Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Prp Saç Tedavisi

Zamanla saçlarımızda dökülmeler meydana gelebiliyor. Saçların uzamaması, eski parlaklığını kaybetmesi, cansız ve hacimsiz saçlardan mustarip olabiliyoruz.

Genellikle erkeklerde saç dökülmesi kadınlara olandan fazla olsa da kadınlarda da özellikle hamilelik döneminde veya sonrasında ,  yanlış yapılan diyetler sonucunda da saç dökülmeleri meydana gelebiliyor. Bu tarz dökülmelerden şikayetçi olan hastalarımıza saç prp işlemini öneriyoruz.

PRP nedir?

Kişinin kendi kanı bir enjektör yardımı ile alınır ardından prp için özel üretilmıs kitlere bölüştürülür, yine prp için özel devir ve dakikadada ayrıştırma yapılarak tromositten ve growth faktörden zengin kısım elde edilir.

 

Elde edilen bu sıvıya supernat denilir.Büyüme faktöründen zengin olan bu kısım enjektörlere çekilir.Hazırlanan bu yapıya platelet rich plasma yani plateletten  zengin plasma yani PRP adı verilir.

 

Prp cilt altına enjekte edilerek enjekte edildiği yerdeki hücreleri uyarark büyüme ve aktivasyona yol açan bir  işlemidir.Enjekte edildiği yerde içerisindeki büyüme faktörünüde kullanarak hücrelerin yeniden yapılanmasını sağlar.

 

Prp yönteminde kişinin kendi kanından alınan kan ile uygulama yapıldığı için hiçbir alerjik reaksiyona ve yan etkiye neden olmaz ve saç kökleri onarılır beslenir eski görünümüne kavuşur.

Saç Prpsi Ne İşe Yarar?

Saç prp işlemi saç dökülmelerini durdurur, zamanla hacmini kaybetmiş saçlara hacim kazandırır, saçı besler, hücre oluşumunu destekleyerek yeni bebek saçların çkmasına yardımcı olur, ince ve zayıf saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur kısacası saç prp işlemi mevcutta olan tüm saçlarımızı güçlendirir ve sağlamlaştırırır .PRP kendi kanınızın bir mucizesidir.

Saç Prp İşlemi Nasıl Uygulanır?
Öncelikle hastadan uygulanacak bölge hacmine göre belirlenecek şekilde bir miktar kan alınır. Alınan kan santrifüj yöntemiyle kırmızı hücrelerden ayrıştırılır. Ayrışmadan sonra trombosit ve platelet hücreleri zengin olan kısımları enjektöre çekilir.

Enjektöre çekilen kısım saç derisine ince uçlu hayalet iğne denilen iğneler ile dökülmenin yoğun olduğu bölgeye 2 cm aralıklar ise enjekte edilir. Uygulama esnasında kullanılan iğneler çok ince olduğu için herhangi bir ağrı hissedilmez.Uygulama sonrası saç derisine masaj yapılır. İşlem ortalama 20 dakika kadar sürer.

Elif Seda Keskin

Saç Prp İşleminde Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç prp işlemi öncesinde herhangi bir ilaç kullanıyor iseniz hekiminize bildirmelisiniz. Eğer kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçlardan birini kullanıyor iseniz hekiminizin bilgisi dahlinde bir hafta öncesinden ilaçları kesmeniz önerilebilir.

Saç Prp İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç prp işleminden sonra ilk 24 saat saç derisini ıslatmamalı ve herhangi bir ürün sürmemelisiniz.

Şaç prp işlemi kaç seans Uygulanır?

Prp işleminde seans aralığı ve seans sayısı kişinin ihtiyacına ve şikayetlerine göre değişmektedir. Ortalama seans sayısı 3-6 seans arası değişmektedir.

Saç prp işleminde seans aralığı ne kadar olmalıdır?

Prp işleminde seans aralığı 2-4 hafta arası değişmektedir genellikle ilk seansları 1 ve 2 hafta aralıklar ile uygulanır.

Saç prp işleminde etki ne zaman görülür?

Prp işleminde etki bazen hemen fark edilmekle birlikte asıl sonuç 3. Ve 4. Haftalarda kendini gösterir.

Saç prp işleminin Yan Etkisi Var Mı?

Prp işleminde tamamen kendi kanınız ve hücreleriniz kullanılır. bu yüzden bu işlemin insan sağlığına bilinen bir zararı yoktur

Saç Prp İşleminde Acı Ve Ağrı Var mı?

Prp işleminde kullanılan iğneler özel olarak tasarlanmış ve acı hissettirmeyen iğneler olduğu için her hangi bir ağrı veya acısı olmaz.

Saç prp işlemi kimlere uygulanmaz?

Prp işlemi hamile ve emziren annelere uygulanmaz.

Sac PRP isleminin  Ücreti Nedir?

Uygulanacak ve önerilecek seans  miktarına göre fiyat aralığı değişebileceği için muayene sonucunda kesin fiyat verilir. Bilgi ve randevu için 0552 800 50 90’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »