşünülmelidir. Bazı kişilerde hem morluk hem de göz altında boşluk olduğu için morluğun tedavisi ve gözaltı boşluğun doldurulması kombine olarak önerilebilinir.

Yani önce mezoterapi yöntemleriyle göz altı renk eşitlemesinin sağlanması ardından da dolgu yöntemiyle kaybedilen volümün yerine konulması tercih edilebilir.

Göz altı morluklarında ameliyatsız çözüm var mı?

Göz altı morlukluğu tedavisi seçilirken  eğer ki danışan kişi çok ileri yaşlarda değilse , çok fazla alt kapaklarda deri birikimi yok ise alt göz kapağı blefaroplasti operasyonundan ziyade , hasta için gözaltı mezoterapileri veya ışık dolgusu tercih edilir.

Ancak ışık dolgusu tercih ederken hastanın hali hazırda çok belirgin göz altı torbalarının olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde göz altı dolgusu ardından torbalanmada artış görülebilinir.

Göz altı ışık dolgusu nedir ?

Gözaltı ışık dolgusu , hyalüronik asit ana maddesi ile yapılan aynı zamanda leke açmak için içerisine özel mezoterapi ürünlerinin de eklendiği , ince kıvamlı özel bir dolgu çeşididir.

Krem ile tedavi mümkün mü?

Gözaltı kırışıklığı ve morluk tedavisinde kremler çok hafif farklar yaratsa da genellikle bunlar hastalar tarafından tatmin edici sonuç olarak nitelendirilmezler.

Mezoterapi uygulaması faydalı mı ?

Göz altı morluk tedavisinde uygulanan mezoterapi eğer yeterli seans yapılırsa son derece yüz güldürücü sonuçlar elde edilir. Sadece renk açmanın yanında aynı zamanda ince kırışıklıkları da açarak kişinin bakışlarına canlılık,  freshlik ve parlaklık kazandırır.

Lazerle tedavi mümkün mü?

Göz altı morluk tedavisinde lazerle tedavilerde seçenekler içerisindedir ancak unutulmamalıdır ki lazerle yapılan tedavilerde deride bir takım incelemeler meydana gelmektedir. Göz altı derisi de zaten oldukça ince ve hassas bir deri olduğu için daha da fazla inceltilmesi ileride çıkabilecek sorunlara  altyapı hazırlayabilir.

Tedaviler kaç seans uygulanıyor ?

Göz altı morluk tedavisinde uygulanacak alanın büyüklüğü , gözaltı morluğunun varoluş süresi , şimdi tedaviye cevap verme süresine göre , seans sayısı değişebilir ancak ortalama olarak göz altı morluk tedavisi 3 ila 6 seans uygulanır.

Tedaviler kalıcı olur mu?

Göz altı morluk tedavisinde tedavi ömür boyu kalıcı değildir , ilk başta yükleme dozunun ardından 3. ve 6. aylarda hatırlatma seansları yapmak gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu ile morlukları geçirmek mümkün mü?

Yağ enjeksiyonları , gözaltında kaybedilen volümü geri verirken içerisindeki kök hücrelerinde varlığıyla göz altlarını yeniler , parlaklık sağlar morlukları gölgeler.

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Tedavi fiyatları nasıl belirlenir ?

Göz altı morluk tedavisinde gözaltına dolgu uygulaması veya mezoterapi uygulaması yapılabilir. Yapılacak uygulamaya göre tedavinin fiyatı değişkenlik gösterecektir.

Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Göz altı morluk tedavisi gözaltındaki mor siyah rengin yüzün diğer taraflarına uyum sağlamayacak  duruma getirilmesidir. Genellikle bu tarz bir sonuç elde edilmesi için profesyonel yardım alınması gerekir.

Göz altı morlukları nasıl geçer?

Göz altı morlukları cilt altına özel yöntemlerle verilen çeşitli kojik asit , kafein gibi mezoterapi maddeleri ile cilt renginin açılarak melanin pigmentinin azaltılarak diskromi tedavi edilerek geçirilir.

Uyku yüzünden mi göz altım morarıyor ?

Gözaltı morluğunun tek sebebi uykusuzluk olmamasına rağmen yine de uzun süreli uykusuzluk hâli hazırdaki morluğun artmasına , gözaltındaki çukurların belirginleşmesine sebebiyet vererek  gözaltındaki morluğun kişiyi daha çok rahatsız etmesine sebep olur.

Beslenmenin etkisi var mı?

Yapılan son çalışmalar göstermiştir ki çeşitli bağırsak hastalıkları emilim bozukluklarına sebep olmaktadır ve görülmüştürki bu tarz rahatsızlıklara sahip kişilerde göz altı morlukları ve göz altı rahatsızlıkları ön plana çıkmıştır.

Göz altı çökmelerine ne iyi gelir?

Göz altındaki çökmeler genellikle volüm kaybından kaynaklanmaktadır. Bu tarz durumlarda gözaltı için hazırlanmış özel göz altı dolguları kullanılarak göz altındaki çökmeler tedavi edilebilir.

Göz çevresi için hangi doktora gidilir?

Eğer ki göz çevresindeki durum fizyolojik kökenli ise böbrek veya bağırsak rahatsızlıklarından şüpheleniyorsanız bir dahiliye uzmanı ile görüşmek uygundur.

Eğerki kişide herhangi bir altta yatan fizyolojik sebep bulunmamış ise ,  morluk ve çöküklük genetik faktörlü ise ve hasta bunu düzeltmek istiyorsa , estetik müdahale için bir arayışta ise bir plastik cerrahi uzmanına danışması gerekmektedir.

Göz altı morluklarına ne iyi gelir evde çözüm var mıdır?

Göz altı morlukları morlukları iyi bir dinlenme ile uygulanan çeşitli pansumanlar ile hafifletilebilinir. Ancak bu tarz çözümler geçicidir ve tatmin derecesi düşük çözümlerdir.

Patates göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Patates uygulamasının gözaltı morluklarını tedavi ettiğine dair herhangi bir bilimsel açıklama yoktur.

Moraran cilt incelir mi?

Moraran cilt incelmez ancak incelen cilt , alttaki damarları ve her türlü patolojik problemi yüzeye çok daha fazla yansıttığı için , incelen ciltte morarmalar ve siyahlaşmalar daha fazla görülebilir hale gelir.

Hiç morarmaması için nasıl önlem alabilirim?

Göz altı morluklarına hiç sahip olmamak için göz altı morlukları henüz ortaya çıkmadan mezoterapi ile koruyuculuk sağlanabilinir  , aynı zamanda kişinin yaşamına , yiyip içmesi ne sigara ve alkol kullanmamasına , uyku düzenine dikkat etmesi de gerekmektedir.

Salatalık göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Salatalığın göz altı morluğu için lokal olarak uygulanmasına dair herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Gül suyu göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Gül suyunun göz altı morluğu için lokal olarak uygulanmasına dair herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Biberiye yağı göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Biberiyenin göz altı morluğu için lokal olarak uygulanmasına dair herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Zeytin yağı göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Zeytin yağının göz altı morluğu için lokal olarak uygulanmasına dair herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

İçindekiler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir