Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dudak Botoksu

Yer çekimi ve yaşa bağlı olarak ciltte sarkmalar, elastikiyetini kaybetme, cilt kalitesinde düşüş gibi problemler ortaya çıkar. Özellikle aktif olarak kullandığımız ağız ve dudak çevremiz bu durumlardan etkilenip kırışmaya başlar.

Uzun süreli sigara kullanımı bu çizgilere sebep olabilirken , bazen altta yatan herhangi bir sebep olmadan genetik faktörlere bağlı olarakta dudak üzerinde ve ağız çevresinde ince kırışıklıklıklar ortaya çıkabilir. Bu kırışıklıklar botoks uygulamaları ile tedavi edilebilirler.

Sigara çizgilerimizden nasıl kurtuluruz?

Dudak üstü çizgilerimiz özellikle sigara içen kadın ve erkeklerde daha erken yaşta ortaya çıkabilir. Erken yaştan itibaren bu çizgilerin artışını önlemek amacı ile dudak botoksu işlemi uygulanır. Dudak botoksu ince kırışıklıkları açarken mimik hareketlerinize engel olmaz , daha fazla kırışıklık oluşmasını engeller, daha sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlar.

Dudak çizgileri için yapılacak botox işlemine ihtiyacım var mı?

Dudak çevresinde oluşan çizgilerin birkaç farklı nedeni vardır bunlar;

  • Yaşlanmaya bağlı olan çizgiler
  • Fazla gülümseme ve mimik hareketleri.
  • Genetik özelliğe bağlı cilt yapısı.
  • Uzun yıllar sigara kullanımı.

Bu nedenlere bağlı dudak çevrenizde çizgiler oluşmuşsa ve bu çizgilerden rahatsız oluyorsanız dudak botoksuna ihtiyacınız vardır.

Dudak botoksu nasıl uygulanır?
Dudak botoksu uygulaması çok pratik bir işlemdir, öncelikle hekimlerimizin muayenesi sonucu dudak botoksu işlemine karar verilir. İşlem için dudak çevresi özel temizleyiciler ile temizlenir ve anestezik krem sürülür. Uyuşma gerçekleştikten sonra çizgilerin oluştuğu yerler belirlenir ve cilt üzerinde işaretlemeler yapılır. İşaretlemelerden sonra botulinum toksin yani dudak botoksu cilt altına ince uçlu iğneler ile enjekte edilir. Ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede işlem biter ve hastalarımız gündelik hayatına hemen işlem sonrası dönebilirler.

Elif Seda Keskin

Dudak botoksu uygulamasından önce nelere dikkat etmeliyiz?

Dudak botoksu uygulamasından önce eğer hamile yada emziriyor iseniz hekiminize bildirmelisiniz. Düzenli bir ilaç kullanıyorsanız ve bu ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar ise hekiminize bildirmeli ve bilgisi dahilinde işlemden bir hafta öncesinden gerekli ise ara verilmelidir.

Dudak botoksu yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Dudak botoksu yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır bunlar;

  • İlk 2 saat sigara içmemek
  • İlk 2 saat su ile temas ettirmemek.
  • İlk 1 saat krem yada kozmetik ürün sürmemek.
  • İlk 5 gün hamam, sauna, çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden uzak durmak gerekmektedir.

Dudak botoksunda etki ne zaman görülür?

Dudak botoksu uygulamasından sonra botoksun etkisi 3. ve ya 4. Gün ortaya çıkar ve 15. gün botoks net bir şekilde belli olur.

Dudak Botosunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak botoksu işleminin kalıcılığı ortalama 4 aydır botoks , 4. aydan itibaren çözülmeye başlar 6. ayda tamamen vücut tarafından eritilir.

Dudak botoksunu tekrar yaptırabilir miyiz?

Botoks uygulamasından 3 ay sonra istenildiği takdirde tekrar uygulama yapılabilir. Önceden yapılmış botoks uygulamasının 4. veya 6. ayında tekrar yapılan dudak botoksu işlemi botoksun kullanım süresini uzatır,  bu da sizin için avantajlı bir durum olur.

Dudak botoksunda dudak üzerinde ki kırışıklıklar tamamen açılır mı?

Dudak botoksu işleminde dudak üzerindeki çizgiler , yeni oluşmuş ve yerleşmemiş ise , tamamen açılır. Bu çizgiler uzun zamandır var olan ve yerleşmiş çizgiler ise dudak botoksu işleminden sonra o bölgelere dolgu uygulaması veya gençlik aşısı uygulamaları da yapılır. Bu şekilde kombine tedavi uygulandığında çizgiler ortadan kalkar.

Dudak botoksu uygulaması gülüşümüzde sorun yaratır mı?

Dudak botoksu uygulaması alanında uzman hekimler tarafından gereken miktar kadar uygulama yapıldığında gülüşünüzde her hangi bir problem yaratmaz.

Dudak botoksu ağrılı bir işlem mi?

Dudak botoksu uygulamasında uygulamadan önce dudak ve dudak çevresi anestezik kremler ile uyuşturulur, uygulama esnasında buz yardımı ile bölge dondurulur ve çok ince uçlu iğneler ile işlem yapılır bu sayede hastalarımız hiçbir şekilde ağrı veya acı hissetmezler.

Dudak botoksu uygulaması kimlere uygulanır?

Dudak botoksu uygulaması dudak üzerinde çizgiler oluşmaya başlamış her kadın ve erkeğe uygulanabilen bir işlemdir.

Botox uygulamasından sonra yemek yememde bir sorun oluşur mu?

Dudak botoksu uygulaması çiğneme kaslarına uygulanmadığı için çiğneme fonksiyonunu engellemez yani çiğneme esnasında bir sorun yaratmaz. Sadece ağız fonksiyonları etkilenebilir. Bu da doz ayarlaması ile önlebilen bir komplikasyondur.

Dudak botoksu uygulamasının yan etkisi var mı?

Dudak botoksu uygulamasında uygulama yapılan yer dudak ve dudak üstü olduğundan ve buradaki cilt ince olduğu için , işlemden sonra kızarıklık ve ya morarma gibi yan etkiler olabilir fakat bunlar tamamen geçicidir. Ayrıca uygun olmayan bölge veya yüksek doz uygulamalarda dudak botoksunda gülüş etkilenebilir , bu tip yan etkiler tamamen geçicidir.

Dudak botoxu kimlere uygulanmaz?

Dudak botoksu uygulaması hamile veya emziren kadınlara önerilmez bu süreçten sonra rahatlıkla botoks işlemini tercih edebilirler.

Dudak botoksu Fiyat Bilgisi?

Botoks uygulaması fiyat bilgisi ve randevu almak için 05528005090 ’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »