Karın Germe Estetiği

Abdominoplastinin ana hedefi gebelik veya aşırı kilo verme sonrası karındaki sarkıkların giderilmesi ve bel kıvrımının daha estetik hale getirilmesidir. Karın içi yağlanması fazla olan hastalarda uygun değildir. Aşırı kilolu biri ameliyattan kısmen fayda görür.

Kimler Karın Estetiği Adayları

Ciltte gevşeme ve sarkma olan hastalar

Sık kilo alıp veren kişilerde ve hamilelik sonrasında

-Gevşek ve problemli olan cildin çıkarılması ve deforme olan kasların tamir edilmesi gereklidir.

Karın Germe Çeşitleri

Karın germenin birkaç farklı yöntemi bulunur. Eğer ciltte çok fazla bir sarkma yoksa, o zaman endoskop ile sadece içeriden karın duvarının daraltılması ile endoskopik karın germe yapılabilir. Sadece alt kısmında deri fazlası olan kişilerde ise mini karın germe uygundur.  Eğer tüm karında bir fıtıklaşma varsa, karnın tamamen gerilmesi gerekir (abdominoplasti).

Ameliyat
Genellikle bilinen ve inanılan, karın germe ameliyatlarının çok ağrılı ve zor olduğudur. Teknolojideki gelişmeler sayesinde artık bu düşünceler çok geride kaldı. Abdominoplasti ameliyatı yani inverse karın germe, cildin ve karın kaslarının elastikiyetini kaybettiği kişilerde tercih edilen bir yöntemdir. Bu ameliyatta içeriden bir korse yapılarak kaslar tamamen gerilir. Göbek ile sezaryen izi arasındaki bütün deri çıkarılarak dümdüz bir karın görüntüsü yaratılır. Ameliyatın sonunda, içerideki kasların uyuşturulması sayesinde bu ameliyat neredeyse tamamen ağrısız şekilde gerçekleştirilir. Hastalar hiçbir ağrı hissetmeden, sadece bir gece hastanede kalarak ertesi gün evlerine geri dönebilirler.

Elif Seda Keskin

Ameliyat Süresi

Abdominoplasti ameliyatı yaklaşık 2-2,5 saat sürer.

Ameliyat Öncesi

Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi abdominoplasti öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol ve sigara kullanımını mümkün oldukça azaltmak ve en ideali son günlerde hiç kullanmamak bu işlem için de tavsiye edilir.

Ameliyat sonrası

Ameliyattan sonra hasta bir gece hastanede kalır. Ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra hasta normal hayatına dönebilir.6 hafta korse kullanimi önerilir.

İz…

Eğer karın cildinde bir gevşeme, özellikle göbeğin altında bir fazlalık varsa tercih edilen abdominoplasti ameliyatının izi sezaryen izinin sağdan ve soldan 4’er cm uzatılmış halidir. Genellikle bu iz bikininin altında kalacak boyutlardadır. İyileşme dönemi geçtikten sonra iz ince beyaz bir çizgiye döner.

Karın germe ameliyatı sonrasında hamile kalınması…

 Karın germe ameliyatlarından bir yıl sonra hamile kalınmasında hiç bir sakınca yoktur. Hamilelik sırasında eğer aşırı kilo alınmazsa, doğum sonrasında karın, abdominoplasti sonrasındaki görünümünü korur.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çene ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Çene ve elmacık kemiği dolgusu genel olarak birlikte uygulanan estetik işlemlerdir. Daha keskin bir yüz hattının olması ve daha genç bir görünüm elde etmek için hem çene bölgesine hem de elmacık kemiği bölgesine dolgu uygulanabilir. Genç görünmek isteyen kişilerin kırışıklıkların giderilmesi ve daha canlı bir yüz yapısına sahip olabilmesi için elmacık kemiği dolgusu sıklıkla tercih edilir. Son yıllarda elmacık kemiği dolgusu ile birlikte yüzün farklı bölgelerine dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Read More »

El Dolgusu

El dolgusu yaşlanmaya bağlı olarak el bölgesinde oluşan kırışıklar ve deformeler için uygulanan bir işlemdir. Vücudun genelinde yaşlanmaya bağlı olarak hacim kayıpları söz konusu olur. Yaşanan bu hacim kayıpları ile birlikte kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Yüz bölgesine uygulanan dolgu malzemesi, aynı şekilde ellere de uygulanır ve böylece ellerde tekrar gençliğin canlılığı ve pürüzsüzlüğü elde edilebilir. Estetik işlemlerin gün geçtikçe yaygınlaştığı ve daha da başarılı uygulamalara yer verildiği şu dönemde, ellerin de sağlıklı ve genç görünmesi artık dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Read More »

Jawline

Jawline daha keskin bir çene hattı yaratılmak için uygulanan dolgu uygulamasıdır. İfade elde edilen görünüm için kullanılan genel bir tabirdir. Jawline cilt üzerinde elde edilen hattı oluşturulan kemiğe verilen isimdir. Özellikle Hollywood yıldızlarının yüz hatlarından esinlenilerek yapılan bu dolgu uygulaması sayesinde daha keskin ve maskülen bir yüz hattı elde edilebilir. Son yıllarda yuvarlak yüz hattı tercih edilmemeye veya da bir yüz kusuru olarak kabul edilmeye başlamıştır. Bu yüzde de çene ve jawline gibi daha keskin çene hattı oluşturabilecek uygulamalar tercih edilmeye başlamıştır.

Read More »