Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Karın Germe Estetiği

Abdominoplastinin ana hedefi gebelik veya aşırı kilo verme sonrası karındaki sarkıkların giderilmesi ve bel kıvrımının daha estetik hale getirilmesidir. Karın içi yağlanması fazla olan hastalarda uygun değildir. Aşırı kilolu biri ameliyattan kısmen fayda görür.

Kimler Karın Estetiği Adayları

Ciltte gevşeme ve sarkma olan hastalar

Sık kilo alıp veren kişilerde ve hamilelik sonrasında

-Gevşek ve problemli olan cildin çıkarılması ve deforme olan kasların tamir edilmesi gereklidir.

Karın Germe Çeşitleri

Karın germenin birkaç farklı yöntemi bulunur. Eğer ciltte çok fazla bir sarkma yoksa, o zaman endoskop ile sadece içeriden karın duvarının daraltılması ile endoskopik karın germe yapılabilir. Sadece alt kısmında deri fazlası olan kişilerde ise mini karın germe uygundur.  Eğer tüm karında bir fıtıklaşma varsa, karnın tamamen gerilmesi gerekir (abdominoplasti).

Ameliyat
Genellikle bilinen ve inanılan, karın germe ameliyatlarının çok ağrılı ve zor olduğudur. Teknolojideki gelişmeler sayesinde artık bu düşünceler çok geride kaldı. Abdominoplasti ameliyatı yani inverse karın germe, cildin ve karın kaslarının elastikiyetini kaybettiği kişilerde tercih edilen bir yöntemdir. Bu ameliyatta içeriden bir korse yapılarak kaslar tamamen gerilir. Göbek ile sezaryen izi arasındaki bütün deri çıkarılarak dümdüz bir karın görüntüsü yaratılır. Ameliyatın sonunda, içerideki kasların uyuşturulması sayesinde bu ameliyat neredeyse tamamen ağrısız şekilde gerçekleştirilir. Hastalar hiçbir ağrı hissetmeden, sadece bir gece hastanede kalarak ertesi gün evlerine geri dönebilirler.

Elif Seda Keskin

Ameliyat Süresi

Abdominoplasti ameliyatı yaklaşık 2-2,5 saat sürer.

Ameliyat Öncesi

Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi abdominoplasti öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol ve sigara kullanımını mümkün oldukça azaltmak ve en ideali son günlerde hiç kullanmamak bu işlem için de tavsiye edilir.

Ameliyat sonrası

Ameliyattan sonra hasta bir gece hastanede kalır. Ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra hasta normal hayatına dönebilir.6 hafta korse kullanimi önerilir.

İz…

Eğer karın cildinde bir gevşeme, özellikle göbeğin altında bir fazlalık varsa tercih edilen abdominoplasti ameliyatının izi sezaryen izinin sağdan ve soldan 4’er cm uzatılmış halidir. Genellikle bu iz bikininin altında kalacak boyutlardadır. İyileşme dönemi geçtikten sonra iz ince beyaz bir çizgiye döner.

Karın germe ameliyatı sonrasında hamile kalınması…

 Karın germe ameliyatlarından bir yıl sonra hamile kalınmasında hiç bir sakınca yoktur. Hamilelik sırasında eğer aşırı kilo alınmazsa, doğum sonrasında karın, abdominoplasti sonrasındaki görünümünü korur.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir ?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve dokunun gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi bir uygulamadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bunda yer çekimide önemli bir faktördür. Göz kapaklarında torbalanma, bollaşma, renk değişikliği, gevşeme ve kırışıklık gibi durumlar ortaya çıkar. Doğal olarak yaşanan bu sürece güneş ışınları, hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara ve alkolde eklenince, cildin yıpranma sürecini hızlandırır.

Read More »

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Zamanın getirdiği etkilerden biride kuşkusuz bedenin bir takım deformasyonlara uğramasıdır. Yaş almakla beraber elastikiyetini kaybetmeye başlayan cilt, öncelikle kırışıklık ve sarkma ile kendini göstermektedir. Yüz bölgesindeki ilk yaşlanma genellikle kaş ve alın bölgesinde oluşur. Zamanla bu bölgelerde oluşan deformasyonları, göz kapaklarındaki sarkmalar takip eder. Bu sarkmalar göz üzerine toplanabilir ve zamanla görüşü zorlaştıracak seviyeye ulaşabilir. Sahip olunan yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşların düşüşü, kişiyi yorgun,sinirli veya huzursuz gösterebilir.

Read More »

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Uygulaması

Cerrahi müdahaleden uzak durmak isterken aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri, son yıllarda tercih edilen en popüler uygulamalar arasında gösterilebilir.

Cildi gençleştirmede son derece etkili olan yöntemlerin kalıcılığı , uygun zamanlı seans tekrarları ile , uzun yıllar devam eder. Yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha güzel yaş almayı da sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, her geçen gün daha popüler hale gelirken , daha doğal ve daha genç bir görünüm yaratmak için kişilere önerilir.

Read More »