Alloblast Kök Hücre Tedavisi: Nedir? Nasıl Uygulanır?

estetiktedavi 15 1

Alloblast uygulaması son yıllarda medikal estetik alanında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olmuştur. Aslında içeriği bakımından oldukça farklı ve alışılmışın dışında olan bir tedavidir. Daha canlı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bu uygulama için yeni doğan erken çocuklarının sünnet edilmeleri ile elde edilen deri parçası gereklidir. Bu deri parçasında yer alan fibroblast hücreler çoğaltılır ve uygulama için gerekli enjeksiyon maddesi elde edilir.

Alloblast Uygulaması Nedir?

Alloblast uygulaması nedir ve işlem için sünnet derileri mi kullanılır gibi yanlış algılar vardır. Alloblast kök hücre tedavisinde, sünnet derisinin içinde yer alan fibroblast hücrelerinin çeşitli laboratuvar ortamında çoğaltılması sonucunda elde edilen daha fazla hücre kullanılır. Bunun için biyomühendislik teknikleri kullanılır. Tedavi için sünnet derisinde yer alan bu hücrelerinin kullanılmasının nedeni, yenileyici hücrelerin çok fazla bu dokularda yer almasıdır. Buna ek olarak, dokuların elde edilmesi sırasında herhangi bir kesi yapılmasına da gerek yoktur. 

Teknolojinin ve özellikle doku mühendisliğinin gelişmesi ile birlikte artık kök hücrelerin oluşturulması ve çoğaltılması hiç zor değildir. 

Allojenik Kök Hücre Nedir?

Allojenik kök hücre bir canlıdan başka bir canlıya, çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılan dokuya verilen isimdir. Kişinin kendi hücreleri kullanılarak yapılan kök hücre tedavisi de bu alana girer. İnsan dokusunda yer alan fibroblast, vücutta kollajen üretilmesini sağlayan en önemli hücredir. Yapılan alloblast uygulaması ile birlikte allojenik kültüre fibroblast enjeksiyonu sağlanır. 

Allojenik fibroblast enjeksiyonu insan için son derece önemli ve etkilidir. Sadece estetik uygulamalarında değil birçok hastalığın tedavisinde de bu enjeksiyon yöntemlerine başvurulur. Kemik iliği nakli de aslında bir tür allojenik enjeksiyon uygulamasıdır. 

Allogeneik Fibroblast Üretimi 

Allogeneik fibroblast için fibroblast hücrelerinin en yoğun şekilde bulunduğu erkek bebek sünnet derisi kullanılır. Bu dokularda çok bulunmasının nedeni, yeni ve genç dokular olmasından kaynaklıdır. Tabi enjeksiyon için sadece bu dokulardan elde edilen fibroblast kullanılmaz. Yüksek teknolojiye sahip, laboratuvarlarda, milyonlarca yeni fibroblast hücre üretilir. Üretilen hücreler, hemen uygulamaya alınmaz. Öncelikle Avrupa Standartlarının ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol sürecinden geçmesi gerekir. Sonrasında tedavi ve estetik amacıyla kullanılabilir. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar? 

Alloblast kök hücre tedavisi hem estetik hem de tedavi amacıyla kullanılır. Yaşlanmaya ve çeşitli dış faktörlere bağlı olarak kişilerin hücreleri de yaşlanır ve onarılmaz hale gelir. Bu kişilerde de yaşlanmanın belirtileri ortaya çıkar. Ayrıca hücreler üzerinde meydana gelen bu tahribatla birlikte çeşitli hastalıkların oluşması da muhtemeldir. Kişinin genel sağlık durumu iyi ise sadece yaşlanmaya bağlı olarak hücre yenilenmesi isteniyorsa, kendi hücreleri de kullanılabilir. Ancak yeni doğan bebeklerden ve sünnet derisinden elde edilen fibroblst hücreler kullanılırsa, çok daha hızlı etki elde edilir. 

İlginizi Çekebilir  Ayak Bileği İnceltme Estetiği

Fibroblast hücrelerinin kişilere enjekte edilmesi ile birlikte, hücreler üzerinde onarma ve iyileşme sağlanır. Bu da yaşlanan ve artık onarılması imkânsız olan hücrelerin yerine yenilerinin üretilmesini sağlar. Ayrıca hasarlı olan dokular onarılır ve o dokular, kişilerin bebeklik dönemindeki haline getirilir. Yani kısacası, fibroblast hücrelerinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen alloblast uygulamasında, kişilerin hücrelerinin yeni doğmuş hallerine dönmesi sağlanır. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin Etkileri
Alloblast kök hücre tedavisi etkileri son derece şaşırtıcı ve etkileyici olabilir. İstisnasız herkes, her yaşında daha bebeksi ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bu amaçla birçok krem kullanılır veya da cerrahi operasyonlara başvurulur. Ancak hiçbir işlem ile tam olarak istenilen sonuç elde edilemez. Bunun nedeni, cildin dışarıdan değil içeriden onarılabilmesidir. Cildinizin altında yer alan hücreler eğer artık kendini onaramıyor ve yenilenmiyorsa, dışarıdan yapılan müdahale ile sadece geçici sonuçlar elde edilir. Alloblast gibi hücresel tedaviler, kişilerin hücrelerinin yenilenmesi ve onarılması üzerinde çalışır. Bunun nedeni bir cildin gençleşmesi ve yenilenmesi için en etkili, yan etkisiz ve zararsız yöntem olmasıdır. Alloblast Kök Hücre tedavisinde, sünnet edilen erkek çocuklarının dokularından elde edilen ve laboratuvar ortamından çoğaltılan hücreler kullanılır. Yapılan uygulamalarla beraber, cilt kalitesinde çok ciddi bir yükseliş, onarım ve yenilenme elde edilir. Üretilen fibroblast hücreler henüz güneş dahi görmemiş dokulardan elde edildiği için çok kalitelidir.

Alloblast Uygulaması Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kök hücre alloblast uygulaması en çok cilt üzerinde meydana gelen sorunlarda kullanılır. Yaşlanma ve sağlıksız koşullarla birlikte kişilerin cildinde birtakım tahribatlar oluşur. Artık kişinin kendi hücreleri yorgun veya da kendini onaramayacak şekilde güçsüzdür. Yeni doğan bir bebeğin hücreleri ise hiç olmadığı kadar aktif ve güçlüdür. Bu bebeklerden, tamamen zararsız şekilde elde edilen hücreler, kişilerin cildine veya da istenilen bölgeye enjekte edilir. Bu tedavinin uygulandığı ve etkili sonuçların elde edildiği alanlar şöyledir;

 • Estetik amaçlı olarak yüz gençleştirme
 • Nazolabial çizgiler, kaz ayakları, kaş arası çizgileri gibi yüzde meydana gelen derin çizgilerin tedavisinde
 • Yüzdeki kırışıklıkların genel olarak azaltılması için 
 • Yüze hacim kazandırılmak istendiğinde 
 • Cilde daha fazla canlılık ve parlaklık kazandırılması için 
 • Kronik olan ve kapanması güç olan yaraların tedavi edilmesi ve doku kayıplarında 
 • Saç köklerinin canlandırılması için 
 • Yüzde yer alan sivilce ve suçiçeği tedavisi için kullanılır. 

Kök hücre tedavileri, estetik amaçlarla yukarıdaki sorunların giderilmesi için kullanılır. Estetik cerrahinin yanı sıra bazı hastalıkların tedavi edilmesinde de etkili olan bir yöntem olduğunu belirtmemiz gerekir. 

İlginizi Çekebilir  Gıdı Eritme (Aldırma) Estetiği: Uygulama, Öncesi ve Sonrası Süreçler

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır? 

Alloblast nasıl uygulanır sorusunun cevabı aslında son derece basittir. Çünkü bu uygulamada kişilerden doku alınma süreci olmaz. Zaten dışarıdan daha doğrusu başka bir canlıdan elde edilen hücreler uygulanır. İşleme başlamadan önce hücre talep edilir ve yetkili kurumlardan enjekte edilecek olan hücreler gelir. Talep edilen hücre hemen gelir ve sonrasında da uygulamaya geçilir. Genel veya da lokal anestezi gerektiren bir işlem değildir. Sadece uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik etkiye sahip bir krem uygulanır. Küçük kanül iğneler yardımı ile cilt üzerinde uygulama sağlanır. 

Alloblast Tedavisinin Avantajları Nelerdir? 

Kök hücre tedavisi olarak uygulanan Alloblast tedavisi, diğer kök hücre tedavilerinden bile çok daha avantajlıdır. Bu yüzden tedaviyi tercih eden kişiler büyük etkiler elde eder. Genel olarak tedavinin avantajları şöyledir;

 • Her şeyden önce cildinize çok yeni ve sağlıklı hücreler enjekte edilmesini sağlar. 
 • Sizlerden herhangi bir kan veya doku alınmasına gerek yoktur. 
 • Talep edilen hücreler sadece birkaç gün içinde gelir ve tamamen kişiye özeldir. Sizlerin adına özel olarak testlerden geçirilir ve sertifika alır. 
 • Vücutta genital bölge dahil olmak üzere her yere rahatlıkla uygulanabilir. 
 • İşlem sırasında kanül iğneler kullanılır ve işlem yapılan bölgede herhangi bir iz veya da belirti kalmaz. 
 • Acılı bir işlem değildir.
 • Başka bir canlının dokularından elde edildiği için tamamen zararsız ve yan etkisi olmayan bir işlemdir. 
 • Kök hücre etkileri tercih edilen diğer estetik uygulamalara oranla şaşırtıcı derecede iyidir. Bu da belki de işlemin en önemli avantajlarından biridir. 

Kök Hücre Tedavisi Etkisi Ne Zaman Görülür?

Alloblast kök hücre etkisi aslında hemen görülmeye başlar. Yalnız hücrelerin yerleşmesi, onarıma ve yenilemeye başlaması için ortalama 5-6 hafta beklenmesi gerekir. 6 haftanın sonunda cilt üzerinde çok ciddi bir yenilenme ve onarılma sağlanır. Alloblast yöntemi, kişinin kendi hücrelerinden elde edilen kök hücre uygulamasına göre 4-5 kat daha etkilidir. Tamamen risksiz ve zararsız olan bu işlem sayesinde ortalama 6 hafta gibi bir süre sonra inanılmaz bir etki elde edebilirsiniz. Tabi işlem yapıldığı andan itibaren de aslında cildinizin eskiye göre farkı yine görülür. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 

Alloblast kök hücre tedavisi fiyatları uygulama yapılacak olan bölgeye ve miktara göre değişir. Vücutta neredeyse her bölgeye uygulanabilen bir işlemdir. Az bir alan üzerinde uygulama yapılmak istendiğinde, fiyatta ona göre daha uygun olacaktır. Daha geniş alanlara uygulama yapılmak istendiğinde de yine fiyatlandırma bu doğrultuda olacaktır. Sonuç olarak yapılacak olan kök hücre tedavisinin ücret bilgisin verilmesi için muayene şarttır. Gerekli muayene yapıldıktan ve sizlere nasıl bir uygulama yapılacağına karar verildikten sonra fiyat konusunda da bilgi verilir. 

İlginizi Çekebilir  PRP Saç Tedavisi: Uygulama, Faydaları, Yan Etkileri ve Sonuçlar

Alloblast uygulaması fiyat bilgisi almak ve işlemi yaptırmak için uzman bir doktor ile görüşmeniz gerekir. Sizlere bu konuda net bir bilgi veremeyiz. Doktorunuzun cildinizi incelemesi ve tam olarak nasıl ve ne kadar bir uygulama yapılması gerektiğine karar vermesi gerekir. Sonrasında sizlere net fiyat bilgisi verilir. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Alloblast Uygulamasında Direkt Olarak Sünnet Derisi Mi Kullanılır? 

Kesinlikle hayır. Alloblast tedavisinde, sünnet derisinin içinde yer alan fibroblast hücreleri çoğaltılarak kullanılır. Bilindiği üzere sünnet edilen çocuklarda o deri genellikle atılır. Alloblast uygulaması sayesinde aslında tam bir sağlık hücre deposu olan bu derilerin en iyi şekilde kullanılması sağlanır. 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Hangi Amaçla Kullanılmaz?

Alloblast uygulaması, kırışıklıklar ve cilt lekeleri üzerinde yüksek etkiye sahiptir. Cilt üzerinde cerrahi operasyon gerektiren sarkmalar için tercih edilmez. Yapılan işlem sarkmış bir yüzü veya da boynu tekrar germez. Bunlar için daha etkili cerrahi işlemler veya da medikal uygulamalar yapılabilir. 

Alloblast ile Fibrocell Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

Alloblast tek seans uygulanan bir işlem iken Fibrocell birden fazla seans ile gerçekleştirilir. Ayrıca en önemli fark, Fibrocell kişinin kendi dokusundan elde edilen hücreler kullanılarak, Alloblast ise başka canlının dokusundan elde edilen hücreler kullanılarak uygulanır. 

Alloblast Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Yaşlanmanın engellenmesi için kalıcı olarak uygulanan bir tedai ya da formül ne yazık ki yüzyıllardır bulunamamıştır. Bu amaçla sadece olabildiğince uzun süre etki eden yöntemler geliştirilmeye çalışılmaktadır. Alloblast uygulaması da 3-5 sene etkisi devam eden ve ciltte kollajen üretimini destekleyen etkili ancak kalıcı olmayan bir yöntemdir. 

Alloblast Kök Hücre Enjeksiyonu Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın etkileri hem hangi bölgeye uygulandığına hem de amacına bağlı olarak değişir. Ayrıca kişilerin kendi hücre yapılarına da göre de süre değişir. Herkeste ortalama 3-4 hafta gibi bir süre sonra belirgin olarak etkiler görülür. Tam ve en iyi etkilerin ortaya çıkması ise 6 hafta sonra başlar. 

Alloblast Kaç Seans Uygulanır?

Alloblast tedavisi tek seans olarak uygulanır ve etkili sonuçlar zaten elde edilir. Tabi tedavinin etkisi kalıcı olmadığı için ilerleyen zamanlar tekrar yenilenebilir. Bunun herhangi bir sakıncası veya da zararı yoktur. Kişinin yaşam biçimine ve cildine nasıl davrandığına bağlı olarak tekrar yenileme süresi de değişir.

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir