Jawline Dolgu ( Çene Dolgusu )

Son zamanlarda  daha güzel  ve daha çekici kabul edilen tüm yüz şekillerinin belirgin ortak noktaları dikkat çekmektedir. V shape yüz ya da ters üçgen yüz diye de tanımlanan tüm çekici ve seksi kabul edilen yüzlerde , asıl dikkat çeken yerler , belirgin ve daha keskin yüz hatlarıdır.

Bu yüz hatlarından en ön plana çıkan ise  , bazen masseter botokslarıyla desteklediğimiz , bazen yanak inceltme estetiğiyle daha da ön plana çıkardığımız ama esasen de jawline dolgu uygulaması ile oluşturduğumuz , çene kontür hattıdır.

Jawline dolgu nedir?

Jawline mandibula olarak adlandırılan kemik yapısının ciltte oluşturduğu hat olarak tanımlanır.Yer olarak çene sivri uçtan başlayarak kulak altına kadar devam eden, yatay L şeklindeki hattıdır. Yüzün daha çok alt 2 / 3 lük harmonisini oluşturur.

Hollywood veya Türk sanatçıların erkek veya bayan hiç farketmez birçoğunda bu plan daha öne çıkarılmış , çene hattının definasyonu , tanımlanması arttırılmış , çeşitli müdahalelerde bulunarak jawline olabildiğince keskinleştirilmiştir.

Jawline / çene hattını müdahaleyle belirginleştirmek mümkün müdür?

Jawline dolgu adı verilen uygulama ile küçük veya geride olan çene büyütülüp definasyon arttırılırken aynı seans içerisinde kulak hattı ve çene çevresinde de yani tüm mandibular hatta da definasyonu arttırmak mümkündür.Yani gerekli alanlara uygulanan dolgu uygulaması ile daha iyileştirilmiş , daha keskin ve daha belirgin jawline hattına sahip olunabilir.

Kaç cc dolgu kullanmak gerekir?

Jawline dolgu uygulamalarında ortalama olarak 2 ila 6 cc dolgu uygulaması yapılır. Kişinin çene büyüklüğü zaten idealse sadece hattı çok hafif daha belirginleştirmek amaçlı 2 cc gibi az bir volüm yeterli iken , kişide çene küçük ve geride ise ayrıca çene çevresi hatlarıda oldukça künt ise bu hatları belirginleştirmek adına 4 ila 5 cc ye kadar uygulama yapılabilir.

Ağrılı mıdır?

Çene hattına yapılan uygulamalar öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur. Ayrıca uygulama iğne yerine künt kanüller ile yapılır. Böylece ağrı minimalize edilir ve rahatsızlık ortadan kaldırılır.

İşlem süresi ne kadardır?

Uygulama öğlen arası uygulaması olarak adlandırılan uygulamalardandır. Ortalama işlem süresi 10 ila 15 dakikadır.

Herkes yaptırabilir mi?
18 yaşını doldurmuş kişilerce yaptırılabilir. Ancak kan sulandırıcı ilaç kullanımı olan veya çeşitli ek hastalıkları olan danışanlar durumları hakkında mutlaka hekimlerini bilgilendirmeleri gerekir.

Elif Seda Keskin

Günlük hayata geri ne zaman dönerim?

İşlem sonrası 5 dakika daha buz uygulamasına devam edilir. Ardından kişi direk günlük hayatına devam edebilir. Şişlik ve morluk genellikle beklenmez. Çok beyaz tenli veya cildi çok hassas kişilerde nadiren de olsa morarma gözlenebilir. Bunlar basit kapatıcılarla kapatılabilir. Ek bir işlem gerektirmeden morluklar kendiliğinden en fazla 1 hafta içinde ortadan kalkar.

Fiyatı ne kadardır?

Kullanılacak dolgu miktarına göre fiyat aralığı değişmektedir. Muayene sonrası jawline dolgu fiyatı kesinleştirilir.

Ne kadar zamanda bir tekrar yaptırmam gerekir?

Kullanılacak dolgu markasına göre kalıcılık süreleri değişir. Ortalama olarak 12 ila 18 ayda bir dolgu uygulamasını yenilemek gerekir. Genellikle konulan dolguların yüzde yüzü erimediği bir kısmı kaldığı için yapılan tekrarlarda dolgu uygulama miktarı düşebilir.

Sonucu hemen görür müyüm?

Dolgu uygulaması sonrası sonucu hemen görürsünüz. Ancak tüm uygulamalar gibi 15 gün içerisinde dolgu tamamen yumuşak dokuyla uyumlu hale gelir. Tüm hyalürinik asit uygulamaları gibi yine 2 hafta içerisinde su tutulumuyla beraber çene hattı daha da belirgin hale gelir.

Jawline dolgu uygulaması bana ne katar?

Jawline dolgu uygulaması hatları daha belirgin hale getirerek kişiye daha seksi ve daha çekici bir yüz ifadesi katar. Karşıdan bakışta tüm yüz definasyonunu artırır.

Jawline dolgu uygulaması yaptırmalıyım?

Eğer alt yüzde hatlarda küntleşme mevcut ise , çene de küçüklük yada yer olarak gerilik mevcut ise jawline dolgu uygulaması ile görünüş tedavi edilebilir.

Sadece dolgu uygulaması ile istediğim çene hattına kavuşur muyum?

Bu kişinin yüz hatlarına göre değişir. Zaten çene büyüklüğü ideal olan yada ince bir yüz yapısına sahip olanlarda tekli dolgu uygulamalarıyla istenilen sonuçlar alınabilir. Ancak örneğin kişinin gıdısı çok ön plana çıkmış ise ya da yanaklar çok dolgun ise bu tarz hastalarda öncelikle gıdı liposuction ve bişektomi ameliyatları da düşünülebilinir.

Ayrıca diş sıkan kişilerde masseter adı verilen kas bazen aşırı belirgin olup yine çene kontürünü bozarak bilhassa bayanlarda maskülen bir ifadeye sebep verebilir. Bu tarz durumlarda da dolgu uygulamasını masseter botoksu uygulamaları ile desteklemek gerekebilir.

Jawline dolgu uygulaması sadece çene hattı belirginleştirmek için mi kullanılır? Çene sarkıklıklarını da toparlar mı?

Çene kontürü dolgusu ileri yaşta ortaya çıkan çenenin her iki yanında bazen buldog olarakta adlandırılan sarkıklıkların toparlanmasında da oldukça güzel sonuçlar verir. Gıdı sarkıklıklarının tedavisine de bir miktar fayda sağlar.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Landing Page Final

Ameliyatsız Operasyon ile; Konforlu | Acısız | Hızlı KonforluAcısızHızlı Yüz Gençleştirme Bölgesel Zayıflama Dolgu & Botoks

Read More »

Elmacık Kemiği Dolgusu

Zaman içerisinde yaş alma ile beraber cilt elastikiyetinin azalması kollojen üretiminin çok az olması sebebiyle ciltte sarkmalar başlarken , aynı zamanda yüz kemiklerinin aşınmaya başlaması ve kemikten kayıpla beraber , deri kemik üzerinden de akıp giderek sarkmaları daha belirgin hale getirir.

Read More »

Jawline Dolgu ( Çene Dolgusu )

Son zamanlarda daha güzel ve daha çekici kabul edilen tüm yüz şekillerinin belirgin ortak noktaları dikkat çekmektedir. V shape yüz ya da ters üçgen yüz diye de tanımlanan tüm çekici ve seksi kabul edilen yüzlerde , asıl dikkat çeken yerler , belirgin ve daha keskin yüz hatlarıdır.

Bu yüz hatlarından en ön plana çıkan ise , bazen masseter botokslarıyla desteklediğimiz , bazen yanak inceltme estetiğiyle daha da ön plana çıkardığımız ama esasen de jawline dolgu uygulaması ile oluşturduğumuz , çene kontür hattıdır.

Read More »