Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Botoksla Burun Ucu Kaldırma

Botoksla burun ucu kaldırma burun bölgesinde sadece kalkık görüntü isteyen ve bunun için cerrahi operasyon geçirmek istemeyen hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Bu operasyon sırasında hastaların burun ucuna istenilen miktarda dolgu enjekte edilerek, istenilen kalkık görüntü sağlanır. Burun dolgusu zaten son yıllarda en çok cerrahi müdahaleler kadar tercih edilmeye başlamıştır. Burun ucu kaldırma işlemi de bu operasyonlar içerisinde en çok tercih edilen uygulamadır. 

Burun Ucunu Botoksla Kaldırma Mümkün Mü?

Burun ucunu botoksla kaldırma kesinlikle mümkündür. Burnunda farklı bir şekil bozukluğu olmayan ve sadece burun ucu düşüklüğünden şikâyet eden hastalar için, burun ucuna yeterli miktarda dolgu enjekte edilir ve burun ucunda istenilen kalkık görüntü sağlanır. Kısacası dolgu yöntemi ile burun ucunda istenilen kalkık görüntü sağlanır ve hastalar oldukça basit bir işlem sayesinde daha iyi görünen bir buruna sahip olabilir. 

Botoksla Burun Ucu Kaldırma Tedavisi

Burun ucu kaldırma tedavisi olmak isteyenlerin son yıllarda en çok tercih ettiği uygulamalardan biri botokstur. Botoks bilindiği üzere uzun yıllardır estetik operasyonlar arasında yer alır. Kişilerin daha güzel, gergin ve canlı bir yüze sahip olmak için tercih ettiği botoks, ayrıca burun ucunun kaldırılması için de tercih edilir. Üstelik en az cerrahi işlemlerde olduğu gibi olumlu etkiler sağlanır. Birçok hasta cerrahi müdahale olmak istemediği için botoks gibi daha kolay yöntemlere başvurmaktadır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemler sayesinde, kısa sürede hastaneden ayrıldıklarını da belirtmemiz gerekir. 

Botoksla burun ucu kaldırma kadınlar kulübü gibi yerlerde çok fazla tartışılan ve değerlendirilen konulardan biridir. İşlem öncesinde isterseniz bu tip yerlerden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca uzman f-doktorunuzla görüşme sağlayarak, merak ettiğiniz tüm detayları da öğrenebilirsiniz. 

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Burun ucu kaldırma ameliyatsız bir işlem de olsa hastaların işlem sonrasında bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu süreçte genel olarak onları bekleyen durumlar ve dikkat edilmesi gereken konular şöyledir;

İşlem sonrası birkaç gün bölgede ödem ve şişlik olabilir. Bunların giderilmesi için doktorunuz sizlere ödem giderici krem verecektir.
İşlem sonrasında buruna soğu buz uygulaması yapılması doğru değildir.
İşlem sonrası bölgeye su değmemesi gerekir.
Ayrıca hastanın uyurken burnuna baskı yapmaktan da kaçınması çok önemlidir.
İşlemden sonraki hafta süresince hamam, sauna ve buhar banyosu gibi aktivitelerden kaçınılması gerekir.

Elif Seda Keskin

Botoksla Burun Ucu Kaldırma Fiyatları

Botoksla burun ucu kaldırma fiyatları bölgeye uygulanacak olan botoks miktarına, seçtiğiniz doktora ve genel olarak tedavi sürecine göre belirlenir. Doktorunuz sizleri muayene ettikten sonra nasıl bir tedavi süreci olacağına karar verir ve sonrasında da tedaviyi planlar. Bu süreçte de sizlere fiyat konusunda ayrıca bilgi verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular 

Burun ucu ameliyatsız kaldırılır mı?

Burun ucu botoks yöntemi sayesinde ameliyatsız olarak kaldırılabilir. İşlem için diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi hyalüronik asit kullanılır. Böylece doğal ve güvenli bir işlem sağlanır. 

