Gummy Smile Botoksu

Gülümserken ya da ağız dolusu içten bir kahkaha atarken , bazılarımızın bu gülüşü endişeyle kesilebilir. Bunun sebebi bazen ağız sağlığımızken çoğunlukla ise diş eti gülümsemesidir.

Diş eti gülümsemesi , kişinin gülüşü esnasında dişlerinin üzerinde diş etlerini de görünmesidir. Bu dışarıdan bakıldığında ağız yapısının büyük gözükmesi yanında aynı zamanda gözükmemesi gereken diş etlerinin renklerini de ortaya koyarak , rahatsızlık verici bir görünüm oluşturur.

Diş eti gülümsemesi olarak adlandırılan bu durum gummy smile adı verilen botoks uygulamasi ile engellenebilir. Böylece daha kendinden emin ve özgüvenli gülüşlere kavuşulur.

Gummy Smile Nasıl Tedavi Edilir?

Gülerken diş etlerinin gözükmesi genellikle fazla çalışan hiperaktif kaslar sebepleridir. Bu kaslar üst dudağı gereğinden fazla yukarı kaldırır. Fazla çalışan bu kaslar basit bir botoks uygulaması ile bloklanabilir. Böylece hiperaktivite ortadan kaldırılarak gülerken üst dudağın aşırı hareketleri engellenmiş olur.

Gummy Smile Botoksu Nasıl Yapılır?

Gummy smile botoksu , burun alar kanatlarının (burun deliklerinin) yan taraflarına uygulanan bir işlemdir. Bu bölgeye uygulama öncesi lokal anestezik krem sürülerek bekletilir. Ardından sterilizasyon yapılırarak uygulama işlemine geçilir. Genellikle 2 adet enjeksiyon noktası yeterli olur. Çok ince uçlu hayalet iğne uçları kullanılacağı için ağrı minimal seviyededir.

Gummy Smile Botoksu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Gummy smile botoks yaptırmadan önce eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız, hamilelik riskiniz varsa, herhangi bir hastalığınız varsa bunu hekimlerinize bildirmelisiniz.

Eğer kullandığınız ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar ise bu ilaçlara hekiminizin bilgisi dahilinde eğer gerekli ise işlemden 1 hafta öncesi itibari ile ara vermelisiniz.

Elif Seda Keskin

Gummy Smile Botox Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Gummy smile uygulamasından sonra ilk 1-2 saat uygulama alanına su değmemeli.
  • İlk 1-2 saat uygulama alanına kozmetik ürün sürmemelisiniz.
  • İlk 5 gün botoks uygulaması yapılan bölgeye masaj yapılmamalı.
  • İlk 5 gün hamam, sauna, çok buharlı banyo, ağır egzersiz gibi faaliyetlerden uzak durmalısınız.

Gummy Smile Botoksunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulama sonrası dolgu uygulamaları gibi ,  işlemin etkisi hemen görülmez. Botulinum toksinin kas içerisinde çalışması  3 veya 4 günü bulur. Tam etki ise 15. gün ortaya çıkar.

Gummy Smile Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun etkisi 4 ay devam eder , 4. ay itibari ile botulinum toksin bozulmaya başlar ve 6. ay vücudumuz botulinum toksini tamamen eritir.

Gummy Smile Botoxu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Uygulama öncesi burun kanadı kenarlarına lokal anestezi amacıyla uyuşturucu kremler uygulanır. İşlem esnasında buz uygulaması yapılarak bölge soğutulur ve çok ince uçlu iğneler kullanılır , bu sayede ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Gummy Smile Botoksu Tekrar Yaptırabilir Miyim?

Botoksu tekrar yaptırmakta herhangi bir sakınca yoktur hatta tekrar eden uygulamalarda gummy smile botoksun kullanım süresi uzar ve sizin için avantaja dönüşür.

Gummy Smile Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Diş eti gülümsemesi botoks uygulamasını diş eti gülümsemesine sahip olan 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek tarafından yaptırabilir.

Gummy Smile Botoksu Gülmemde Sorun Yaratır Mı?

Tüm estetik uygulamaları gibi botoks uygulamalarınında plastik cerrah , dermatolog veya medikal estetik hekimleri tarafından uygulanması gerekir.

Eğer işinde tecrübeli bir hekim tarafından uygulama yapılırsa gülmede bir problem olmadığı gibi aksine gülüş düzelir ve işlemden sonra özgürce gülümseyebilirsiniz.

Gummy Smile Botoksu Yemek Yememde Sorun Yaratır Mı?

Gummy smile botoks uygulaması sonrası eğerki çok yüksek dozlar kullanıldıysa dudak hareketleri etkilenebilir. Ancak genellikle uzman kişilerce uygulandığında diş eti gülümsemesi botoksunda herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Gummy Smile Botoksu İfademi Değiştirir Mi?

Botoks uygulaması gülüşünüzü olumlu bir şekilde değiştirir. Yüz kasları hedef alınmadığı için yüzün diğer bölgelerinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Gummy Smile Botoksunun Yan Etkisi Var Mı?

Botoks uygulamasından sonra enjeksiyon yapılan bölgelerde hassas bir cilde sahipseniz kızarma veya şişlik gibi görüntüye sebep olabilir bu tarz bir sorunda 1-2 saatlik buz uygulaması sonucunda ortadan kaybolur.

Gummy smile botoksunun bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur.

Gummy Smile Botoksunu Kimler Yaptıramaz?

Botoks hamile ve emziren kadınların hormonları düzensiz olduğu için bu süreçte yapılması uygun değildir. Bu süreçten sonra gönül rahatlığıyla gummy smile botoks işlemini yaptırabilirler.

Gummy Smile Botoksu Fiyat Bilgisi?

Gummy smile botoksu fiyat bilgisi ve randevu için 05528005090 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çene ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Çene ve elmacık kemiği dolgusu genel olarak birlikte uygulanan estetik işlemlerdir. Daha keskin bir yüz hattının olması ve daha genç bir görünüm elde etmek için hem çene bölgesine hem de elmacık kemiği bölgesine dolgu uygulanabilir. Genç görünmek isteyen kişilerin kırışıklıkların giderilmesi ve daha canlı bir yüz yapısına sahip olabilmesi için elmacık kemiği dolgusu sıklıkla tercih edilir. Son yıllarda elmacık kemiği dolgusu ile birlikte yüzün farklı bölgelerine dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Read More »

El Dolgusu

El dolgusu yaşlanmaya bağlı olarak el bölgesinde oluşan kırışıklar ve deformeler için uygulanan bir işlemdir. Vücudun genelinde yaşlanmaya bağlı olarak hacim kayıpları söz konusu olur. Yaşanan bu hacim kayıpları ile birlikte kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Yüz bölgesine uygulanan dolgu malzemesi, aynı şekilde ellere de uygulanır ve böylece ellerde tekrar gençliğin canlılığı ve pürüzsüzlüğü elde edilebilir. Estetik işlemlerin gün geçtikçe yaygınlaştığı ve daha da başarılı uygulamalara yer verildiği şu dönemde, ellerin de sağlıklı ve genç görünmesi artık dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Read More »

Jawline

Jawline daha keskin bir çene hattı yaratılmak için uygulanan dolgu uygulamasıdır. İfade elde edilen görünüm için kullanılan genel bir tabirdir. Jawline cilt üzerinde elde edilen hattı oluşturulan kemiğe verilen isimdir. Özellikle Hollywood yıldızlarının yüz hatlarından esinlenilerek yapılan bu dolgu uygulaması sayesinde daha keskin ve maskülen bir yüz hattı elde edilebilir. Son yıllarda yuvarlak yüz hattı tercih edilmemeye veya da bir yüz kusuru olarak kabul edilmeye başlamıştır. Bu yüzde de çene ve jawline gibi daha keskin çene hattı oluşturabilecek uygulamalar tercih edilmeye başlamıştır.

Read More »