Kaş Arası Dolgu: Uygulama, Yöntemler ve Tedavi Süreçleri

Kas Arasi dolgusu

Kullanılan çeşitli mimiklerden biride , kızma esnasında kaşların corrugator adı verilen alın ortasındaki 2 adet kasın kasılmasıyla ortaya çıkan , kaş çatma mimiğidir. Kullanılan bu mimik dolayısıyla zaman içerisinde alın ortasında dikey ve kalıcı çızgiler ortaya çikmaya başlar.  Bu görüntü kişileri olduğundan daha yaşlı gösterir.

 

Genellikle alın bölgesine uygulama yapılır fakat kızma çizgileri derinleşen kişilerde uygulama bu bölgeyi açamayabiliyor.  Bizde bu gibi durumlarda kızma çizgisi dolgusu kullanarak yerleşmiş kırışıklık izlerini açıyoruz.

Kızma Çizgisi / Kaş Arası / Glabella Dolgusuna İhtiyacım Var Mı?

Mimik yapmadan, istirahat pozisyonundayken iki kaşınızın arasında derin çizgiler ve kırışıklıklar görünüyorsa, kaşlarınızı çattıktan sonra derin izler kalıyorsa hyalüronik asit bazlı kızma çizgisi dolgusuna ihtiyacınız vardır.

El Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi eller özel temizleyiciler ile temizlenir. Anestezi kremi uygulanır ve bölgenin uyuşması beklenir. Uyuşma gerçekleştikten sonra el üzerinde dolgu koyulacak yerlere karar verilir ve çizim yapılır. Daha sonra kanuller yardımı ile yağ dokusunu kaybetmiş ve sarkmış olan el derisinin altına dolgu enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede biter.

Kaş Arası / Glabella Dolgusu Nasıl Uygulanır?
Kızma çizgisinden şikayetçi olan hastamızı muayene ettikten sonra dolgu enjekte edilecek bölge temizlenir. Temizlik aşamasından sonra bölge uyuşturucu krem ile uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra ince uçlu bir iğne yardımı ile hyalüronik asit bazlı dolguyu cilt altına yerleştirmek için yer belirlenir. Daha sonra kanül ile dolgu enjekte edilir. İşlem ortalama 10 dakika sürer. Hasta günlük yaşantısına geri dönebilir.

Kaş Arası Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dolgu yaptırmadan önce kullandığınız bir takım ilaçlar varsa doktorumuza bildirmeli , gerek duyulduğunda kullanılan ilaçlar önceden kesilmelidir. Hasta eğer kas gevşetici, kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanıyor ise bir hafta öncesinden kesmelidir. Bitki çayına işlemden  bir süre önce ara vermelidir.

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Yanak İnceltme: Yöntemler ve Süreçler

Kaş Arası / Glabella Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşlemden sonra ilk iki saat makyaj yapmamalıyız. Kızma çizgisi dolgusunda hyalüronik asit bazlı dolgular kullanıldığı için ilk iki hafta bol su tüketmeliyiz. Bir hafta hamam, sauna, çok buharlı banyo ve ağır egzersizlerden kaçınmalıyız.

Neden Kızma Çizgilerimiz Oluşur?

Kızma çizgileri yaş almaya bağlı oluşan kırışıklıklardandır. Fazla mimik kullanan ve güneş hassasiyetine bağlı gözleri kısma mimiklerinden de oluşabilir.

Kaş Arası Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Mi?

İşlem son derece basit ve acısız bir işlemdir. Öğle yemeği molasında bile kolaylıkla yaptırıp daha sonrasında günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Kaş Arası Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Kızma çizgisi dolgusunda hyalüroniik asit bazlı geçici dolgular kullanılır. Dolguların kullanım süresi 9-12 aydır. Bu süre kişiden kişiye değişebilir. Sigara ve alkol tüketimi gibi durumlarda bu süre olumsuz etkilenir.

Kaş Arası Dolgusu Yaptırabilir Miyim?

Kızma çizgisi dolgusunu tekrar yaptırmakta herhangi bir problem oluşturmaz aksine bu tekrar yapıldığında dolguların kullanım süresi uzar ve uzun süreli kullanımı avantaja dönüşür.

 

Dolgu Yaptırdığımızda İz oluşur Mu?

Uygulama esnasında herhangi bir kesi olmadığı için bir iz oluşmaz. Hassas cilt yapısına sahip bazı kişilerde ilk gün işlem yapılan bölge de biraz ödem olabilir bu da geçici bir durumdur böyle bir durumla karşılaşıldığında buz uygulaması yaparsanız bu görüntüde kaybolur.

Kaş Arası Dolgusunun Bir Zararı Var mı?

İlginizi Çekebilir  Ameliyatsız Gıdı Eritme: Nedir? Nasıl Yapılır?

Kızma çizgisi dolgusunda kullanılan dolgu maddesi ve işlem yapanın bir doktor olması çok önemlidir. Hyalüronik asit bazlı dolgular kullanıldığında cilde ve insan sağlığına genelde bir zararı olmaz.

Kaş Arası Dolgusunu Kimler Yaptıramaz?

Hamile ve emziren kadınlar yaptıramaz.

Dolgunun Ücreti Nedir?

Kullanılacak dolgu markası ve kullanılacak dolgunun miktarına göre değişebileceği için muayene sonucunda fiyat verilir. Bilgi ve randevu için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günler ☺

İçindekiler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir