Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Yaşlılık belirtilerini 10 yıla kadar erteleyebilecek etkiye sahip olan ameliyatsız yüz gençleştirme operasyonu öncesinde kullanılan ilaçlar hakkında doktorun bilgilendirilmesi gerekir. 

Kan sulandırıcı ilaç alanların işlem öncesindeki 7 gün boyunca kullanıma ara vermesi istenir. Kan pıhtılaşmasını engelleyecek gıda tüketilmemesine özen gösterilerek olası kanamalara karşı önlem alınmalıdır. Uygulamadan yaklaşık 4-5 gün öncesinde alkol kullanımına ara verilmelidir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Uzmanlar tarafından yapılan muayene neticesine göre uygun bulunan herkes ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi için uygundur. 

Ancak ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi;

 • Hamileler
 • Emziren genç anneler
 • Çene ve gıdı bölgesinde çok ileri derece sarkma olanlara önerilmez.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinin bazıları , aynı zamanda 30 yaş sonrası erken dönemde uygulanmaya başlanarak , kişilerin yaşlanma sürecini yavaşlatmaktada kullanılabilir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşleminin Tekrarı Gerekir mi?

Yüz gençleştirme işleminin etkisi eğer uygun seans tekrarları yapılır ise , uzun yıllar hissedilir. Seans tekrarları mutlaka gerekecektir çünkü yaşlanmaya bağlı sebeplerle uygulamaların etkisinde azalma görülebilir. Doktorun uygun görmesi halinde ve cildin ihtiyaç duyduğu ölçüde belirlenecek seanslarla işlemler tekrar edilebilir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirmek Mümkün mü?
Genç ve güzel görünme isteği tarih boyunca var olmuştur ve olacaktır. Geçmiş yıllarda maskeler ve farklı uygulamalarla kalıcı pürüzsüzlük ve canlılık elde edilmeye çalışılırken günümüzde bu süreç teknolojiden alınan destekle daha güvenli, kalıcı, zahmetsiz ve başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Kısa sürede tamamlanan Günlük hayatı etkilemeyen ve Cerrahi olmayan işlemlerle estetik uygulamalar mümkündür. Derin dokularda kollajen üretimini tetikleyen işlemler, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlar. Cerrahi işleme bazen alternatif ya da destekleyici olarak yapılan minimal invaziv işlemler sayesinde günlük yaşam olumsuz yönde etkilenmeden istenen görüntüye ulaşılır.

Elif Seda Keskin

Ameliyatsız Yüz Gençleştirmenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kişiye özel farklı yöntemlerle gerçekleştirilen ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, cilt altındaki kollajen üretimini yüksek seviyeye çıkarmayı amaçlar. En az 2 yıl boyunca yeniden estetik bir görünüm kazanan cilt 4-6 yıla kadar genç kalır.

Gündelik hayata ara vermeyi gerektirmeyen yöntemle, ciltte ödem ve kalıcı kızarıklık oluşmaz. Etkisi hemen görülen uygulamalar 6 ay içinde tam oturur ve etkisi uzun yıllar devam eder. 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Deriden kabarık, genellikle ten rengi ve vücuda bir sapla bağlanan benler et benidir. Bu türde büyüme ve uzama eğilimi görülür. Et beninin en sık görüldüğü yerler sırasıyla;  

 1. Göz kapakları
 2. Genital bölge
 3. Boyun ve
 4. Koltuk altıdır.

İzsiz bir şekilde alınabilen et benlerinin geleneksel yöntemlerle evde tedavi edilmeye çalışılması enfeksiyon riski oluşturur.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemler ortalama 15 ila20 dakika sürer. Herhangi bir cerrahi kesi olmayan uygulamanın ardından kişi normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Ciltte meydana gelebilecek hafif kızarıklık ya da morartılar 2-3 gün içerisinde kaybolur. 

Uygulama öncesinde kullanılan anestezik kremler ağrı ihtimalini minimize eder. İşlem sonrası hafif kızarıklıklar ve ciltte kuruluk tamamen normaldir. Tedavi sonrası hekim tarafından önerilen kremler gerekli iseckullanılabilir. 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşleminin Ardından Ciltte İz Kalır mı?

