Burun Ucu Kaldırma

burun ucu kaldırma
Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Burun ucu kaldırma burun bölgesinde sadece kalkık görüntü isteyen ve bunun için cerrahi operasyon geçirmek istemeyen hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Bu operasyon sırasında hastaların burun ucuna istenilen miktarda dolgu enjekte edilerek, istenilen kalkık görüntü sağlanır. Burun dolgusu zaten son yıllarda en çok cerrahi müdahaleler kadar tercih edilmeye başlamıştır. Burun ucu kaldırma işlemi de bu operasyonlar içerisinde en çok tercih edilen uygulamadır. 

Burun Ucunu Kaldırma Mümkün Mü?

Burun ucunu kaldırma kesinlikle mümkündür. Burnunda farklı bir şekil bozukluğu olmayan ve sadece burun ucu düşüklüğünden şikâyet eden hastalar için, burun ucuna yeterli miktarda dolgu enjekte edilir ve burun ucunda istenilen kalkık görüntü sağlanır. Kısacası dolgu yöntemi ile burun ucunda istenilen kalkık görüntü sağlanır ve hastalar oldukça basit bir işlem sayesinde daha iyi görünen bir buruna sahip olabilir. 

Burun Ucu Kaldırma Tedavisi

Burun ucu kaldırma tedavisi olmak isteyenlerin son yıllarda en çok tercih ettiği uygulamalardan biri medikal işlemdir. Bilindiği üzere uzun yıllardır estetik operasyonlar arasında burun ucu kaldırma işlemi yer alır. Kişilerin daha güzel, gergin ve canlı bir yüze sahip olmak için tercih ettiği uygulama, ayrıca burun ucunun kaldırılması için de tercih edilir. Üstelik en az cerrahi işlemlerde olduğu gibi olumlu etkiler sağlanır. Birçok hasta cerrahi müdahale olmak istemediği için burun ucu kaldırmada bu gibi daha kolay yöntemlere başvurmaktadır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemler sayesinde, kısa sürede hastaneden ayrıldıklarını da belirtmemiz gerekir. 

Burun ucu kaldırma kadınlar kulübü gibi yerlerde çok fazla tartışılan ve değerlendirilen konulardan biridir. İşlem öncesinde isterseniz bu tip yerlerden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca uzman f-doktorunuzla görüşme sağlayarak, merak ettiğiniz tüm detayları da öğrenebilirsiniz. 

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Burun ucu kaldırma ameliyatsız bir işlem de olsa hastaların işlem sonrasında bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu süreçte genel olarak onları bekleyen durumlar ve dikkat edilmesi gereken konular şöyledir;

İşlem sonrası birkaç gün bölgede ödem ve şişlik olabilir. Bunların giderilmesi için doktorunuz sizlere ödem giderici krem verecektir.
İşlem sonrasında buruna soğu buz uygulaması yapılması doğru değildir.
İşlem sonrası bölgeye su değmemesi gerekir.
Ayrıca hastanın uyurken burnuna baskı yapmaktan da kaçınması çok önemlidir.
İşlemden sonraki hafta süresince hamam, sauna ve buhar banyosu gibi aktivitelerden kaçınılması gerekir.

Sizi Arayalım
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Burun Ucu Kaldırma Fiyatları

Burun ucu kaldırma fiyatları bölgeye uygulanacak olan dolgu miktarına, seçtiğiniz doktora ve genel olarak tedavi sürecine göre belirlenir. Doktorunuz sizleri muayene ettikten sonra nasıl bir tedavi süreci olacağına karar verir ve sonrasında da tedaviyi planlar. Bu süreçte de sizlere fiyat konusunda ayrıca bilgi verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular 

Burun ucu ameliyatsız kaldırılır mı?

Burun ucu kaldırma yöntemi sayesinde ameliyatsız olarak kaldırılabilir. İşlem için diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi hyalüronik asit kullanılır. Böylece doğal ve güvenli bir işlem sağlanır. 

Burun ucu kaldırma işlemi ne kadar dayanır?

Burun ucu kaldırma uygulamasının belki de tek dezavantajlarından biri işlemin kalıcı olmamasıdır. Ne yazık ki işlem 6 ay gibi bir süre kalıcılık sağlar. Daha sonrasında işlemin tekrarlanması gerekir. 

Burun ucu kaldırma uygulaması nereye yapılır?

Burun ucuna yapılan işlemde tam olarak burnun uç kısmı hedef alınır. Daha sonrasında uzman doktor sayesinde burun ucu şekillendirilir. Burnun uç kısmında düşüklük varsa doktor buna göre dolgu ile bu düşüklüğü giderebilir. 

İçindekiler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir