Koltukaltı Terlemesinin Botoks ile Tedavisi

Bilhassa yaz aylarında en çok dertlerimizden biridir koltukaltında oluşan ıslak görünüm. Keza siyah veya koyu renk gömlek ve t shirtlerde , yaz ya da kış fazlaca terlemesi olan kişiler için , bu durum maalesef özgüven sorunu haline bile gelebilir.

Koltuk altı terlemesi sonucu oluşan ıslaklık hissiyatı ve görüntü zaman içinde ciddi rahatsızlık oluşturabilir. Aynı zamanda bu durum hayat standartımızı da düşürüp , aklımızda terleme korkusuyla belirli ortamlarda hareket özgürlüğümüzü kısıtlayabilir.

Bu durumun tedavisinde aslında genelde kırışıklık tedavisi yada estetik amaçlı olarak kullanılan botulinum toksin olarak bildiğimiz botoks enjeksiyonu yine bize yardımcı olacaktır. Son derece pratik ve kısa süreli bir uygulama olan koltuk altı botoksu uygulaması ile sürekli ıslak olan koltuk altlarının önüne geçilebilir. Hayat standartı yükseltilerek tüm yaz ve kışlarda konforlu bir yaşam sağlanabilir.

Neden Koltukaltları Bazılarında Aşırı Terler?

Her bireyde belirli bölgelerden bir miktar terleme oldukça doğaldır. Vücut ısısı ve elektrolit dengesini sağlamak için ter bezleri çevresindeki kasların kasılmasıyla bir miktara kadar terleme doğaldır ancak yaşla beraber bazende genetik olarak bu kas ve ter bezlerin aşırı çalışması ve normalden fazla terleme görülebilir. Bu tarz durumlar patolojik olarak tarif edilir.

Patolojik olarak aşırı terleme sorunu iki şekilde karşımıza çıkar. İlki psikolojik olarak heyecanlanma, utanma ya da çok stres altında kaldığımız zaman. İkincisi ise bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımına bağlı durumlarda ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda vücudumuzun her yeri terlemez bazı bölgeler özellikle koltukaltı, avuç içleri, ayak tabanları normalden fazla olarak terlemeye başlar.

Koltukaltı Terleme Botoksu Nasıl Uygulanır?

  • Koltukaltı botoksu uygulamasına başlarken herhangi acı ve hissiyat olmaması için yarım saat öncesinden koltukaltı bölgesine uyuşturucu krem sürülüyor. Uyuşukluk etkisi ortaya çıktığı zaman koltuk altı bölgesinde aşırı terleme olan noktalar belirleniyor ve bu bölgelere planlama amaçlı çizimler yapılıyor.

    Hayalet iğne adı verilen çok ince uçlu iğneler yardımı ile gerekli olan miktar kadar botulinum toksin enjekte ediliyor. İşlem ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede bitiyor işlemden sonra günlük yaşantınıza devam edebiliyorsunuz.

Koltukaltı Terleme Botoksundan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Koltukaltı terleme botoksu yaptırmadan önce düzenli bir ilaç kullanıyor iseniz hekiminize bildirmeli. Kan sulandırıcı, kas gevşetici, antibiyotik gibi kanı sulandırmasını sağlayacak ilaçlar kullanıyor iseniz hekiminizin bilgisi dahilinde işlemden bir hafta önce ara vermeniz gerekmektedir. E ve A vitamini gibi takviyeler alıyor iseniz hekime bildirmeli ve bir hafta öncesinden kesmeniz gerekmektedir.

Elif Seda Keskin

Koltukaltı Terleme Botoksundan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koltukaltı terleme botoksu yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır bunlar;

  • İşlemden 4-5 saat sonra duş alabilirsiniz.
  • İşlemden 4-5 saat sonra deodorant, roll-on gibi ürünler kullanabilirsiniz.
  • İlk bir hafta hamam, sauna, çok buharlı banyo gibi faaliyetlerden uzak durmalısınız.
  • İlk bir hafta botoksa zarar gelmemesi açısından darbelere dikkat etmelisiniz.

Koltukaltı Terleme Botoksunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Koltukaltı terleme botoksu botulinum toksin enjeksiyonu olduğu için botoks 3.-4. Gün çalışmaya başlar tam etkisi 15. Gün görülür ve 15. Gün hastalarımız kontrol seansına çağrılır gerekli görüldüğü taktirde rötuş uygulamaları yapılır. Botoksun etkisi geçene kadar terlemeden hayatlarına devam ederler.

Koltukaltı Terleme Botoksunun Etkisi Ne Zaman Biter?

Koltukaltı terleme botoksunun kullanım süresi normal botoks gibi 6 aydır .Botoks etkisini 5. Aydan itibaren kaybetmeye başlar ve 6. Ayda tamamen yok olur. Tedavi tekrarlandığında botoksun kullanım süresi uzar ve yılda bir kereye kadar bu süre düşebilir.

Koltukaltı Terleme Botoksunun Yan Etksisi Var Mı?

Koltukaltı botoksu uygulaması öncesi en çok sorulan sorulardan biri terlemeyi durdurmanın zararı olup olmadığı ve aynı zamanda terlemenin engellemesi sonucu toksinleri atamayarak vucütta toksin birikimi olup olmayacağıdır.

Şu bilinmelidir ki koltukaltı botoksu terleme tedavisinde amaç terlemeyi tamamen ortadan kaldırmak değildir. Hedef terlemeyi oldukça azaltmak , normal sınırlara getirmektir. Koltuk altı botoksu sonrası yüzde 10 kadar az bir miktarda olsa terleme devam eder. Bu az miktarda terleme kişiyi rahatsız etmez ancak fizyolojinin de devamını sağlar. Ayrıca koltukaltı botoksu sonrası bir başka yerden terleme artması beklenen bir davranış değildir.

Koltukaltı Terleme Botoksu Kimlere Uygulanır?

Aşırı koltukaltı terlemelerinden şikayetçi olan cinsiyet farketmeksizin her kadın ve erkek rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Bunun yanı sıra kişilerde aşırı terleme olmasada yaz tatili başında yaza hazırlık ve rahatlık için isteyen herkese konforlu bir yaz geçirmeleri amaçlı uygulanabilinir.

Koltukaltı Terleme Botoksu Ağrılı Bir İşlem Mi?

Koltukaltı terleme botoksunu uygulamasını yapmadan önce koltukaltı bölgesine özel uyuşturucu kremler uygulanır ,  işlem esnasında buz uygulaması yapılarak bölge soğutulur ve his azaltılır. Ardından hayalet iğne dediğimiz çok ince uçlu iğneler yardımı ile işlem gerçekleştirilir. Bu sayede ağrı ve acı hissiyatı sıfıra inmiş oluyor.

Terleme Tedavisinde Botoks İşlemi Başka Nerelere Uygulanır?

Botoks ile terleme tedavisinde uygulanan bölgeler;

  • Koltukaltı bölgesi
  • El ve avuç içleri
  • Ayak tabanı

Koltukaltı Terleme Botoksu Kimlere Uygulanmaz?

Koltukaltı terleme botoksu hamile ve emziren kadınlara hormon düzensizliğinden dolayı uygulanmaz.

Koltukaltı Terleme Botoksu Fiyat Bilgisi?

Koltuk altı botoks uygulaması ve terleme tedavisi fiyatı ve randevu almak için 05528005090 ’ı arayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çene ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Çene ve elmacık kemiği dolgusu genel olarak birlikte uygulanan estetik işlemlerdir. Daha keskin bir yüz hattının olması ve daha genç bir görünüm elde etmek için hem çene bölgesine hem de elmacık kemiği bölgesine dolgu uygulanabilir. Genç görünmek isteyen kişilerin kırışıklıkların giderilmesi ve daha canlı bir yüz yapısına sahip olabilmesi için elmacık kemiği dolgusu sıklıkla tercih edilir. Son yıllarda elmacık kemiği dolgusu ile birlikte yüzün farklı bölgelerine dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Read More »

El Dolgusu

El dolgusu yaşlanmaya bağlı olarak el bölgesinde oluşan kırışıklar ve deformeler için uygulanan bir işlemdir. Vücudun genelinde yaşlanmaya bağlı olarak hacim kayıpları söz konusu olur. Yaşanan bu hacim kayıpları ile birlikte kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Yüz bölgesine uygulanan dolgu malzemesi, aynı şekilde ellere de uygulanır ve böylece ellerde tekrar gençliğin canlılığı ve pürüzsüzlüğü elde edilebilir. Estetik işlemlerin gün geçtikçe yaygınlaştığı ve daha da başarılı uygulamalara yer verildiği şu dönemde, ellerin de sağlıklı ve genç görünmesi artık dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Read More »

Jawline

Jawline daha keskin bir çene hattı yaratılmak için uygulanan dolgu uygulamasıdır. İfade elde edilen görünüm için kullanılan genel bir tabirdir. Jawline cilt üzerinde elde edilen hattı oluşturulan kemiğe verilen isimdir. Özellikle Hollywood yıldızlarının yüz hatlarından esinlenilerek yapılan bu dolgu uygulaması sayesinde daha keskin ve maskülen bir yüz hattı elde edilebilir. Son yıllarda yuvarlak yüz hattı tercih edilmemeye veya da bir yüz kusuru olarak kabul edilmeye başlamıştır. Bu yüzde de çene ve jawline gibi daha keskin çene hattı oluşturabilecek uygulamalar tercih edilmeye başlamıştır.

Read More »