Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisi

Yazın gelmesi ile birlikte dolaplarımızdan sandaletlerimiz, terliklerimiz, açık ayakkabılarımız çıkıyor fakat aşırı terleme sorunu olan kişiler için bu tarz ayakkabı giymek bir kabusa dönüşebiliyor. Aşırı terleme normal bir durum gibi gözükse de sosyal yaşantımızda önümüze geçen engellerden biridir.

Bunun gibi terleme sebebiyle hayat standardı düşük olan kişilerde , hayat konforunu yükseltmek amaçlı botoks uygulamaları ile terleme tedavileri yapılabilir. Botoks ile ayak terleme tedavisi bir öğle arası işlemi gibi değerlendirilip , pratik bir çözüm olarak sunulabilir.

Ayaklarımız Neden Terler?

Terleme vücudumuzda su ve tuz dengesini sağlamak amacıyla yapılan doğal bir aktivitedir. Gün içinde bedenimizde birçok yer terleyebilir fakat belirli bölgelerde aşırı terleme kişiye rahatsızlık veren ve sosyal yaşantısına engel olan sorunlar yaratabilir. Bu yerler el ve avuç içleri, kol altı bölgesi ve ayaklardır. Genellikle bu bölgelerde iki sebepten ötürü aşırı terlemeler olur bunlar;

  • Psikolojik yani heyecanlanma, utanma, stres altında olma gibi psikolojik durumlarda ortaya çıkar.
  • Sağlık sorunları veya ilaç kullanımına bağlı aşırı terlemedir.
  • Bazen de altında yatan herhangi bir sebep olmadan genetik olarak yada doğuştan aşırı terleme rahatsızlığı yaşanabilir.

Ayak Terlemesinin Sosyal Yaşantıya Etkisi Nedir?

Ayak terlemesinin sosyal yaşantıya olan etkileri ayak kokusu yapması, terlik gibi açık ayakkabı giyiminde kaymalar meydana gelmesi, çıplak ayakla dolaşırken zeminde iz yapması gibi durumlar sosyal yaşantıyı olumsuz bir şekilde etkiler.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisinde Uygulaması Nasıl Yapılır?
Ayak terleme tedavisi için kliniğimize başvurduğunuzda uzman hekimler tarafından muayene edilirsiniz ve botoks ile ayak terleme işlemine karar verildikten sonra ayaklarınız özel temizleyiciler ile temizlenir. İşlem sırasında acı veya ağrı duyulmaması için ayak bölgesi aneztezik kremler ile uyuşturulur. Uyuşma gerçekleştikten sonra aşırı terleme olan bölgeler belirlenir ve 1-2 cmlik aralıklarla işaretlemeler yapılır. Bu işaretlemeler işlem sırasında botoks enjeksiyonu yapılacak bölgelerdir. İnce uçlu hayalet iğne adı verilen iğneler yardımı ile acısız bir şekilde botulinum toksin yani botoks , uygulama yapılacak bölgeye enjekte edilir. İşlem ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede biter ve günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Elif Seda Keskin

Ayak için Terleme Tedavisinden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Botoks ile ayak terleme tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz düzenli bir ilaç kullanıyorsanız hekiminize bildirmelisiniz. Kullandığınız ilaçlar kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlar ise kanamaya yol açabileceği için bunlara hekiminizin bilgisi dahilinde bir hafta öncesinden ara vermelisiniz.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Botoks ile ayak terleme tedavisi yaptırdıktan sonra dikkat edeceğiniz birkaç şey vardır bunlar;

  • İlk 4-5 saat ayaklarınıza su değdirmemelisiniz.
  • İlk gün zıplama yada ayakları sert bir şekilde zemine vurma gibi hareketlerden kaçınmalısınız.
  • İlk bir hafta ayak masajı , hamam , sauna, çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden kaçınmalısınız.
  • İlk 4-5 saat ayak tabanına krem yada kozmetik ürün sürmemelisiniz.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisinde Etki Ne Zaman Görülür?

Botoks ile ayak terleme tedavisi etkisi işlemden hemen sonra gözükmez. Botulinum toksinin yani botoks 3. veya 4.  gün çalışmaya başlar etki bu sürede yavaş yavaş görülmeye başlar ,  15. gün tam tedavi pik noktasına ulaşır.

Ayak Terleme Tedavisinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botoks ile ayak terleme tedavisinde etki 4. ayda etkisini kaybetmeye başlar 6. ay itibari ile vücudumuz botoksu tamamen bozar. Bu sebeple 6 ayda bir tekrar gerektirir.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisi Kaç Seanstır?

Botoks ile ayak terleme tedavisi tek seanslık bir işlemdir , işlemden sonra 15. gün hastalarımız eğer gerekli ise kontrole çağrılır , muayene sonucu yine eğer gerekli görülür ise rötuş uygulaması yapılabilir.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisini Tekrar Yaptırmam da Bir Sakınca Var Mı?

Botoks ile ayak terleme tedavisini tekrar yaptırmakta bir sakınca yoktur hatta sizin için avantaja dönüşür. Botoks ile ayak terleme tedavisinin etkisi geçtikten sonra tekrar yapılan işlemlerde botoksun kullanım süresi 1 yıla kadar uzayabilir.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisi Yürümeme Engel Olur Mu?

Botoks ile ayak terleme tedavisi yürümenize herhangi bir şekilde engel olmaz sizin yaşantınızı kısıtlamaz.

Ayak Terlemesi Tedavisinde Çözüm Botoks Mu?

Ayak terlemesi tedavisi cerrahi bir şekilde ortadan kaldırılabilir fakat bu cerrahi girişim sonucu terleme olan bölge değişir ve farklı bölgelerde aşırı terleme gibi sorunlara yol açabilir aynı zamanda işlem sonucunda skar izi kalır. Cerrahi girişimin haricinde daha kolay yolla ve kısa sürede ayak terlemesine botoks ile çözüm bulabilirsiniz.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Botoks ile ayak terleme tedavisini ayak terlemelerinden şikayetçi olan her kadın ve erkek yaptırabilir.

Ayak Terleme Botoksu Ağrılı Bir İşlem Mi?

Botoks ile ayak terleme tedavisi yapmadan önce ayaklar anestezi krem ile uyuşturulur ve işlem sırasında bölgeyi dondurmak için buz uygulaması yapılır. İşlem esnasında kullanılan iğneler çok küçük olup hayalet iğne adı verilen iğnelerdir bu sayede hastalarımız tolere edilemeyecek şekilde ağrı veya acı duymaz.

Botoks İle Ayak Terleme Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?

Botoks ile ayak terleme tedavisi yaptırdıktan sonra hafif kızarıklık, şişme veya morarma gibi durumlar olabilir bunlarda buz uygulaması ile 1-2 saat içerisinde ortadan kaybolur. Bunun haricinde botoks ile ayak terleme tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Ayak Terlemesinin Botox ile Tedavisini Kimler Yaptıramaz?

Botoks ile ayak terleme tedavisini hamile veya emziren kadınlar hormonlarının düzensizliğinden kaynaklı yaptıramaz bu süreç geçtikten sonra hekimlerinin onayı ile rahatlıkla yaptırabilirler.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »