Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nazolabial Dolgu

Nazolabial oluklar yüzün orta kısmında bulunan , burun kenarlarındaki ince bazende yaşla beraber derinleşmiş oluklardır. Gülme mimiği neticesinde hemen herkeste belli bir yaş sonrası belirginleşmeye ve dikkat çekici bir derinlikte oluğa dönüşmeye başlar.

Özellikle bu derinleşme orta yüzde belirgin sarkmayla beraber  yaşlanmış bir ifadeye sebep olurlar. Nazolabial bölgede görünen bu çizgiler aynı zamanda kişiye üzgün ve yorgun bir surat ifadesi de katar.Bu negatif vektörler dolgu uygulamaları ile ortadan kaldırılabilir.

Nazolabial çizgileri doldurmak ve aynı zamanda oluşan kırışıklığı açmak amaçlı  çapraz bağlı hyalürinik asit bazlı yada kalsiyum hidroksiapatit bazlı dolgular kullanılarak nazolabial dolgu uygulaması yapılabilir.

Nazolabial Çizgiler Neden Oluşur?

Cildimiz yaş aldıkça kollojen üretimini yavaşlatıyor ve dolısıyla elastikiyetini kaybediyor. Bu nedenle bazı bölgelerde sarkmalar meydana geliyor. Bu sarkmalarda kırışıklıklara neden oluyor. Nazolabial çizgilerde mimik hareketleri kullanımı, hızlı kilo alıp verme, yaş almadan dolayı oluşan elastikiyet kaybı gibi nedenlerden ortaya çıkıyor.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Öncelikle ağız ve burun bölgesi çevreleri özel temizleyiciler ile temizlenir ardından uyuşturucu krem ile  işlem yapacağımız bölge uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra hayalet iğne adı verdiğimiz çok ince uçlu olan iğne yardımı ile veya özel kanüller yardımı ile ağız kenarından cilt altına girilir.

 

Daha sonra yine kanül yardımı ile kırışıklık olan bölge yavaşça doldurulur. İşlem ortalama 10 dakika sürer ve gündelik hayatınıza engel olmaz. Nazolabial dolgu işlemi neredeyse acısız ve ağrısız bir dolgu işlemidir.

Nazolabial Dolgu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Nazolabial dolgu işlemi yaptırdıktan sonra ilk iki saat makyaj yapılması önerilmez.
İlk bir hafta hamam, sauna, çok buharlı banyo, yüz masajı tavsiye edilmez.
Eğer hassas cilde sahipseniz ve kızarıklığınız olursa buz uygulaması yaparak kızarıklıktan kurtulabilirsiniz.

Elif Seda Keskin

Nazolabial Dolgu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nazolabial dolgu yaptırmadan önce eğer düzenli kullandığınız bir ilaç varsa hekime bildirmeli kan sulandırıcı ,kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar kullanıyorsanız hekim bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden ara vermelisiniz.

Nazolabial Dolgu Kimlere Yapılır?

Genellikle otuzlu yaşlarda tercih edilse de nazolabial çizgilerinden rahatsız olan her yaş grubuna yapılabiliyor. Eğer ağız çevresinde aşağı yöne doğru uzayan kişiye mutsuz ve yorgun bir ifade veren kırışıklıklar var ise yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar oluşmuş ise bu işlem yapılabilir.

Nazolabial Dolgunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Nazolabial dolgu uygulaması hyalüronik asit bazlı dolgular olduğu için etkisi işlemden hemen sonra görülür ilk iki hafta bol su tüketildiği takdirde dolgular su tutar ve nazolabial oluklar  açılır.

Nazolabial Dolgu Tekrar Yaptırılabilir Mi?

Yapılan dolgu işlemi cilde zararı olmadığı için tekrar yaptırılabilir. Hatta birkaç defa yaptırıldığında dolguların kullanım ömrü uzar.

Nazolabial Dolgu İşlemin Etkisi Bitince Eski Görünüme Döner Miyim?

Genellikle uygulanan dolgunun bir kısmı kismi olarak kaldığı için dolgunun etkisi bitince tamamiyle eski görüntüye dönülmez.

Nazolabial Dolgunun Kalıcılık Süresi Nedir?

Uygulanan dolgunun kalıcılık süresi diğer dolgular gibi 9-18 ay arası değişmektedir. Bu süre insandan insana fark edilen bir süredir. Sigara ve alkol gibi çevresel faktörler bu süreyi olumsuz etkileyebilir.

Nazolabial Dolgunun Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Uygulamada kullanılan dolgu hyalüronik asit bazlı dolgular olup normal insan yapısındada olduğu için , cilde ve insan sağlığına genellikle bir zararlı etkisi olmaz.

Nazolabial Dolgu Yaptırdığımızda Gülmede Bir Değişiklik Olur Mu?

Dolgu kas altına uygulanmadığı için gülme kaslarını engellemez yani nazolabial dolgu uygulaması gülüşünüzde bir bozukluk meydana getirmez.

Nazolabial Dolgular Kimlere Uygulanmaz?

Nazolabial dolgular hamile ve emziren kadınlara uygulanmaz.

Nazolabial Dolgu İşleminin Ücreti Nedir?

Nazolabial dolgu işleminde kullanılacak dolgu maddesi ve kullanılacak dolgunun miktarına göre değişeceği için muayene sonucunda ücret verilir. Randevu ve bilgi almak için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »