Koltukaltı Terlemesinin Tedavisi

estetiktedavi 26

Bilhassa yaz aylarında en çok dertlerimizden biridir koltukaltında oluşan ıslak görünüm. Keza siyah veya koyu renk gömlek ve t shirtlerde , yaz ya da kış fazlaca terlemesi olan kişiler için , bu durum maalesef özgüven sorunu haline bile gelebilir.

Koltuk altı terlemesi sonucu oluşan ıslaklık hissiyatı ve görüntü zaman içinde ciddi rahatsızlık oluşturabilir. Aynı zamanda bu durum hayat standartımızı da düşürüp , aklımızda terleme korkusuyla belirli ortamlarda hareket özgürlüğümüzü kısıtlayabilir.

 Son derece pratik ve kısa süreli bir uygulama olan koltuk altı terlemesi tedavisi uygulaması ile sürekli ıslak olan koltuk altlarının önüne geçilebilir. Hayat standartı yükseltilerek tüm yaz ve kışlarda konforlu bir yaşam sağlanabilir.

Neden Koltukaltları Bazılarında Aşırı Terler?

Her bireyde belirli bölgelerden bir miktar terleme oldukça doğaldır. Vücut ısısı ve elektrolit dengesini sağlamak için ter bezleri çevresindeki kasların kasılmasıyla bir miktara kadar terleme doğaldır ancak yaşla beraber bazende genetik olarak bu kas ve ter bezlerin aşırı çalışması ve normalden fazla terleme görülebilir. Bu tarz durumlar patolojik olarak tarif edilir.

Patolojik olarak aşırı terleme sorunu iki şekilde karşımıza çıkar. İlki psikolojik olarak heyecanlanma, utanma ya da çok stres altında kaldığımız zaman. İkincisi ise bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımına bağlı durumlarda ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda vücudumuzun her yeri terlemez bazı bölgeler özellikle koltukaltı, avuç içleri, ayak tabanları normalden fazla olarak terlemeye başlar.

Koltukaltı Terlemesi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Koltukaltı terlemesi tedavisi uygulamasına başlarken herhangi acı ve hissiyat olmaması için yarım saat öncesinden koltukaltı bölgesine uyuşturucu krem sürülüyor. Uyuşukluk etkisi ortaya çıktığı zaman koltuk altı bölgesinde aşırı terleme olan noktalar belirleniyor ve bu bölgelere planlama amaçlı çizimler yapılıyor.

İlginizi Çekebilir  Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Nedir? Nasıl Yapılır?

Koltukaltı Terleme Tedavisinden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Koltukaltı terleme tedavisi yaptırmadan önce düzenli bir ilaç kullanıyor iseniz hekiminize bildirmeli. Kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi kanı sulandırmasını sağlayacak ilaçlar kullanıyor iseniz hekiminizin bilgisi dahilinde işlemden bir hafta önce ara vermeniz gerekmektedir. E ve A vitamini gibi takviyeler alıyor iseniz hekime bildirmeli ve bir hafta öncesinden kesmeniz gerekmektedir.

Koltukaltı Terleme Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltukaltı terleme tedavisi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır bunlar;

  • İşlemden 4-5 saat sonra duş alabilirsiniz.
  • İşlemden 4-5 saat sonra deodorant, roll-on gibi ürünler kullanabilirsiniz.
  • İlk bir hafta hamam, sauna, çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden uzak durmalısınız.
  • İlk bir hafta tedaviye zarar gelmemesi açısından darbelere dikkat etmelisiniz.

Koltukaltı Terleme Tedavisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Koltukaltı terleme  tedavisi süreç isteyen bir çalışma olduğu için 3.-4. Gün çalışmaya başlar tam etkisi 15. Gün görülür ve 15. Gün hastalarımız kontrol seansına çağrılır gerekli görüldüğü taktirde rötuş uygulamaları yapılır. Uygulamanın etkisi geçene kadar terlemeden hayatlarına devam ederler.

Koltukaltı Terleme Tedavisinin Etkisi Ne Zaman Biter?

Koltukaltı terleme tedavisinin kullanım süresi 6 aydır . Etkisini 5. Aydan itibaren kaybetmeye başlar ve 6. Ayda tamamen yok olur. Tedavi tekrarlandığında kullanım süresi uzar ve yılda bir kereye kadar bu süre düşebilir.

Koltukaltı Terleme Tedavisinin Yan Etksisi Var Mı?

İlginizi Çekebilir  Gençlik Aşısı ve Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Tedavileri

Koltukaltı tedavisi uygulaması öncesi en çok sorulan sorulardan biri terlemeyi durdurmanın zararı olup olmadığı ve aynı zamanda terlemenin engellemesi sonucu toksinleri atamayarak vucütta toksin birikimi olup olmayacağıdır.

Şu bilinmelidir ki koltukaltı terleme tedavisinde amaç terlemeyi tamamen ortadan kaldırmak değildir. Hedef terlemeyi oldukça azaltmak , normal sınırlara getirmektir. Koltuk altı terleme tedavisi sonrası yüzde 10 kadar az bir miktarda olsa terleme devam eder. Bu az miktarda terleme kişiyi rahatsız etmez ancak fizyolojinin de devamını sağlar. Ayrıca koltukaltı terleme tedavisi sonrası bir başka yerden terleme artması beklenen bir davranış değildir.

Koltukaltı Terleme Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Aşırı koltukaltı terlemelerinden şikayetçi olan cinsiyet farketmeksizin her kadın ve erkek rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Bunun yanı sıra kişilerde aşırı terleme olmasada yaz tatili başında yaza hazırlık ve rahatlık için isteyen herkese konforlu bir yaz geçirmeleri amaçlı uygulanabilinir.

Koltukaltı Terleme Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Koltukaltı terleme tedavisi uygulamasını yapmadan önce koltukaltı bölgesine özel uyuşturucu kremler uygulanır ,  işlem esnasında buz uygulaması yapılarak bölge soğutulur ve his azaltılır. Ardından hayalet iğne dediğimiz çok ince uçlu iğneler yardımı ile işlem gerçekleştirilir. Bu sayede ağrı ve acı hissiyatı sıfıra inmiş oluyor.

Terleme Tedavisinde İşlem Başka Nerelere Uygulanır?

Terleme tedavisinde uygulanan bölgeler;

  • Koltukaltı bölgesi
  • El ve avuç içleri
  • Ayak tabanı

Koltukaltı Terleme Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Koltukaltı terleme tedavisi hamile ve emziren kadınlara hormon düzensizliğinden dolayı uygulanmaz.

Koltukaltı Terleme Tedavisi Fiyat Bilgisi?

Koltuk altı terleme tedavisi uygulaması ve terleme tedavisi fiyatı ve randevu almak için 05528005090 ’ı arayabilirsiniz.

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir