Op. Dr. Elif Seda Keskin

esk

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Op. Dr. Elif Seda Keskin 2011 yılında Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi‘nden mezun olduktan sonra Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde (İstanbul Medeniyet) Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladı. Görev yaptığı süre içerisinde ABD Ohio Eyaleti Cleveland Clinic‘te hem görev yaptı hem de eğitim sürecine devam etti.

Uzmanlık eğitimini tamamlayıp uzman cerrah ünvanını aldıktan sonra Kırşehir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hastanesi  gibi farklı hastanelerde çalışarak tecrübesini artırdı.

Uzmanlık tezini Acıbadem Üniversitesi Laboratuvarlarında hayvan deneyleriyle izsiz yara iyileşmesini araştırarak tamamladı ve estetik cerrahinin en önemli unsuru olan yara izi konularına hakim oldu. Ayrıca tez çalışmaları sırasında yaraları iyileştirmek veya yara izlerini hafifletmek için kullanılan bazı aromatik yağların ve vitamin minarelli karışımların kıl köklerini besleyerek saç ve kaş büyümesini hızlandırabildiğini keşfetti ve bu deneyimlerini hastalarıyla paylaşmaya başladı.

Op. Dr. Elif Seda Keskin ayrıca 2016 yılında ABD’de Dr. James Zins ve MD Raffi Gürünlüoğlu‘ndan yüz ve meme estetiği konusunda eğitim aldı.
Asistanlığı sırasında meme ve genital estetik konularına da ağırlık vererek minimal invazif uygulamalarda kendini geliştirmiş, ameliyat öncesi son rutinleri deneyerek hastalarına daima faydalı çözümler bulmaya çalışmıştır.
Elif Seda Keskin, işlem öncesi hastalarına yapacağı büyük veya küçük uygulamaları hiçbir fark gözetmeden detaylı bir şekilde aktarıyor, beklentilerini dikkatle dinliyor ve hastalarına uygulanacak uygulamaları onlara en yükse fayda sağlayacak şekilde seçiyor. Ayrıca uygulama öncesinde ve sonrasında veya uygulama sırasında neler olacağını en başından itibaren detaylı bir şekilde anlatıyor.
Elif Seda Keskin, 2018 yılında aldığı hipnoterapi, hipnoz ve bilinçaltı eğitimlerini uygulamalı seanslarda kullanarak hastalarının sakinleşmesine ve ağrı hislerinin en aza indirilmesine yardımcı oluyor ve hastaların mümkün olduğunca konforlu bir şekilde tedavi süreçlerini tamamlamasını sağlıyor. Elif Seda Keskin, mesleğinin de ötesinde insanların hayatlarına dokunabilmenin, hayata mutluluk getirebilmenin ne kadar değerli olduğunun bilincinde bir kişiliğe sahiptir.

Op. Dr. Elif Seda Keskin katıldığı toplantı ve kongrelerle dünyadaki yeni gelişmelerden haberdar olmaktadır. Katıldığı toplantılarda ortaya çıkan yeni gelişmeleri hastalarına sunmadan önce detaylı bir şekilde analiz eder ve eğer mantık çerçevesinde hedefe ulaşacak teknikler ise kullanımına ekler.

Belge & Sertifikalar