Çok ince uçlu iğneler yardımıyla yapılan işlemlerde yara izi veya leke meydana gelmez. Oluşabilecek pembeye yakın kızarıklıklar kısa sürede ortadan kalkar. 

Uygulamanın 1 ila 2 ay sonrasında profesyonel cilt bakımı yaptırılabilir. 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Uygulama ameliyathane ortamında gerçekleşmez.Dolayısıyla kişi daha rahat , stretsiz ve keyifli bir süreç geçirir.

Cilt ve cilt altı dokuda yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran yöntemler doğal kollajen üretimini aktif hale getirir. İşlemin avantajları arasında;

 • Sosyal yaşantıya kesintisiz devam edilmesi
 • Ağrı hissedilmemesi
 • Gerekli ise fazla yağ hücrelerinin yok edilmesi
 • Cilt elastikiyetinin artması
 • Cilt dokusunun pürüzsüzleşmesi sayılabilir.

Cerrahi operasyon sonunda hastanın hastanede yatması istenir. Sargılar çıkana kadar nekahat dönemine ihtiyaç duyulur. Ağrı ve şişlikler estetik cerrahisi sonrasında sık görülen ve beklenen durumlardır. Ameliyatsız yüz gençleştirme işleminde bir nekahat dönemi olmada , hızlı ve doğal sonuçlar elde edilir. Cildin kendini yenilemesinin ardından gözle görülür hal alan değişiklikler gerekli tekrar seansları ile uzun süre kalıcı etki gösterir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşleminin Riskleri Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi uygulamaya yer verilmeyen ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinde komplikasyon riski ameliyatlara göre çok daha azdır ve tedavi süreci genelede daha pratik ve hızlıdır. Uygulamanın hemen ardından hayatına devam eden kişiler ciltteki olumlu etkiyi kısa süre içerisinde fark ederler.

Erken Yaşlanma Nedenleri Nelerdir?

Yüzün daha çabuk kırışmasına ve yaşlı görünmesine neden olan alışkanlıklar şu şekilde sıralanabilir.

 1. Gün içinde yapılan makyajın temizlenmemesi
 2. Cildin zararlı toksinlere maruz bırakılması
 3. Derinin genç kalmasını sağlayan vitaminlerin azalması

Gençleştirme uygulaması yaptıranların cilt temizliğiyle ilgili alışkanlıklarını olumlu yönde geliştirmesi , işlemden uzun süreli ve kalıcı sonuç alınmasını kolaylaştırır. 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Fiyatları 2021

Cildin ihtiyaçlarına uygun olarak kişiye özel belirlenen fiyatlar değişkenlik gösterir. Seans sayısının yanı sıra uygulama alanının büyüklüğü de bütçeye etki eder. Cerrahi müdahalelere nazaran çok daha ekonomik olan ameliyatsız yüz gençleştirme fiyatları ile ilgili güncel bilgileri almak için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Kaş kaldırma yöntemleri hakkında bilgi verdiğimiz makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Landing Page Final

Ameliyatsız Operasyon ile; Konforlu | Acısız | Hızlı KonforluAcısızHızlı Yüz Gençleştirme Bölgesel Zayıflama Dolgu & Botoks

Read More »

Elmacık Kemiği Dolgusu

Zaman içerisinde yaş alma ile beraber cilt elastikiyetinin azalması kollojen üretiminin çok az olması sebebiyle ciltte sarkmalar başlarken , aynı zamanda yüz kemiklerinin aşınmaya başlaması ve kemikten kayıpla beraber , deri kemik üzerinden de akıp giderek sarkmaları daha belirgin hale getirir.

Read More »

Jawline Dolgu ( Çene Dolgusu )

Son zamanlarda daha güzel ve daha çekici kabul edilen tüm yüz şekillerinin belirgin ortak noktaları dikkat çekmektedir. V shape yüz ya da ters üçgen yüz diye de tanımlanan tüm çekici ve seksi kabul edilen yüzlerde , asıl dikkat çeken yerler , belirgin ve daha keskin yüz hatlarıdır.

Bu yüz hatlarından en ön plana çıkan ise , bazen masseter botokslarıyla desteklediğimiz , bazen yanak inceltme estetiğiyle daha da ön plana çıkardığımız ama esasen de jawline dolgu uygulaması ile oluşturduğumuz , çene kontür hattıdır.

Read More »