Burun ucu botoksu ne kadar dayanır?

Burun ucu botoksu uygulamasının belki de tek dezavantajlarından biri işlemin kalıcı olmamasıdır. Ne yazık ki işlem 6 ay gibi bir süre kalıcılık sağlar. Daha sonrasında işlemin tekrarlanması gerekir. 

Burun ucu botoksu nereye yapılır?

Burun ucuna yapılan botoks işleminde tam olarak burnun uç kısmı hedef alınır. Daha sonrasında uzman doktor sayesinde burun ucu şekillendirilir. Burnun uç kısmında düşüklük varsa doktor buna göre botoks ile bu düşüklüğü giderebilir. 

Ameliyatsız Gıdı Eritme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Ameliyatsız gıdı eritme sonrası da aynı şekilde hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Hastalara uygulanan her işlemin ardından bu durumlara dikkat etmesi önemlidir. Bu süreçte özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • İşlem sonrası özellikle dikkat edilmesi gereken nokta bolca su tükelmesidir. Tüketilen su yardımıyla parçalanan yağlar vücuttan kolayca atılabilir.
  • Ayrıca işlem sonrası spor ve minimal diyete dikkat edilmesiyle alınacak sonuçlar çok daha fazla iyiye taşınabilir.
  • İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye yapılacak lenfödem masajı da faydalanımı oldukça yükseltmektedir.

 

Ameliyatsız gıdı eritme işlemi sonrasında hastalar yukarıda belirttiğimiz durumlara dikkat ettiğinde sorunsuz ve çok daha etkili bir süreç yaşayacaktır. 

Ameliyatsız Gıdı Eritme Riskli Mi? 

Ameliyatsız gıdı eritme riskli mi konusu çok merak edilmektedir ve bu yüzden de birçok kişi endişe duymaktadır. Bu gibi durumlardan dolayı tedirgin olanlar için herhangi bir risk veya tehlikenin olmadığını ifade edebiliriz. İşlem sırasında kullanılan maddeler, tamamen sağlık için uygun ve zararsızdır. Bu yüzden ameliyatsız yüz inceltme ve gıdı eritme yöntemleri arasında yer alan mezoterapinin hiçbir yan etkisi veya da zararının olmadığını söyleyebiliriz. 

Ameliyatız Gıdı Eritme Fiyatları 

Ameliyatsız gıdı eritme fiyatları birçok etmene bağlı olarak belirlenir. Kişilerin gıdı bölgesinde var olan yağ kütlesine ve kaç seans uygulanacağına göre değişir. Hangi hastaya kaç seans uygulanması gerektiğine de gerekli incelemeler sonucunda karar verilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için doktorunuzla görüşmeniz çok daha iyi olacaktır. sizlere detaylı bilgi verilecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Ameliyatsız gıdı eritme için kaç seans gereklidir? 

Ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri arasında yer alan mezoterapi ile tam olarak etki elde etmek için genelde tek seans gereklidir. Hastadan hastaya göre değişse de mezoterapi yönteminde tek seansta güzel ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ancak kişini metabolizma hızına göre seans sayısı gerekli görülürse arttırılabilir.

Ameliyatsız gıdı eritme yöntemlerinde anestezi uygulanır mı? 

Ameliyatsız yöntemlerde genel olarak anesteziye ihtiyaç yoktur. Sadece hastaların hiç acı hissetmemesi ve konforlu bir süreç geçirmesi için anestezik etkiye sahip kremler uygulanır. 

Mezoterapi ile gıdı eritme nasıl sağlanır? 

Mezoterapi yönteminde gıdı eritme işlemi, uygulanan özel bir madde ile sağlanır. Bölgesel olarak yağlanma olan bölgelere uygulanan enjeksiyonla birlikte bölgesel olarak yağların parçalanması bol su içimi ile vücuttan atılması ve ayrıca içeriğindeki kollajenaz ile hücre onarımı , sağlanır. 

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »