Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Boyun Botoksu

Günümüzde bilinçlenmenin ve öz bakımın artmasıyla beraber yüz estetiğine hemen hemen herkes önem vermektedir. Yüze yapılan ışıltılar , gençlik ve kollojen aşıları yada başka mezoterapi uygulamaları , yüze elastikiyet ve canlılık kazandırırken , yaşlanmayı oldukça yavaşlatmaktadır. Tüm bunları yaparken aslında unutup göz ardı ettiğimiz ancak dışarıdan bir bütün olarak bakıldığında göze çarpıp dikkat çeken bölgemiz ise boynumuzdur.

Boyun bölgesinde de aynı yüzümüzde ki gibi zamanla kırışmalar ve sarmalar meydana gelir , hatta yüzümüze oranla daha ince yapılı bir deriye sahip olduğu için bu çizgiler erken yaşlardan itibaren görülmeye başlar.

Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları tedavi etmek veya platisma adı verilen boyun kasının oluşturduğu bantları tedavi etmek amaçlı boyun botoksu yapılabilir. Boyun diğer adıyla nefertiti botoksu,  boyun antiageing uygulamasında başarılı sonuçlar verir.

Boyun Botoksuna İhtiyacım Var Mı?

Eğer boyun bölgesi ve dekolte bölgenizde ince kırışıklıklar, sarkmalar başladı ise ve bu görüntüden rahatsız oluyor iseniz boyun botoksu işlemine ihtiyacınız vardır. Bu görüntü zaman ve yaşla oluşabilir fakat genetik faktörlerden kaynaklı ve cilt yapısıyla alaklı gibi durumlarda bu görüntüye sebep olabilir. Boyun botoksuyla cilt yüzeyindeki kırışıklıklar azalır , sarkmalar toparlanır ve bununla birlikte nemli parlak bir görünüme sahip bir boynunuz olur. Boyun gençleştirmede en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Boyun Botoksu Nasıl Uygulanır?

Bu işlem için öncelikle boyun bölgesi temizlenir. Ardından uyuşturucu krem ile bölge uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra kırışıklık olan bölgeler işaretlenir ve ince uçlu iğneler yardımı ile botulinum toksin cilt alına enjekte edilir. Bu işlem 15 dakika kadar kısa bir sürede biter ve gündelik yaşantınıza hemen işlem sonrası devam edebilirsiniz.

Boyun Botoksu Uygulamasından Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Eğer kullandığınız bir ilaç var ise hekiminize bildirmelisiniz. Kullandığınız ilaçlardan kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar kullanıyor iseniz bu ilaçları hekiminize bildirmeli hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden gerekli ise ara vermelisiniz.

Elif Seda Keskin

Boyun Botoksundan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Boyun botoksu uygulamasından sonra ortalama 3 ila 4 saat işlem bölgesine su değdirilmesi önerilmez.
  • Sauna , hamam , çok buharlı banyo gibi yüksek ısıya maruz kalmaktan 5 gün kadar  uzak durulmalıdır.
  • Boyun bölgesine bir hafta kadar masaj yapılmamalıdır.

Nefertiti Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Nefertiti botoksu işlemi ortalama 15 dakika kadar kısa bir sürede biten bir işlemdir. İşlem sonrasında gündelik yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Dekolte Botoksu Acılı Bir İşlem Mi?

Dekolte Botoksunda uygulamadan yaklaşık 30 dakika öncesinden uyuşturucu krem ile bölge uyuşturulur bunlarla birlikte acı ve ağrı seviyesini minimuma indirgemek için hayalet iğne adı verilen çok ince uçlu iğnelerle işlem gerçekleşir. Hastalarımız bu  sayede hiçbir acı ve ağrı hissetmez.

Boyun Botoksunda Etki Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan botulinum toksin uygulamasının etkisi hemen işlem sonrasında fark edilmez. İşlemin etkisi 3-4 gün sonra ortaya çıksa da tam etki 15. gün itibari ile görülür.

Boyun Botoksu Kalıcı Mıdır?

Tüm botoks uygulamaları gibi boyun botoksu uygulamasıda kalıcı bir işlem değildir. Tekrar gerektirir. Ancak her tekrarlanan uygulamada botoksun kullanım süresi uzar.

Boyun Botoksu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Boyun botoksunun etkisi normal botoks gibi olup 4- 6 ay kadar sürer. Botoks etkisini 4. aydan itibaren kaybetmeye başlar 6. ayda botoks tamamen vücut tarafından eritilir. İstenilen taktirde tekrar uygulama yapılabilir.

Boyun Botoksu Botoksunun Avantajları Nelerdir?

Cerrahi gerektirmeyen ve kısa süren bir germe işlemidir. İşlemden sonra cildiniz gençleşir, parlar ve kırışıklıklarınız açılmış olur.  Aynı zamanda gıdıyı toparlar boyun daha ince ve uzun görülür.

Boyun Botoksu Botoksunun Yan Etkisi Var Mı?

Boyun ve dekolte botoksundan sonra boyun ve dekolte bölgesi ince ve hassas olduğu için işlemden sonra hafif kızarıklık ya da morarma gibi yan etkiler görülebilir. Bunlar buz uygulaması yapılarak 1-2 saatte ortadan kaybolur. Bunların haricinde boyun ve dekolte botoksunun uzman hekimler tarafından uygulandığı sürece insan sağlığına herhangi bir yan etkisi yoktur.

Boyun Botoksu Kaç Seans Sürer?

Boyun ve dekolte botoksu tek seferde uygulanan bir işlemdir , uygulama sonrası 15. gün hastalarımız eğer gerekli ise kontrol seansına gelirler ve gerektiği takdirde rötuş uygulaması yapılır.

Boyun Botoksu Kimlere Uygulanmaz?

Boyun botoks uygulamasının hamile ve emziren kadınlara uygulanması önerilmez.

Boyun Botoksu  Fiyat Bilgisi Ne Kadardır?

Randevu ve boyun botoksu fiyat bilgisi almak için 05528005090’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »